Partitë e regjistruara në zgjedhje, 5 aleatët që tradhtojnë Bashën

April 20, 2019 11:24

Partitë e regjistruara në zgjedhje, 5 aleatët që tradhtojnë Bashën

Të dielën do ishte afati i fundit për regjistrimin e partive në KQZ për zgjedhjet e 30 qershorit, por meqë është pushim, afati i fundit është të martën.

Deri tani në KQZ janë regjistruar 25 parti, ndërsa kanë aplikuar për t’u regjistruar 8 parti të tjera, duke e çuar në 33 numrin e partive që duan të marrin pjesë në zgjedhjet lokale.

8 partitë e reja do të regjistrohen të martën nga KQZ, ndërsa 1 parti, Aleanca Demokratike e Eduard Abazit, për shkak se nuk ka kthyer fondet e marra paraprakisht nga KQZ, është në kushtet për të mos u regjistruar nga KQZ.

Nga partitë e regjistruara, bien në sy 5 parti që dikur kanë qenë aleatë të Bashës, Bashkimi Demokrat Shqiptar me kryetar Ylber Valteri, Partia Ora e Shqipërisë e drejtuar nga Zef Shtjefni, Bashkimi Liberal Demokrat e drejtuar nga Arian  Starova, Partia për Liri, Demokraci dhe Etikë e Arian Galdinit, si dhe Partia Kombëtare Konservatore  e drejtuar nga Kujtim Gjuzi.

REGJISTRUAR

ALEATË TË RAMËS

 1. Partia Socialiste e Shqipërisë – Edi Rama
 2. Partia Socialdemokrate Shqiptare – Skender Gjinushi
 3. Partia e Gjelbër                   – Edlir Petanaj
 4. Partia Kristian Demokrate – Dhimitër Muslia
 5. Partia Aleanca Demokristiane – Zef Bushati
 6. Partia Socialiste e Moderuar        –  Gjergji Koja
 7. Partia Unitetit Kombëtar – Idajet Beqiri
 8. Partia Emigracionit Shqiptar – Kostaq Papa
 9. Personat me Aftësi të Kufizuar – Gjovalin Shqalshi
 10. Partia Lëvizja Punëtore Shqiptare – Genci Sakaj
 11. Partia e të Drejtave të Mohuara – Ilir Vata
 12. Demokracia e Re Europiane – Koçi Tahiri
 13. Aleanca për Barazi dhe Drejtësi Europiane – Valentino Mustaka
 14. Partia Demokrate për Integrim dhe Prosperitet – Kujtim Muça
 15. Partia Ardhmëria Shqiptare – Emin Subashi
 16. Minoriteti Etnik Grek për të Ardhmen – Kristo Kiço
 17. Partia për Demokraci dhe Solidaritet – Gaqo Apostolo
 18. P. Për Mbrojtjen e të drejtave te emigranteve – Ymer Kurti
 19. Partia Komuniste e Shqipërisë – Qemal Cicollari

ALEATË TË BASHËS

 1. Partia Bashkimi Demokrat Shqiptar -Ylber Valteri
 2. Partia Ora e Shqipërisë – Zef Shtjefni
 3. Partia Bashkimi Liberal Demokrat – Arian Starova
 4. Partia për Liri, Demokraci dhe Etikë – Arian Galdini
 5. Partia Kombëtare Konservatore – Kujtim Gjuzi

JASHTË KOALICIONEVE

 1. Partia për Mbrojtjen e te Drejtave të Puntoreve – Kadri Isufaj

KANË BËRË KËRKESË NË KQZ, REGJISTROHEN TË MARTËN

JASHTË KOALICIONEVE

 1. Fryma e Re Demokratike – Bamir Topi
 2. Lista e Barabartë – Ben Blushi
 3. Partia Zgjidhja – Koço Kokëdhima

ALEATË TË RAMËS

 1. Partia Demokracia Sociale – Paskal Milo
 2. Partia Ligj dhe Drejtësi – Spartak Ngjela
 3. Partia Socialpuntore Shqiptare – Ramadan Ndreka
 4. Partia e Reformave Demokratike – Krenar Rryçi
 5. Pajtimi Kombëtar Shqiptar – Spartak Dobi

NË KUSHTE PËR T’U MOS REGJISTRUAR. NUK KA KTHYER FONDET

 1. Partia Aleanca Demokratike Shqiptare – Eduart Abazi
April 20, 2019 11:24
Komento

12 Komente

 1. Partia e Solidaritetit April 20, 12:21

  25 Parti Plus 8 !!! Hani e pini sa te doni sa te rreoje Lala Gjoni !

  Reply to this comment
 2. me Shume Parti se Zgjedhes ne Shqiperi -Kjo dmth FAKE Parti April 20, 12:33

  Jane thjeshte FAKE PARTI

  manipulatore e vjedhes te Buxhetit te Shtetit .

  Nji vend kaq i vogel si Shqiperia pothuaj 3Miljon banore

  ka me shume par Parti se Gjermania marre kjo per fryme pra popullsi e cila eshte ca 85 Miljon banore !!!

  pra FAKE PARTI

  qe thithin ne Heshtje nji pjes jo te vogel te Buxhetit te Shtetit ,
  e nji Oligarkie te Heshtur – ajo Shushunje e jetes se Popullit Shqiptare
  qe rri nen uje e nuk del asnjiher ne Siperfaqe

  dhe per cudi Shtetin nuk e shqeteson aspak !

  Makina lluxoze Vila ,Mafiopzet Trafikantet kriminelet

  makina lluxoze e pse ji edhe Vila edhe kto pseudoParti

  ne Hije te Shtetit Rrumpall qe 30-vjet koshient

  vjedh vetveheten si pasoje mjerim .

  Pra a nuk eshte kjo nji forme e moderuar Mafioze e vet Shtetit Shqiptare
  e ksaj Oligarkie pa Ze ,qe vazhdon te shkaterroje ekonomine e Shqiperise ?

  – nqs do benim thjeshte nji Pyetje si qytetare ;

  “Cfar i kane dhene kto Parti popullit shqiptare ,politikes se zhvillimit te vendit ,
  kush ka qen Kontributi qe kto Parti ne Hije te Ligjeve te formuluara mesaduket thjeshte vetem per kte Oligarki
  mafiozesh Politike ,

  i ka dhene ktij populli e Shtetit Shqiptare ?

  un mendoj se asgje pozitive pervecse e kan rjepur

  kte Shtet ne marreveshje te plote me Shtetin e askujt

  Shtetin Rrumpalle ,
  qe punon vetem per rritjen e mireqenjes se Oligarkise

  ne ate vend .

  Dhe pastaj ankohen shqiptaret perse nuk funxionon asgje ne Shqiperi
  s’ka Prokurori e Gjykata ,s’ka Drejtesi lulezon maskaralliku e krimie kudo rrugeve e institucioneve
  qe nga ai me i larti
  i Presidentit !!!

  Ja pra , Oligarikia ne Shqiperi ka Shtetin e saj qe i financon i mbron me Ligje

  duke perdorur ate popull si Skllav e tallet ne fushata .

  E TMERRESHME E PAPARE E PAPRANUSHME

  cfar RREGJIMI KRIMINAL 30-VJET MASHTRIME

  E ASNJI REAXION ASNJI NDRYSHIM

  Reply to this comment
 3. Persee i duhet atij populli aq te vogel me shume se 5-PARTI ??? April 20, 12:34

  Ja pra mafia shteterore

  gjithe institucionet jane konjuktura te Mafies Shteterore

  Reply to this comment
 4. MH April 20, 13:10

  Edhe 5 parti jane shume e per lume.
  Tri parti mjaftojne per tu kenaq populli me orientimin:Qender,Majtas dhe Djathtas.
  Asht per tu gezue qe nuk jemi ne numer popullsie ne rrang me numrin e popullsis Kines se do kishim mbi 2 – 3 milion parti.

  Reply to this comment
  • Rrespekt ... April 20, 13:52

   MH,

   Perfekt 3 -Parti
   shume e llogjikeshme jam me ty ,

   por kush te degjon or vlla . maskarenjt ne krye te institucioneve Shqiptare

   Reply to this comment
 5. Mesiguri ... April 20, 13:28

  me e bo Shqiperine Lesh e Li

  Reply to this comment
 6. Kryetar partie pa anetare April 20, 15:04

  Cudira shqiptare, 97 parti kane vetem kryetarin pa asnje anetar

  Reply to this comment
 7. xxx April 20, 15:06

  Po kryetari i KQZ, pse nuk ka ndjekur pas Mehdihoxhen qe e ka komandat partie duke dhene edhe ky doreheqjen ?, apo mehdihoxha ta detyronte te dorehiqej ?

  Reply to this comment
 8. katarakti April 20, 15:11

  Vetem partite parlamentare duhen financuar nga arka e shtetit. Te tjerat me burime vetjake. Ndryshe çdo shqiptar do te krijoje nje parti.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim