LISTA: Të akuzuarit e protestës, me precedentë penalë për vjedhje

April 2, 2018 20:15

LISTA: Të akuzuarit e protestës, me precedentë penalë për vjedhje

Protesta e dhunshme e së shtunës në pikën e kalimit kufitar të Morinës ka nxjerrë edhe njëherë në pah një fakt të trishtë, përfshirjen e individëve me precedentë penalë në tubime të tilla. Këta individë sot mbrohen nga opozita dhe kjo është akoma më e rëndë.

Florenc Avxhia – I proceduar për veprën penale të “Vjedhjes”

Adriatik Kovaci – I proceduar për “Kontrabandë mallrash”

Sali Lusha – Arrestuar si i dyshuar për veprat penale “Kryengritje e armatosur” dhe “Për prishje të rendit dhe qetësisë publike dhe kundërshtim të punonjësit të rendit publik”

Afrim Cenaj – I proceduar për “Kundërshtim me dhunë ndaj punonjësit të rendit publik”

Arjan Beluli – I dyshuar për veprën penale të “Vjedhjes”

Ermal Elezi – I akuzuar për “Armëmbajtje pa leje”

Ismet Dida – I proceduar për veprën penale të “Vjedhjes”

Jetmir Dema – I dyshuar për “Trafik lëndësh narkotike”

Mehmet Bytyçi – I skeduar nga policia për “Shpërndarje të lëndëve narkotike”

Nuredin Sula – I proceduar për veprën penale të “Vjedhjes”

Astrit Petku – I dyshuar për veprën penale të “Vjedhjes”

Brahim Lekica – I dyshuar për veprën penale të “Vjedhjes”

o.j/dita

 

April 2, 2018 20:15
Komento

13 Komente

 1. Taku April 2, 21:39

  Kerkoni mire ne turme se dhe agjente te udb dhe te vagnerave ruse do gjeni aty. Keta ordiniere hajdute jane me e pakta.

  Reply to this comment
 2. mirel April 2, 21:46

  Dale se keni harruar dhe ca te tjere:
  Sali Berisha, i akuzuar per krim te organizuar, vrasje me dashje, tradheti te larte dhe aftesi per tu kthyer prape ne pushtet.
  Ilir Meta, bashkepunetor ne vrasjet e kokepalareve te 21 Janarit. KOrrupsion masiv, krim i organizuar,
  Lul Basha,- tradheti e larte, spiun, krim i organizuar, korrupsiom
  Edi Ramuti- Tradheti e larte, krim i organizuar ekonomik kunder shtetit, korrupsion masiv
  Dhe me tej vijojne nje liste e tere balgash qe i ndjekin zakonisht

  Reply to this comment
 3. TLN April 2, 23:35

  Keta bastarde qe vazhdojne te kryejne krime nuk duhet te jene tjeterkund pervec se ne qeli te burgut. Z. Rama nuk te japim voten qe te djegin e shkaterrojne kriminelet si ju do qejfi.

  Reply to this comment
 4. Fat man April 3, 00:29

  Nuk me “interesojne” hajdute dhe plehrat me precedente penale qe morren pjese ne zjarr-venien e Kukesit, para lenies se lire te antishqiptareve, krimineleve dhe hajduteve te kombit, Sali Zehere Kar-axhic, Lulezime Xhemal Buzkuqja, Like Blloku, Fatmir Cami (Mediu), etj etj, qe kane djegur, vjedhur dhe hedhur ne ere Shqiperine, qe kane falur det, kane thyer emborgo dhe jane te lire e te pa denuar.
  Mos u merrni me ca rrembythe qe u a keput koken kur tu doje bytha.
  Nuk ka te ardhme, nuk ka Shqiperi pa vene drejtesi per keta kriminele dhe Antishqiptar, ne sherbim te Ruso-Serbeve, te tjerat jane llogje (loqe) Kavaje.
  Mjaf me me mashtrime dhe me bezeqeshje si e 18 Maj 2017.
  Europa Kurva Plake me pamjen e Doris Pack perse hesht, ambasadori Lu perse hesht, qe u ngeli ne zyre krimineleve dhe ajo i hapet kur i do bytha e kriminelit Sali, c’eshte kjo lepirje qe i behet nje krimineli, ka vrare, ka prere, ka djegur e pjekur per se gjalli me shume shqipar se sa Sllobodan Miloshevici te cilit i ke shebyer me besnikeri.
  Te gjithe e kuptojne se e keqja e ketij vendi eshte vetem nje Saliu, ketij krimineli i do treguar vendi ne burgun 313 bashke me familjen e tij te degjeneruar qe rrojne si sheike me parate e grabitura edhe ne Rrugen e Kombit, per te cilen ata “protestojne” sot.

  Reply to this comment
 5. eno April 3, 01:29

  Kjo liste dhe keto foto te behen publike ne cdo television e to tregohet popullit se cfare njerezish don partis e lulezim bashes e monikes kerkojne te lirojne nga burgu dhe me cfare kategorie njerezish kerkon pd ja te vije ne pushtet. Nxjerrja Publik e eketyre pushtave e krimineleve eshte emergjence kombetare me qellim qe te demaskohet hajduti lulezim dhe superhajdutja monika.

  Reply to this comment
 6. eno April 3, 01:33

  Kjo liste dhe keto foto te behen publike ne cdo television e to tregohet popullit se cfare njerezish don partis e lulezim bashes e monikes kerkojne te lirojne nga burgu dhe me cfare kategorie njerezish kerkon pd ja te vije ne pushtet. Nxjerrja Publik e eketyre pushtave e krimineleve eshte emergjence kombetare me qellim qe te demaskohet hajduti lulezim dhe superhajdutja monika. E gjithe protesta behet jo me teper per ata qe kane arrestuar pot per te tjeret qe presin arrestimin me shine per te shpetuar sali lush en e azgan pleh haklajn.

  Reply to this comment
 7. eno April 3, 01:35

  Kjo liste dhe keto foto te behen publike ne cdo television e to tregohet popullit se cfare njerezish don partis e lulezim bashes e monikes kerkojne te lirojne nga burgu dhe me cfare kategorie njerezish kerkon pd ja te vije ne pushtet. Nxjerrja Publik e eketyre pushtave e krimineleve eshte emergjence kombetare me qellim qe te demaskohet hajduti lulezim dhe superhajdutja monika. E gjithe protesta behet jo me teper per ata qe kane arrestuar pot per te tjeret qe presin arrestimin me shine per te shpetuar sali lushen e azgan pleh haklajn te cilet me veprime activé ka shkaterruar pronen dhe goditur efectivet e policise.

  Reply to this comment
 8. info analitike April 3, 04:18

  Po analizen e policise nuk e paskeni bere? Nuk e di se kush do te dilte me me shume kriminele policia apo protestuesit. Keshtu eshte kur shtetin e drejton nie psikopat qe ka emeruar kudo bandite e trafikante e drejtoret e policise i ka ne kerkim per trafik droge.

  Reply to this comment
 9. intelektuali April 3, 09:12

  KOMPROMATET E GAZETES DITA SI KOMPROMATET E ENVERIT

  Edhe Enver Hoxha keshtu i justifikonte masakrat e tij ndaj popullates, qe te perndjekurit politike ishin kriminele ordinere dhe enveristet deri me sot trumbetojne te njejten ideollogji:

  NE SHQYPNI GJATE KOMUNIZMIT NUK KA PASUR TE BURGOSUR POLITIKE, POR VETEM KRIMINELE ORDINERE QE NUK E DONIN REGJIMIN

  A ka turp me te madh se ky?

  sepse:

  Kur Edi Rama ashiqare e ka mbushur Parlamentin me hajdute dhe vrastara alla “Frroku dhe Vellezerit e tij” qe vrasin bile edhe Komisare Policie si zogj pule,

  Kur Edi Rama ne krye te Parlamentit hodhi me parashyten e tij enveriste Like Floririn qe e kish pare gjithe Bota me ze dhe figure si kollofiste ryshfetin pushtetar me tefter ne dore,

  Kur Edi Rama dhunon qytetaret dhe shkel ligjin duke prishur stadiume dhe teatro, kur po betonizon qytetet si nje kulceder e vertete pa pyetur askend,

  atehere:

  KETO FOTGRAFI KOMPROTEUESE NE GAZETEN DITA PER KUKSJANET E PABINDUR JANE SI PROPGAGANDA E ENVERIT NE KOHEN E QEPES TE PARTISE SE PUNES,

  Nje propagande amorale per katunare dru me pre.

  Reply to this comment
 10. vlonjati April 3, 09:30

  Ju lutem komunistave te dites qe bashke me kete foto te nxjerrin dhe fotot e grupit parlamentar socialist te mandatit te shkuar, por dhe te kryebashkiakeve te saj! Do te shikoni qe do ju marre malli te shikoni ndonje hajdut sepse aty i keni te gjithe per heroine, prostituta, vrasje, vrasje e mbetur ne tentative, nga keto gjerat e vogla qe denohen 15 vjet e siper. Mos u merrni o komunista kari me ata qe protestojne sepse te gjithe e kane kete te drejte. Edhe burgaxhinjte brenda e kane. Ceshtja eshte te menyra se si sillet ky kurva qe kemi per Kryeminister, qe nuk pyet fare per impaktin qe do kete ne popull kjo politike kurv qe eshte duke aplikuar ne lidhje me taksat. Nuk mund te cohesh ne mengjes te thuash 5 euro takse per zonen me te varfer ne vend dhe pasi te cohet populli dhe ta ben pith investimin thua qe duhej t’i kishim informuar me pare. Ate qe kerkove o Kryeminister moterqire ate gjete!!!

  Reply to this comment
 11. Mark .U.K April 3, 09:52

  Pa ksi tipash,nuk e hellin ne pletra plehin qe ne foto duket si i vdekur.Edhe ju qe i dilni ne mbrojtje nuk e doni sa jua ka.hkerdhye para e mbrapa.Militaruca me pages qe prisni si qeni per tu hellur nga kock,po do merrni nacin.

  Reply to this comment
 12. kasem gahinji April 3, 13:18

  akuzat behen mefakte ne prokurori,me oje e vnime gjukate ,jo me kuza politike.

  Reply to this comment
 13. Krye hajduti me cizme ku eshte ?! April 3, 13:24

  Keta jane hajdut te vegjel, peshq te vegjel, ku jane hajdutet me te medhenje te rruges se kombit ? Peshqit e medhenje ?!!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim