375 politikanë, diplomatë e biznesmenë janë përgjuar nga qeveria (E thotë… Berisha)

May 15, 2016 19:32

375 politikanë, diplomatë e biznesmenë janë përgjuar nga qeveria (E thotë… Berisha)

Ish-Kryeministri Berisha akuzon mazhorancën se ka përgjuar 375 personalitete, nga fusha e politikës, biznesit, mediat dhe botës artistike.

Berisha ka publikuar edhe një listë të emrave të personave që ai pretendon se janë përgjuar.

Sipas Berishës, disa nga personalitetet shtetërore dhe politike nga lista e 375 të përgjuarve nga institucionet shtetërore, partitë politike, biznesi, media dhe bota artistike janë përgjuar prej 6 muajsh në kundërshtim me ligjin dhe Kushtetutën.

Ish-kryeministri thotë se në listën e të përgjuarve janë ambasadorët e vendeve të mëdha perëndimore dhe shefat e shërbimeve perëndimore, shefat e misioneve të institucioneve ndërkombëtare të akredituar në Tiranë.

“Ky është një akt antikushtetues dhe antiligjor e banditesk i vërtetë dhe një krim i shëmtuar, të cilin organizata kriminale që e ka realizuar përpiqet ta ndajë me interforcën italiane. I bëj thirrje Prokurorit të Përgjithshëm të vendosë para ligjit kriminelin në krye të policisë, Çako”, thekson Berisha.

 Lista e personaliteteve të përgjuara sipas Berishës:

Presidenti i Republikes, Bujar Nishani

Sekretari i pergjithshem i presidences, Florian Nuri

Kryetari i parlamentit, Ilir Meta

Kryetari i PD, Lulzim Basha

Kryetari i Gjykates Kushtetuese, Bashkim Dede

Kryetari Gjykates se Larte, Xhezair Zaganjori

Prokurori i Pergjithshem, Adriatik Llalla

Ministri i Drejtesise, Ylli Manjani

Ministri i Bujqesise, Edmond Panariti

Kryetari i Bashkise, Erion Veliaj

Drejtori i Sherbimit informativ shteteror, Visho Ajazi

Kryetari i Komisionit te Kontrollit te Shtetit, Bujar Leskaj

Avokati i Popullit, Igli Totozani

Guvernatori i Bankes se Shtetit, Sejko

Anetaret e Gjykates Kushtetuese dhe te Larte

Kryetari i Gjykates se Apelit per Tiranen, Alaudin Malaj dhe me vone Hysni Demiri

Kryeyari i Gjykates Administrative, Kastriot Selita

Kryetari i grupit parlamentar te PS, Gramoz Ruçi dhe deputetet Pandeli Majko, Anastas Angjeli, Esmeralda Shkjau, Vasilika Hysi

Kryetari i Grupit Parlamentar te PD, Edi Paloka dhe deputetet Sali Berisha, Arben Ristani, Jozefina Topalli, Arben Imami, Genc Ruli, Ridvan Bode, Genc Pollo, Genti Strazimiri, Majlinda Bregu, Albana Vokshi, Albina Deda

Kryetari i PBDNJ, Vangjel Dule,

Kryatri i Partise per Drejtesi dhe Integrim, Shpetim Idrizi

Kryetari i Partise Republikane, Fatmir Mediu

Kryetri i Partise Agrare, Agron Duka

Deputeti i Partise Socialiste, Ben Blushi

Deputetet e LSI Petrit Vasili, Monika Kryemadhi, Vangjel Tavo etj,etj.

May 15, 2016 19:32
Komento

12 Komente

 1. Ta rrasi May 15, 21:10

  Po ky i di edhe ato qe cfare kane qene duke folur cdo person ne momentin qe jane pergju. Ky Kryekriminel qe nuk la njeri pa pergoju duke pergju tek vrima e celsit te deres se gjumit tani po shqetsohet se na paskan pergju miqt e tij. Ptu Kriminel. Ti do varur tek halet e jevgjiterve me koke poshte e te mbytesh nga jashtqitja e jevgjerve me tere lukunin e qenve krimenele te oborrit e te familjes tende kriminele

  Reply to this comment
 2. nje lexues shqiptar May 15, 21:10

  Si nuk te shpelan nje mortje , more plak i rrjedhur nga trute , more satana i Shqiperise , more zagar i felliqur , more njeri qe perfaqeson poshtersine , felliqesine , imoralitetin . Ke marre mallkimin e 2 te treave te popullit , e megjithate , vazhdon punet e tua te çmendura . Mos u gedhifsh deri neser . Po si nuk i vjen turp Zotit , qe ka krijuar nje qenie perbindeshi , si ti ?

  Reply to this comment
 3. spata May 15, 21:13

  Nga i mesoje keto Al Kapone Berisha ??????????

  Reply to this comment
 4. PO QY...ORE ! May 15, 21:36

  KUR KA KURAJON TE FLASE PER PERGJIME , KY MASKARA , NUK MBETET GJE PER ME PAS ! NE KA NJERI ME TE FELLIQUR SE KY DERRO MALOKU, QE KA 25-26 VJET QE I MBAN NE PERGJIMN TE PA PRERE , SI KUNDERSHTARET POLITIKE , ASHTU EDHE TE GJITHE STAFIN E TIJ ME TE AFERT,NJELLOJ , SI KUR ESHTE NE PUSHTET , ASHTU DHE KUR ESHTEN NE OPOZITE . PSE PO I MBAN LARG MJAFT KUADRO TE DENJA NE PD , SI EMIN GJANA,I. RUSMAJLI,MARK MARKU,PREC ZOGAJ,F.XHAFERI.M.DODA.PATOZIN E DHJETRA TE TJERE ?! PO FEVZIUN E TV KLANIT BASHKE ME ALEKSANDER FRANGAJN…? ! PO OLLDASHIN PSE E VRAU ? SHPELLARI I MBAN NEN KONTROLL E PERGJIM TE VAZHDUESHEM TE GJITHE BASHKEPUNTORET E TIJ,DUKE FILLUAR QE NGA PRESIDENTI ,TE CILIT I VURI PAS BYTHE GJERGJ LJEZHEN (SHEFIN E GESTAPOS TE PD),VISHO AJAZIT I KA VENE PAS (GJASME PER BODIGARD),TE NIPIN ,KESHTU KA BERE EDHE PER GJITHE TE TJERET KRYEPROKURORIN,,KRERET E GJYKATAVE,ETJ. KURSE TUFES SE BAGETIVE QE KA NE PARLAMENT , U SOLLI PAS KRAHEVE BANDITIN TROPOJAN ME TE FELLIQUR,ME TE PA PERMBAJTUR,QE KULLON I TERI GJAK KRIMI TROPOJANIN .AGRON KULICAJN .
  DUHET ME QENE IDJOT I SHKALLES SHPELLARE , QE TE AKUZOSH KUNDERSHTARET PER BEMA TE TILLA PERGJIMI ! AI E NGRITI TANI KETE PROBLEM,SEPSE NDJEU QE MEDIA PO INTERESOHET TE DIJE,SE NGA E MERR SALIU GJITHE KETE INFORMACION TE KUALIFIKUAR , TE SOFISTIKUAR , DHE KAQ SHPEJT ?! VISHO AJAZI ESHTE VETEM NJE BURIM ,POR AI MBAN ME KEMBE NJE APARAT TE TERE NJEREZISH , ME MJETE TE SOFISTIKUARA PERGJIMI ? APARATURAT E PERGJIMIT QE BLEU ARBEN IMAMI,KODHJELI NUK I GJETI , SE “ISHIN VJETERUAR” , NDAJ I KISHIN “FLAKUR” .
  EDHE DICKA TJETER , SALIU ,ASHTU SI SATRAPI ALI PASHAE MJAFT TE TJERE , NUK I LE TE JETOJNE ATA QE DINE SHUME GJERA E SEKRETE NGA PAUDHESITE,KRIMET E SHERBIMET E TIJ PREJ UDBASHI,NDAJ EDHE I VRAU ME “LEZET” ALI SPAHINE, P.ARBNORIN,S.ZHULALIN,R.HOXHEN E SA SHUME TE TJERE,QE I DI VETEM AI .

  Reply to this comment
  • salah May 15, 22:00

   kështu që një absurditet, që nga viti 1996. Çdo gjë është përgjuar. Berisha ka përgjuar gjithmonë gjithçka

   Reply to this comment
 5. Linux May 15, 21:37

  Cfare te keqje ka se jane pergjuar.

  Korrupsioni dhe krimi jane pergjuar dhe duhen denuar.

  Reply to this comment
 6. Jimi May 15, 21:47

  Ky burri qe sot llap se po pergjohet e kush nuk po pergjohet, kane shkelur kushtetuten s’kane shkelur kushtetuten, sepse dje ne pushtet e sot ne opozite ky burri ka qen kampion i zbatimit te saj!
  Gjer dje jo vetem politikane e pushtetare se opoziten po e po i pergjoj dhe i maskroj, jo vetem per probleme politike e shteterore, por deri edhe ato familjare, duke u futur deri edhe ne krevatin bashkeshortor!?
  Deri me sot as shiku as prokuroria nuk jane ne gjendje te flasin konkretisht dhe saktesisht per kete akuze, pasi as kane mundesi ta fantazojne e jo me ta vertetojne!
  Ky buri duket qe qenka shum i zoti!? Nje mekanizem i tere dhe i sofistikuar shteteror nuk eshte ne gjendje te mendoj e te vertetoj nje gje tille!? ndersa ky burri, cudi e madhe tak fap me nje te rene te lapsit jo vetem e zbuloj, por edhe akuzoj!?
  Ne rastese me te vertet do te egzistonte nje fakt i tille, dy gjera jane: O ky burri eshte “alien”!, o ky burri kur ishte ne pushtet me paisjen qe vertet e bleu dhe e perdori per llogari te vet duke shkelur vertet kushtetuten me te dyja kembet, vazhdon ta kete ende ne funksion edhe sote e kesaj dite duke tentuar te ndertoj nje shtet paralel!
  Prokurorija si shum e “zelleshme” qe eshte sa here qe hedhe budallaj gurin ne lume, me vrap shkon ta nxjeri ate
  Mrrim rastin me ekstrem, nese eshte e vertet, te gjithe ata qe jane pergjegjes per pergjimet e paligjeshme duhet te ndeshkohen, por me shume duhet te ndeshkohet ai qe pergjon ata qe pergjojne.

  Reply to this comment
 7. kuq e zi May 15, 22:38

  hahahahaaaaaaaaaaaaaaa
  vetem versioni maqedonas mund te prodhoje rremuje sipas baces para reformes
  ju si parti sju ngjall me as rrufeja jo me kto diversive…
  do e votoni apo jo??????? tash per tash ska gje me te rendesishme

  Reply to this comment
 8. paparti May 15, 22:44

  Le t’ia leme prokurorise, o ju te urdheruar nga miqte e Edi Rames, qe beni komente dhe qe jeni nje apo dy veta me pseudonime te ndryshme. Pse nuk thoni qe : Le ta provoi prokuroria dhe nese vertetohet se Saliu genjen, le te denohet qofte edhe me burgim te perjetshem. Si te denohet Saliu, si te denohen te gjithe keta politikanet e tjere, te djathte e te majte, do te jete feste kombetare. Por nje gje te ben se duhet besuar Saliu ne kete rast, sepse hgjithcka qe ai ka deklaruar ka dale e vertete. Si i ka marre? Le ta therrase prokuroria. Leni Bracen dhe Ballen te ulerasin ne mbrojtje te PS-se, c’kni ju, a u hyn gje ne xhep? Ndryshe jini te vene nga Bracia e Balla.

  Reply to this comment
  • VANDALET E PD-se May 16, 14:49

   TI SHQUP-si ,GJASME PA PARTI , NUK NA THE ASGJE PER PERGJIMET MARRAMENDESE PREJ NJE CEREK SHEKULLI,TE BISHES SE VICIDOLIT . ATO TE DUKEN SIKUR JANE PARASHKRUAR LIGJERISHT, DHE ME STILIN TUAJ PD-ist , DINI VETEM TE HIDHENI NE SULM ,POR, SI “ASNJEANES” AMA. JU , TE BENI ME ZOR BUDALLA , SI VETEN TUAJ ,PORSE U KA DALE BOJA TEPER , NDAJ S`U BESON ASKUSH.

   Reply to this comment
 9. nuk ka tym pa zjarr May 16, 04:04

  Kam frike se eshte e vertete. Byroja e hetimit paralel me prokurorine.
  Edhe ju komentues pergjoheni.
  Sa do qe fshihemi pas pseudonimeve, qeverria i ka hakuar dhe na njeh te gjitheve

  Reply to this comment
 10. HC May 16, 09:55

  Jeni fotokopja e te njejtes medalje o Braçe . Mos beni virgjereshen se po e shohim nga dita ne dite , skandali po ze sakandalin me keq se ne kohen e Berishes.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim