Lista zyrtare e kandidatëve të PS (EMRAT)

Redaksia Online May 7, 2013 04:02

Lista zyrtare e kandidatëve të PS (EMRAT)

QARKU TIRANË

1. PANDELI MAJKO

2. SAIMIR TAHIRI

3. VASILIKA HYSI

4. DITMIR BUSHATI

5. FATMIR XHAFAJ

6. LINDITA NIKOLLA

7. BESNIK BARAJ

8. XHEMAL QEFALIA

9. SADRI ABAZI

10. PARID CARA

11. SPARTAK BRAHO

12. ARTAN GAÇI

13. PJERIN NDREU

14. RAKIP SULI

15. MILENA HARITO

16. DASHAMIR PEZA

17. ENKELEJDA SHKRELI

18. ERVIN BUSHATI

19.BLEDAR DORACAJ

20. ALFRED DALIPI

21. SADI VORPSI

22. BLERINA GJYLAMETI

23. PETRIT VARGU

24. ARBEN SEFERAJ

25. SHAQIR  SHEHU

26. BLENDI NALLBANI

27. ERJETA ALHYSA

28. RODOLF XHILLARI

29. IBRAHIM KALEMI

30. AFRIM QENDRO

31. AZBI ARAPI

32. LAVDRIM SAHITAJ

33. PETRIT DESKAJ

34. BESIM RUÇI

 

QARKU DIBËR
1. SHKELQIM CANI
2. ULSI MANJA
3. HASAN CENI
4. ARBEN KESHI
5. ASHIM DOMA
6. EZMERINA HOXHA

QARKU LEZHË
1. MIMI KODHELI
2. ARMANDO PRENGA
3. ARBEN NDOKA
4. NDREC DEDAJ
5. MEJREME DELISHI
6. EDUART NDOCAJ
7. KASTRIOT PIROLI
8. MIRELA NELI

QARKU SHKODËR
1. MIMOZA HAFIZI
2. TOM DOSHI
3. PAULIN STERKAJ
4. NAMIK KOPLIKU
5. SAIT FISHTA
6. GENTIAN PALAJ
7. NIKOLL DEDA
8. ROZAFA ZMIJANEJ
9. MEGI AJTYRESA
10. DJANA BEJKO
11. ZEF ÇUNI
12. PAL LERA
13. JANKO SHELÇAJ

QARKU KUKËS
1. VEXHI MUÇMATAJ
2. LAVDIM ELEZI
3. RAM HOXHAJ
4. ADEM LALA

QARKU BERAT
1.FIDEL YLLI
2.ERMONELA FELAJ
3.EDUARD SHALSI
4.EDUART BEJKO
5.ARTAN LAME
6.STAVRI CECA
7.ERJON KËRI
8.ANILA AGALLIU
9.ALMA KULE

QARKU FIER

Gramoz Ruçi

Erjon Braçe

Eglantina Gjermeni

Ilirjan Celibashi

Armando Subashi

Arben Cuko

Pirro Lutaj

Majlinda Bufi

Ervin Koci

Anduel Xhindi

Bujar Cela

Xhevit Bushi

Artur Cobani

Adelina Rista

Antoneta Dhima

Lindita Buxheli

QARKU DURRËS
1. BLENDI KLOSI
2. KLODIANA SPAHIU
3. ILIR BEQAJ
4. NAMIK DOKLE
5. GENTIAN BEJKO
6. ARTUR BUSHI
7. SHKELQIM TROPLINI
8. JURGIS ÇYRBJA
9. SOKOL SULA
10. ARDIAN KOKOMANI
11. GËZIM AGASI
12. TAULAND XHERAJ
13. ERALD HASANAJ
14. ESMERALDA SHKJAU

QARKU KORÇË
1. BASHKIM FINO
2. ARTA DADE
3. OLTA XHAÇKA
4. ILIRIAN PENDAVINJI
5. ILIR XHAKOLLI
6. YLLI ZIÇISHTI
7. ARDIT KONOMI
8. ARTUR PORPOLLOGU
9. ANA VERUSHI
10. ADRIATIK BRAÇE
11. ZAMIRA BEQIRAJ
12. ILIR TORRA
13. NADA NASTO

QARKU ELBASAN
1. BEN BLUSHI
2. DAMIAN GJIKNURI
3. EVIS KUSHI
4. ALFRED PEZA
5. TAULANT BALLA
6. MUSA ULQINI
7. ARBEN KAMAMI
8. ILIR BEJTJA
9. LULJETA ARAPI
10. AGIM LEKA
11. KASTRIOT GURRA
12. MEHDI PEPA
13. ALTIN AGO
14. YMER TOLA
15. ROVENA BEQIRAJ
16. SOKOL SKURA

QARKU VLORË
1. EDI RAMA
2. VALENTINA LESKAJ
3. KOÇO KOKËDHIMA
4. LUIZA XHUVANI
5. FATMIR TOÇI
6. ANDREA MARTO
7. EDMOND LEKA
8. SHUAIP BEQIRI
9. MIRA SHEHU
10. SHEME LULO
11. SOKOL BANA
12. GENCI KOJDHELI
13. NEIME GJIKA
14. NORETA KALCUNI
15. INES STASA

QARKU GJIROKASTËR
1. ARBEN AHMETAJ
2. ERION VELIAJ
3. ANASTAS ANGJELI
4. VLADIMIR KOSTA
5. DASHAMIR KAMBERI

 

 

Redaksia Online May 7, 2013 04:02
Komento

100 Komente

 1. guri April 29, 11:24

  po ky Kocua n Vlor esht ai biznesmeni?? kta mbajn dhe majmin njeri tjetrin – ne duhet te votojm per keta?? Nga njera ane nje diktator nga ana tjeter nje tufe hajdutash cinik. Te pakten rash rehat me mendjen time. Kisha dilem ne duhet t votoja apo jo. E zgjidha tani

  Reply to this comment
  • Bledi May 6, 19:51

   DELETED – RUANI ETIKEN

   Reply to this comment
   • Besnik May 7, 12:39

    Lista me e mire e mundeshme qe mund te behej ne keto kushte. Duhet qe te mbeshtesim kete koalicion sa me shume sepse ajo do sjelle ndryshimin. Kete duhet qe ta kuptojme te gjithe.

    Reply to this comment
    • Shpetim May 7, 13:53

     e drejte. ne fund te fundit jo cdo njeri do jete i kenaqur. e rendesshme eshte qe pas 23 qershorit do te mund te heqin qafe sali berishen

     Reply to this comment
     • Simpatizanti May 7, 19:12

      Fitore ps. Eshte i nevojshem ndryshimi

  • ma che May 6, 19:54

   Spartak Braho ai i LSI-se? C ne ne listat e PS???

   Reply to this comment
  • rudina May 7, 10:26

   nje skuader qe do ta coj ps ne fitore urime , te gjithe gati me 23 qershor ti kthejme shqiperise pamjen e munguar

   Reply to this comment
  • era May 7, 10:30

   skuadra e fitores njerez me vizion dhe deshire te mire per te sjell nje rilindje te munguar per te gjithe…..suksese Edi Rama te gjithe per nje fitore

   Reply to this comment
  • juna May 7, 10:30

   Evis Kushi e Alfred Peza ne Elbasan jan perpara Taulant Balles 🙂 Shko ti Balle shahu nga motrat me Saliun se vijn keta qe gudulisen me Saliun dhe ta kercejn siper.

   Reply to this comment
  • eri May 7, 10:33

   mos u mundoni te spekulloni e te hidhni balte kot pasi kjo eshte skuadra e fitores rilindja po afron ka mbetut vetem pak nga largimi i sali berishes qe na rrenoi

   Reply to this comment
  • dalina May 7, 10:59

   Sukse te metejshme te gjithe kandidateve qe me ne fund do te sjellin Rilindjen e Shqiperise.Sukse per punen tuaj te palodhme deri tani e punen tuaj mbas fitores se 23 qershorit.Populli ka nevoje per ju e per Rilndjen.Suksese.

   Reply to this comment
  • Kleopatra May 7, 11:00

   Zgjedhje me te mira se keto nuk mund te kishte bere asnje kryetar tjeter. Se dyti ne nga Vlora jemi te lumtur qe kemi keto figura ne qarkun tone duke u kryesuar nga vete kryetari. pergezime dhe suksese te gjitheve.

   Reply to this comment
  • klodi May 7, 11:08

   shume emra te rinj qe i mungonin prej kohesh politikes tone.jane zgjedhje e duhura qe i duhen ketij vendi per ta rilindur me 23 qershor

   Reply to this comment
  • gjirokastriti May 7, 12:08

   super skuader kjo qe ka ndertuar kryesia e partis socialiste. ne 23 qershor per te rrezuar fatkeqesine e ktij kombi, sali berishen. bravo edhe vota ime eshte per ju

   Reply to this comment
  • eri May 7, 12:47

   urime te gjitheve me ne krye Edi Ramen suksese drejt fitores tuaj te sigurt, qente le te lehin ne do ta rilindim shqiperine

   Reply to this comment
  • ersa May 7, 12:59

   nga jugu ne veri do ta mundim salin te keqen e ketij populli, bravo partisr socialiste , te lumte Edi Rama te gjithe jemi me ty per ti thene stop heshtjes ne varferi dhe papunesi per 8vite te zeza qe na sollen vec vuajtje, per 8 vite qe e cuan shqiperine ne nje kaos ne nje krize totale. rilindje eshte e domosdoshme , duhet ne menyre urgjente dhe kjo skuader me kete kryeminister do ti kthejne shqiperise krenarine dhe fytyren qe meriton

   Reply to this comment
 2. denis April 29, 13:12

  Me Berishen ne pushtet, papunesi. me Ramen ne pushtet rroga njeher ne 6 muaj 🙂

  Reply to this comment
 3. FITORE April 29, 13:13

  Ne nuk jemi ketu qe te tjera te themi e te tjera te bejm – tha Rama mbreme. Bukur besa. Edhe rama vete thote Rilindje – dhe per vete ber cfar ben? Fut miqt e vet dhe Cac angjelet ne lista. kurse ai monstra Berisha shan gjith diten “kamunistat” dhe gjysmen e “kamunistave” e futi ne listen e PD

  Reply to this comment
 4. hysen April 29, 13:30

  List deputetesh mo.. Pak nga pak do behet lista e deputeteve si universitetet private, degjenerim nga 4 vjecari n 4 vjecar. Derisa t na mos ket njeri as fijen e bessimit te emri deputet. Shumica jan njerez pa lidhje me politiken.

  Reply to this comment
 5. hanxhari April 29, 13:52

  Per mua lista e fierit esht me e mira

  Reply to this comment
 6. juna April 29, 14:11

  bordello.

  Reply to this comment
 7. labi May 6, 10:13

  Kam nje pyetje: Do vij ky kokdhima n vlor te bej fushat? Ta masi b..me spango para se t vij

  Reply to this comment
 8. Gresi May 6, 11:35

  Kjo liste duket se nuk eshte e plote por ka dhe mangesira…. Jam e mendimit qe do te jete fitore e thelle me 23 Qershor!!

  Reply to this comment
 9. aishe May 6, 19:57

  po deputet qe rama na ka prezantuar jan ajka e shqiperis!! intelektual te klasit te par, plot energji dhe te etur per rilindje:)) mezi po pres zgjedhjet e 23 qershori 🙂 rilndje ne te gjith shqiperin me ne fund shkatrrimtari i shqiperis do zhduket!! hec atyyyyyyyyyyyyyy

  Reply to this comment
 10. eni May 6, 20:02

  rregulloni mo ato listat se lat nam. me ato emra qe supozohet te jene: eshte e dhimbshme te thuhet se nuk kemi per te fituar. 🙁

  Reply to this comment
 11. tirane May 7, 08:45

  Njeze si Arben malaj ishte i dyshimte ne listen e PS, kjo u duk fare qarte se ishin te pergatitur , ne Tv new 24 Doli Fatos Nano ,pa dale akoma nga mbledhja e Ai deklaroje se do te mbeshtet Arben Malaj si i pavarur( pse nuk ja mban qe ai te dali vete i paverur Nano), prandaj ku Malaj eshte nje nga inflitruarit e Nanos ne favore te Berishes neser si Kaci i ZI.

  Per kete Edi Rama ka nje merite qe nuk ja tha kete mundesi nanos , duke i djegur kartat ne dore NANO BERISHA per mos kanditim MALAJ. Bravo Edi

  Reply to this comment
 12. memaljoti May 7, 09:13

  na vjen keq qe largohen emra te till si ky ben malaj po cfar kuptimi do kishin listat sikur mos te kishte ndryshime me mir te thoshim qe kemi keto lista qe ne 92 dhe kush vdes do zvendesohet me te tjeret me posht sa te keq paskan qen keta ore njeher mos ta lexojne emrin te lista ikin me vrap nga partia turp per ne se cfar burrash paskemi votuar si kacin e zi drogjanin kadillin mallaj etj

  Reply to this comment
 13. KRASTA May 7, 09:16

  Mjaft u lodh Nano te minoje fitoret e PS.Edhe ne nje dasme familjare ka te pa kenaqur kush do te shkoje krushk te marre nusen.

  Reply to this comment
 14. serena May 7, 10:02

  Nje super skuader kjo qe po shoh. sigurisht qe do kete nje fitore te madhe pasi ne populli jemi mbeshtetes te ndryshimit te madhe ndryshe nga cbejne llapaqenet e medhenj te salit qe hane nga nje sufllaqe te 20 katshi e shkruajne nga nje fyerje

  Reply to this comment
 15. Rilindasi May 7, 10:09

  SUKSESE!!! Vendi ka nevoj per ju! Ju ne lista e bashkepuntoret e tjeter qe jane po aq te rendesishem pas jush! Kush e do realisht PS punon kudo, me post a jo. Rendesi ka qe punon dhe beson te fitoria! Interesi i pergjithshem para atij personal!

  Reply to this comment
 16. martin May 7, 10:28

  hmm vihet re qe sh jan emra te rinj ne politiken Shqiptare shpresojm te jen dhe per nje Rilindje te Shqiperise

  Reply to this comment
 17. Titi May 7, 10:33

  Hidhni nje sy listes se Lezhes. 2-shi 3-shi dhe 6-shta.. T’iu kerkohet deftesat e klases se 8-te dhe te kuptojme se si kane mbaruar shkollen e mesme dhe pastaj universitetet. 80% e njerezve te ndershem ne lezhe e kane per turp te shkojne te trokasin ne dyert e tyre. Edvin me kete liste ke lane name me kete liste. I 1-ri eshte i sigurt ,i 2-ti eshte ne ????-tje kurse i 3-ti ska shanc fare se nuk e di kujt do Tia kerkoje votat se ato gjithmone kane qene me PD-ne, apo ndoshta kane ba naj marrveshje me Kadelin.

  Reply to this comment
 18. ada May 7, 10:37

  Figura te spikatura dhe te zgjedhura me kujdesin me te madh. Nje super skuader per te sjelle nje “super” Rilindje. Suksese!

  Reply to this comment
 19. jonci May 7, 10:39

  emra te spikatur te kesaj partie 🙂 urime dhe forca per nje fitooore dhe per nje rilindje :P_)))

  Reply to this comment
 20. REI May 7, 12:07

  Kjo eshte superskuadra fituese e zgjedhjeve te 23 Qershorit.

  Reply to this comment
 21. REI May 7, 12:09

  Kjo eshte superskuadra fituese e zgjedhjeve te 23 Qershorit. Jane njerez me vlera, idivid qe kane dhene ne poltike si dhe individe te rinje me energji energji te reaj.Fitore

  Reply to this comment
 22. klevis May 7, 12:12

  Kjo eshte lista me e mire qe PS ka patur ndonjeher…Njerez qe do te punojne per te Rilindur shqiperin..keni te gjithe mbeshtetjen tone.

  Reply to this comment
 23. klevis May 7, 12:14

  Te gjithe duhet ta kuptojme Edi Ramen per listat dhe njekohesisht ta falemderojme per njerezit me vlera te perfshira ne lista.

  Reply to this comment
 24. tea May 7, 12:16

  Deputetet perfaqesues te skuadres se Elbasanit do te bejne te mundur nje fitore historike ne Elbasan, per te rilindur qytetin tone dhe te gjithe bashke te rilindin shqiperin.

  Reply to this comment
 25. brukli May 7, 12:19

  Liste e perkryer, njerez me vullnet dhe vizion qe sebashku me Edi Ramen do te cojne shqiperine drejt integrimit europian.Kjo eshte lista fituese e 23 Qershorit.

  Reply to this comment
 26. arbenita May 7, 12:28

  Kjo eshte lista e njerezve qe do te udheheqin shqiperin drejt Rilindjes, drejt ndryshimit te shumpritur nga shqiptaret prej kohesh. Rilindje

  Reply to this comment
 27. tea May 7, 12:51

  Partia Socialite ka nje liste te perkryer kandidatesh , njerez te zgjedhur mes intelektualesh qe dine te punojne dhe me ta ne do te mund te rindertojme shqiperin e shkaterruar nga pusheti i Berishes.

  Reply to this comment
 28. shkelqimi May 7, 13:52

  Arben Malaj, e vetmja alternative socialiste ne zgjedhjet e ardheshme. Te gjithe socialistet e vertete, ata te vitit 91, ata qe kan vujt, ata qe kane mbush sheshet, ata qe i kan rezistu Berishes, te gjithe ata do te jene ne krah te Ben Malajt.
  Do bejme fushat vetem per ju,respekte Malaj

  Reply to this comment
 29. ervin May 7, 14:22

  LISTE PERFEKTE KJO E PREZANTUAR NGA KRYEMINISTRI I ARDHSHEM I SHQIPERISE DHE SHQIPTAREVE EDI RAMA,SKUADRA E RILINDJES ME E FORTE DHE E SIGURT SE KURRE PER FITORE

  Reply to this comment
 30. ervin May 7, 14:24

  TE MARRIM TIRANEN TE PAREN DHE KUPTOHET QE ESHTE NJE LISTE PERFEKTE ME NE KRY ISH KRYEMINISTRIN PANDELI MAJKO NDJEKUR NGA FIGURA TE TJERA TE SHKELQYERA QE I KANE DHENE SHUME TIRANES

  Reply to this comment
 31. ergi May 7, 14:28

  QARKU I VLORES NDIHET ME I VLERESUAR SE KURRE PER VETE FAKTIN QE EDI RAMA LIDERI I PARTISE SOCIALISTE KANDIDON ATJE KJO E BEN FITOREN ME NJE REZULTAT SPEKTAKOLAR NE EKTE QARK

  Reply to this comment
 32. evi May 7, 14:29

  QARKU I DURRESIT SI GJITHMONE BLENDI KLOSI NE KRYE DHE ESHTE NDERTHURR ME FIGURA TE REAJ DHE TE VJETRA QE DO SIGUROJNE NJE REZULTAT SHUME TE MIRE TE KESAJ SKUADRE

  Reply to this comment
 33. gjergji May 7, 14:30

  NE LISTEN E QARKUT TE ELBASANIT KA FIGURA SHUME TE SPIKATURA SI BEN BLUSHI DAMIN GJIKNURI ALFRED PEZA TAULANT BALLA ETIJ QE QYTETARET E KETIJ QARKU DUIHET TI VOTOJNE DHE TI VELRESOJNE SHUME ATA

  Reply to this comment
 34. eri May 7, 14:31

  QARKU I GJIROKASTRES ESHTE I BLINDUAR KU MUND TE THEMI SE KANDIDIMI I ARBEN AHMETAJ NJE FIGURE E NDRITUR DHE I ERION VELISE LIDERIT TE TE RINJVE SOCIALISTE E BEN FITOREN E SIGURTE,NDERIME DHE PER ANASTAS ANGJELIN

  Reply to this comment
 35. ervin May 7, 14:33

  QARKU I FIERET SI GJOTHMONE KA FIGURA TE NDRITURA KU EDHE KETU ESHTE BERE NDERTHURJA E FIGURAVE TE VJETRA ME TE REJA EN PS SI GRAMOZ RUCI ERION BRACE DHE ILIRJAN CELIBASHI,FITORE E PADISKUTUESHME

  Reply to this comment
 36. ervin May 7, 14:34

  LISTA NE QARKUN E KUKESIT KESAJ RADHE ME E MIRE SE KURRE ME NE KRYE PROKURORIN VEXHI MUCMATA NJE FIGURE E NDERUAR DHE QE PASON NGA LAVDRIM ELEZI NEJ DAJ I MIRE NGA KUKESI SIC I KA HIJE KTIJ QYTETI

  Reply to this comment
 37. endri May 7, 14:35

  QARKU I KORCES ME BRILANT SE KURRE ME NJE FIGURE TEPER POZITIVE SI ABSHKIM FINO PASUAR NE ARTA DADE E OLTA XHACKA NE FEMER E RE QE ESHT ENE KRYE TE GRAVE SOCIALISTE

  Reply to this comment
 38. geri May 7, 14:36

  QARKU I DIBRES ESHTE ME BRILANTI NGA TE GJITHE MUND TE THEM ME NE KRYE ISH GUVERNATORIN DHE KOKEN E EKONOMISE NE SHTETIN SHQIPATR PROFESOR SHKELQIM CANIN,FITORE E GARANTUAR

  Reply to this comment
 39. gerti May 7, 14:38

  QARKU I LEZHES KRYESOHET NGA NJE FEMER SHUME ME ENERGJI POZITIVE DHE SHUME FIGURE E LARTE NE PS SIC ESHTE MIMI KODHELI PER MUA DHE KETU FITORE PLEBISHITARE

  Reply to this comment
 40. gersi May 7, 14:39

  QARKU I SHKODRES KRYESOHET NGA PROFESORESHA E MIRNJOHUR MIMOZA HAFIZI DHE NJE TJETER FIGURE SHUME NJOOHUR NE KETE QYTET TOM DOSHI,DO THYEHET TABUJA E NDIKIMIT T EPD NE KETE QARK

  Reply to this comment
 41. gersi May 7, 14:41

  QARKU I FIERIT KYREOHET NGA NJE FIGURE SHUME E MIRE DHE DASHAMIRESE PER EKTE QARK DHE EPR SPORTIN SIC ESHTE FIDEL YLLI E PASOHET NGA NJEREZ TE MIRNJOHUR EN PS SI EDUART SHALSI E ERMONELA FELAJ

  Reply to this comment
 42. gridi May 7, 14:42

  SI PERFUNDIM NGA GJITHE KETO LISTA KUPTOHET DOMINIMI QE DO KETE PARTIA SOCIALIST EN KETO ZGJEDHJE KU DO JETE FITUESE E PADISKUTUESHME EN CDO QARK EM NJE REZULTAT TE THELLE

  Reply to this comment
 43. igli May 7, 14:43

  PARTIA SOCIALISTE U KA DHENE SHQIPTAREVE NJE EKIP FITUES NJE EKIP TRIUMFUES NJE EKIP TE SHKELQYER ME DJEM DHE VAJZA SHUEM PUNTORE PER VENDIN NDAJ DUAN VOTEBESIMIN TUAJ

  Reply to this comment
 44. ELI May 7, 14:44

  PARTIA SOCLIASITE NUK BERI PAZARE ME ALEATET SIC BERI BEISHA DUKE I FUTUR NE QARQET E SAJ PO THEJSHT ME KANDIDATET E SAJ PO PARAQITET NDERSHEMRISHJT NE EKTO ZGJEHDJE

  Reply to this comment
 45. aqif May 7, 14:45

  PO TE MARRESH QARK PER QARK DHE TE KRAHASOSH LISTAT ME TE PD DUKET DOMINIMI I FIGURAVE TE MIRA DHE TE NDRITURA TE PARTISE SOCIALISTE,FITORE EPR RILINDJE

  Reply to this comment
 46. ali May 7, 14:47

  ME KETE EKIP FITUES QE KA PREZUANTUAR RAMA ME FIGURA TE NDRITURA DHE TE SHKELQYERA SHQIPTARET NUK DUHET TE BEJNE ASGJE TE MADHE VETEM I BESOJNE ATYRE VOTEN PER RILINDJEN E VENDIT

  Reply to this comment
 47. adi May 7, 14:51

  SALIU NUK U DHA GJE TJETER SHQIPTAREVE VEC SE LISTA TE SHEMUTARA DHE FIGURA TE DJEGURA SI 3 DEPUTET E PS APO FIGURAT E PARITVE ALEATA TE SAJ

  Reply to this comment
 48. beni May 7, 14:53

  E MAJTA E KA TE GARANTUAR FITOREN NE 23 QERSHOR SE JU PROPOZOI SHQIPATREVE CA NJEREZ EM VLERA NE CDO QARK FIGURA DINJIOTOZE QE MERITOJNE TE VOTOHEN

  Reply to this comment
 49. besnik May 7, 14:54

  NJE PANORAME E PERGJITHSHME EM KETO FIGURA DUKET SE RILIDNJA PO VJEN DHE KA MARRE FUND PARTIA DEMOKRATIKE SE TREGOI SE KA FIGURA TE MIRA PER TE VENE NE LISTA

  Reply to this comment
 50. besi May 7, 14:56

  PRA SHQIPATR E MAJTA DHE LIDERI RAMA U MUNDUAN PER TJU PARAQITUR NEJ EKIP SA ME DINJITOZ DHE E ARRITEN ATE NDAJ MEBSHTETENI ME VOTE NE 23 QERSHOR PER TE ARRITUR RILIDNJEN

  Reply to this comment
 51. Bruna May 7, 16:11

  emrat me te njohur dhe me intelektuale te partise socialiste do te fitojne mbi kanidatet per deputet te partise demokratike te cilet kane fituar nje vleresim sh negativ nga ana jone duke pare punen dhe veprimet e tyre gjate ketyre 8vjeteve

  Reply to this comment
 52. reg May 30, 22:24

  Fitore Edi, skuadra e RILINDJES eshte e perkryer, te urojme fitore ne zgjedhjet e ardhshme. Sala duhet te paguaje per te gjitha te keqijat qe i ka bere ketij popullit.

  Reply to this comment
 53. rej May 30, 22:24

  Kush nuk punon nuk meriton te jete ne listat e PS, Edi nuk eshte si sala, qe i mban deputet te palevizur qe ti komandoje si gura shahu.

  Reply to this comment
 54. yrh May 30, 22:25

  Rotacioni i listave tregon edhe rotacionin politik qe do ndodhi ne 23 qeshor. Fitorja e PS eshte e garantuar tashme presim vetem 23 qeshorin

  Reply to this comment
 55. age May 30, 22:25

  Me kete levizje Edi tregon se me te verte do ndryshimin e Shqiperise, vete ndryshimi i emrave tregon qe eshte nje njeri pro ndryshimit, jo si berisha qe punon me klientelizem

  Reply to this comment
 56. rel May 30, 22:25

  Mire ka bere qe ka hequr disa deputet, se kishin zen rehat ne karrike dhe as qe e canin koken per hallet e elektoratit! Rrotacioni duhet dhe brenda PS, e jo vetem per qeverine. Duhen prurje te reja qe te qarkulloj uji, se po ndejti mba ere. Kshu dhe puna e Deputetve!

  Reply to this comment
 57. agim May 30, 22:28

  .Skuader fantastike qe do te bejne cmos dhe ta Rilindin kete vend,TE gjithe gati per nje fushate fantastike dhe pas 23 qershorit ,per nje qeverisje te denje

  Reply to this comment
 58. keli May 30, 22:28

  Disa ng apersonat qe nuk jane ne liste kane kaq shume vite qe jane deputet dhe mendojne se e kane prone preivate karrigen e ddeputetit.Ate periudhe ate duhet ta kishin shfrytezuar ne maksimum duke punuar ne te mire te vendit dhe popullit por asnjeher nuk u pane neper zonat e tyre,asnejher nuk e ngriten zerin per padrejtesit e bera nga ky shtet.Ishte vertet koha te largoheshin,dhe me e mira do ishte te largoheshin me dinjitet

  Reply to this comment
 59. ger May 30, 22:29

  u ka hy frika keq o kaviet e Saliut! Keni 2 dit qe merreni vetem me listen e PS. LEjeni o njerez ate per elektoratin e majte. Ju si me emra te mir si me te keqinj, prap Xhozin e Salen. Shko qajuni hallin Deputetve tuaj qe kan ber gam gam 4 vjet e sala i ka perlar, e sju ka len nam as nishan. E ka kthy list ARgita and Co

  Reply to this comment
 60. sfw May 30, 22:30

  Erjoni ehste nje figure mjafte e mire dhe kete e ka demostruar vete ,por megjithate ky ehste thjesht mendimi i disa nejrezve dhe jane te lire te mendojne cte duan ,E verteta ehste se Erjoni eshte pjese e skuadres se PS dhe do ta tregoj veten se e meriton vertetkete vend

  Reply to this comment
 61. xf May 30, 22:30

  Mendoj se keta jane emrat me te mire me te cilet PS-ja perfaqesohet.Shikoj ne listen e te munguarve qe ka njerez qe kane nuk kane dhene asnje kontribut per PS,dhe me duket shume e drejte largimi i tyre

  Reply to this comment
 62. s May 30, 22:31

  mandati i deputetit nuk eshte i perjetshem,dhe kete duhet ta kuptojn te gjith ashtu sic beri Isaraj.suksese emrave te rinj ne rrugen e nisur tashme per te Rilindur kte vend

  Reply to this comment
 63. s May 30, 22:31

  duhet ta kuptojme z.Rama per zgjedhjet qe ka bere pasi i ka zevendesuar me emrat me te mire te mundshme shof qe jane futur emra te rinj mjaft figura qe i mungonin Shqiperise si Parid Cara,Shkelqim Cani,Pjerin Ndreu e deri te Alfred peza.urime Ps per listat dhe fitore me 23 qershor

  Reply to this comment
 64. rw May 30, 22:32

  Keto njerz Do qeverisi vendi tone dhe do je njerzit Qe vertet ka nevoj Shqiperi Qe duhet Te kishin qen me koh para
  Ju uroj nje fitore Bravo Rama ke ber zhgjedhjen e duhur

  Reply to this comment
 65. rws May 30, 22:33

  Fakti qe nuk jane ne listat e PS nuk do te thone se jane te perjashtuar, se kaq eshte nr i deputeteve, eshte i kufizuar, ata nuk jane te perjashtuar nga kontributet qe mund te japin per Rilindjen, pasi nuk jane vetem 28 deputetet e Tiranes ata qe do te rindertojne Tiranen dhe do udheheqin ne fitoren plebishitare, jane me shume se kaq. Kontributi nuk jepet vetem nga parlamenti, por nga kontakti me njerezit , programin dhe perkushtimin per fitoren.

  Reply to this comment
 66. rws May 30, 22:33

  edhe pak jave na ndajne nga rilindja e shume deshiruar, nje liste me emra qe kane vizionin e duhur dhe vullnetin e madh per ta bere shqiperine nje vend ku mund te jetojme te qete , 8 vite na mjaftuan per te kuptuar mashtrimet e saliut

  Reply to this comment
 67. rgs May 30, 22:33

  suksese te rinjeve ne kanditaturen e tyre , ju uroj nje fitore te thelle ashtu sic vetem ju dini te arrini, besojme ne zgsjedhjet qe ka bere edi rama , te gjithe ne pritje te 23qershor te gjithe bashke per ti dhene voten te vetmes mundesi qe kemi rilindje

  Reply to this comment
 68. rgs May 30, 22:34

  keto jane njerzit qe i duhen shqiperise, njerez me vizion, njerez te rinje qe kane vullnetin dhe optimizmin per ta bere shqiperine te rilind e ti kthej shpresen popullit, me edi ramen ne krye dhe programi i partis socialiste nje program per tu admiruar, poshte saliu

  Reply to this comment
 69. agim May 30, 22:34

  kjo eshte skuadra e madhe e rilindjes qe do ta coje partine socialiste drejt fitores se madhe ne 23qershor
  Forca Edi …Forca PS

  Reply to this comment
 70. agim May 30, 22:36

  Ne liste apo jasht saje une jame e binudr se socialistet e vertet do te punojne per fitoren e perbashket te partise Socialiste….Rilindje

  Reply to this comment
 71. poni May 30, 22:36

  Nje ekip i mobilizuar i vendosur per fitore.Per ti sjelle ketij populli nje mireqeverisje siç edhe e meriton.Gjer me tash askush nuk ka mundur te qeverise korrekt shqiptaret keto 23 vite demokraci,le te jete formacioni i Rilindjes,formacioni qe do hape nje faqe te re ne vendin tone.

  Reply to this comment
 72. poni May 30, 22:37

  Elbasani ka mjaft emra te rinje ne liste, dhe ato do te punojne per te ndryshuar Elbasanin dhe per te vazhduar punen e palodhur te bashkise…Rilindje pe me shume ndryshim per elbasanin e te gjithe shqiperin.

  Reply to this comment
 73. poni May 30, 22:37

  PARTIA SOCIALISTE DHE LIDERI I SAJ EDI RAMA U KA DHENE SHQIPATREVE NJE SKAUDER FITUESE E CILA DO PERFAQESOJE ATE DHE SHQIPATRET DENJESISHT ME NJE FITORE PLEBISHITARE NE 23 QESHOR

  Reply to this comment
 74. poni May 30, 22:38

  ESHTE NORMALE QE GJITHKUSH QE KA MBETUR JASHTE LISTAVE TE KERKOJE TI NJIHET KONTRIBUTI POR KJO NE FORMA TE TJERA E ME POSTE TE TJERA E JO VETEM DUKE DALE KUNDRA PARTISE DHE INTERESAVE TE SAJ

  Reply to this comment
 75. deno May 30, 22:38

  Mjaft emra te rinje ne lista, intelektuale te zot qe do te japin kontributin e tyre ne ndertimin e shqiperise europiane pas fitores se thelle te 23 Qershorit.

  Reply to this comment
 76. deno May 30, 22:40

  PER MUA ARBEN MALAJ U TREGUA NJERI I DOBET SEPSE I KISHTE EBRE TE GJITHA GJERAT ME PLAN PER TE DAL KANDIDAT I PAVARUR DHE KJO E NDYN ME SHUME FIGUREN E TIJ QE DO BEJE NE KETO ZGJEDHJE

  Reply to this comment
 77. deno May 30, 22:40

  Kjo eshte superskuadra e Rilindje….njerez te rinje me ide dhe energji te reja…qe o i’a shtojne forcen PS…

  Reply to this comment
 78. kelm May 30, 22:41

  ESHTE NORMALE QE GJITHSECILI KA DHENE KONTRIBUTIN E VETE NE PS POR KJO NUK DO TE THOTE QE PER ATE KONTRIBUT QE KE DHENE TA HEDHESH POSHTE SPE NUK U KANDIDOVE EPR DEPUTET POR DUHET TE REPSEKTOSH VENDIMIN E KRYESISE SE PARTISE

  Reply to this comment
 79. kelm May 30, 22:41

  NORMALE QE NE BERJEN E LISTES SE RE TE DEPUTETEVE DO KET DHE TE LARGFUAR DHE TE AFRUAR TE RINJ PO KJO SDO TE THOTE QE TE LARGUARIT TE DALIN ME DOEMOS KUNDRA PARTISE DHE TE LUFTOJNE ATE

  Reply to this comment
 80. gim May 30, 22:44

  Por perseri mbeten lista socialistash dhe jo nje tuf komunistash te mledhura nga cdo cep sic jane listat e PD, keto jane listat fituese.

  Reply to this comment
 81. gim May 30, 22:44

  Emra te rinj, vizion i ri, parlament i ri, e ardhme premtuese. Ja se cdio te thote PS. Bravo Rama qe e bere rilindjen e PS realitet e neser premto te rilindesh vendin. Krenar per ty e votat masive jane garancia qe ne si popull japim

  Reply to this comment
 82. gim May 30, 22:45

  Nje superliste qe garanton nje fitore spektakolare me 23 qershor. jam i bindur se PS me kete skuader e me programin e saj do rrezultoje nje fituese e denje e kesaj gare kunder se keqes

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*