LISTA: 14 vendet që do të lejohen të hyjnë në BE nga 1 korriku

June 30, 2020 10:17

LISTA: 14 vendet që do të lejohen të hyjnë në BE nga 1 korriku

BE ka publikuar listën me 14 vende, shtetasit e të cilëve konsiderohen “të sigurt” për t’u lejuar nga 1 korriku, pavarësisht pandeminë.

Mediat e huaja shkruajnë se Brazili, SHBA dhe Rusia nuk janë në listën e aprovuar.

Lista e plotë e vendeve, shtetasit e të cilëve do të lejohen të hyjnë në Evropë është si më poshtë:

Algjeri

Australi

Kanada

Gjeorgji

Japoni

Mali i Zi

Marok

Zelanda e Re

Ruanda

Serbia

Koreja e jugut

Tajlandë

Tunizia

Uruguai

 

j.l./ dita

June 30, 2020 10:17
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim