LISTA/ Zbulohen emrat e të besuarve të Ramës, Bashës dhe Metës

June 17, 2017 11:19

LISTA/ Zbulohen emrat e të besuarve të Ramës, Bashës dhe Metës

Zbulohen emrat e deputeteve te besuar te kryeministrit Rama, kryedemokratit Basha dhe ish-kreut te LSI-se, Meta per komisionet e vetingut.

“Panorama” zbulon listen me emrat e deputeteve qe jane perzgjedhur nga partite per ne institucionet e rivleresimit te gjyqtareve dhe prokuroreve.

Projektvendimi “Për miratimin e listës së kandidatëve të përzgjedhur për në institucionet e rivlerësimit sipas ligjit nr. 84/2016 “Për rivlerësimin kalimtar të gjyqtarëve dhe prokurorëve në Republikën e Shqipërisë” do te votohet ne seancen e ores 14:00.

emra1 emrat

June 17, 2017 11:19
Komento

2 Komente

  1. Drejtesia do te behet doni apo nuke doni ju,o mije kenetash dhe mostrash qe ju bejne avokatine June 17, 12:03

    Sa qesharake,ideatoret e te bashkejetuarit me riciklimin e botes se krim-korrupsionit-imoralo-politik, nga ujqerit e cakejte e Tirane zrtare ne dite e vite,do na kontrollojne sozite e tyre per korrupsion,kur fenomeni i krimev dhe superkorrupsioneve ndaj ujqerve e cakejve te politikave te dites jane te denoncuara me fakte,ze,figure e deshmi te gjalla sa istitucionale,aqe dhe popullore dhe nga media.Nje vendim i tille per ti vare ujqerve mecite ne qafe eshte as me pak dhe as me shume,por nje mari,e shukar marrise,nje skenare i peshtire i rradhes se jashteqitjes shqiptare ne te tre pushtetet.Pastertine e figurave te gjykatesve,prokuroreve,politikaneve apo avoketerve ketyre seksereve te botes se krimi e korrupsionit,kontrollin mund t’ja beje vetem,SOVRANI,USA dhe BE-ja,askush nga politikberesit ky mute i ndare ne copa,nuke ka te drejten morale e ligjore ti beje hetimet vetevetes.Kjo eshte e pamoralshme,se ishin dhe mbeten po keto qe ne vite montuan pandeshkueshmerine duke ricikluar ne te tre pushtetet vetem boten e krim-korrupsionit-imoralo-politik deri me sot.Mjaf me,MJAFT, me ujqerit e cakej mjergull duan qe te mashtrojne e shqyen prene e rradhes,pra popullin e popujt.Pse ishin keto ujqer e cakej qe sundonin ne te tre pushtetet,Sovrani,USA dhe BE-ja kerkuan me force Dekriminalizimin,e Reformen ne Drejtesi dhe Vettingun. Imoraliteti i ujqerve e cakejve doli hapur me zgjedhjen e ujke Metes president te rradhes.

    Reply to this comment
  2. Usa June 17, 12:16

    U te dites e nxoret koken, jeni vegel e metes po dhe te ju do kaloj vetingu,. Gazete e lesh e lise.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*