LISTA: Emrat që kanë aplikuar për gjyqtar në Kushtetuese

February 27, 2018 13:53

LISTA: Emrat që kanë aplikuar për gjyqtar në Kushtetuese

Presidenca ka bërë publikë emrat e kandidatëve që kanë aplikuar për një vend vakant në Gjykatën Kushtetuese.

Në listë bie në sy emri i nënkryetarit të KQZ-së, Denar Biba, ish Prokurorit të Përgjithshëm, Theodhori Sollaku, ish gjyqtari i Strasburgut, Kristaq Traja dhe ish drejtoreshës së Marrëdhënieve me Jashtë në Prokurori, Rovena Gashi.

Lista e kandidaturave që kanë aplikuar për “Vendin vakant” gjyqtar në Gjykatën Kushtetuese, proçedurë aplikimi kjo e shpallur me Dekretin nr.10722 datë 07.02.2018, të Presidentit të Republikës.

Alban Brati

Avni Shehu

Besnik Muçi

Dedë Kasneci

Denar Biba

Gëzim Allaraj

Ilir Mustafaj

Ilir Panda

Kristaq Traja

Luan Dervishi

Petrit Kaja

Rexhep Bekteshi

Sinan Tafaj

Theodhor Sollaku

Vladimir Gërmenji

Ardita Alsula

Arta Vorpsi

Elsa Toska

Regleta Panajoti

Rovena Gashi

Valbona Bala

Zhaklina Peto

 

Ndërkohë Presidenca ka bërë publikë gjithashtu emrat e kandidatëve për vendin e përkohshëm vakant në Kushtetuese.

Lista e kandidaturave që kanë aplikuar për plotësimin e “Vakancës së parakohshme” të krijuar në Gjykatën Kushtetuese, proçedurë aplikimi kjo e shpallur me Dekretin nr.10723 datë 07.02.2018, të Presidentit të Republikës.

Bashkim Nikolla

Besnik Muçi

Dedë Kasneci

Denar Biba

Gëzim Allaraj

Ilir Mustafaj

Ilir Panda

Petrit Kaja

Rexhep Bekteshi

Sinan Tafaj

Vladimir Gërmenji

Elsa Toska

Regleta Panajoti

Rovena Gashi

Valbona Bala

Zhaklina Peto

 

o.j/dita

February 27, 2018 13:53
Komento

4 Komente

 1. Ne burg mashtrusit February 27, 14:31

  O zot Theodhori Sollaku nji hajdut ordiner qe mashtron dhe zhvat pa meshire qytetaret qe kan halle , do te futet ne kushtetuese qe te vjedhi me shume akoma , ky njeri me skandale te panumerta do te futet ne kushtetuese…???!!!

  Reply to this comment
 2. Xha Teme February 27, 17:36

  Kristaq Traja eshte i vetmi emer qe nderon Gjykaten Kushtetuese.

  Reply to this comment
 3. drejtesia po vjen February 27, 18:51

  Rovena Gashi ne gjykaten kushtetuese! Shkrijeni fare se nuk na duhet ajo gjykat.

  Reply to this comment
 4. POPULLI February 28, 11:25

  PER MUA VETEM ILIR PANDA ESHTE NJERI PROFESIONIST DHE QE ZBATON KUSHTETUTEN ME DINJITET…!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*