Lista e pagave/ Sa fitojnë shqiptarët e Serisë A

September 4, 2018 16:19

Lista e pagave/ Sa fitojnë shqiptarët e Serisë A

 

Gjatë ditës së sotme janë publikuar edhe pagat e futbollistëve të Serisë A, ku natyrisht që Ronaldo ishte më i pasuri dhe Juventusi klubi që shpenzonte më shumë në këtë zë.

Në kampionatin italian luajnë edhe 5 futbollistë shqiptarë, të cilët janë gjithashtu edhe pjesë e kombëtares kuqezi, që drejtohet nga Christian Panucci, ndërsa Elseid Hysaj është më i mirë-paguari ndër ta, me 1.6 milionë euro në sezon

Po kështu, një pagë të lartë përfitojnë edhe Thomas Strakosha me 1.1 milionë euro dhe Etrit Berisha me 700 mijë euro.

Berat Gjimshiti me 300 mijë euro në sezon dhe Frederik Veseli me 250 mijë euro në sezon, janë “fukarenjtë” shqiptarë në Serinë A.

a.s/dita

September 4, 2018 16:19
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*