Lituani-Shqipëri/ Prekje e topit me dorë brenda zonës, gjyqtari nuk akordon penallti për Shqipërinë (Video)

October 14, 2020 18:42

Lituani-Shqipëri/ Prekje e topit me dorë brenda zonës, gjyqtari nuk akordon penallti për Shqipërinë (Video)

Një shans i artë për Shqipërinë në minutën 24-të por topi është ndaluar me dorë nga ana e mbrojtësit lituanez.

Gjuajtja e Taulant Seferit është mbyllur nga një mbrojtës, i cili si fillim e ka ndalur me këmbë dhe më pas ka shkuar në dorën e tij.

Gjyqtari francez Abed nuk e ka konsideruar si faull dhe madje i ka dhënë një karton të verdhë Qazim Laçit për kontestim.

Kontestime pati si nga lojtarët në fushë, por edhe nga stafi teknik.

o.j/dita

October 14, 2020 18:42
Komento

6 Komente

 1. spata October 14, 19:21

  Ky arbiter meriton ndeshkim dhe perjashtim nga aktivitetet futbollistike nderkombetare .Ndyresira qe prodhon Franca .

  Reply to this comment
 2. Fuck france October 14, 21:16

  Arbiter francez , c’fare pret ?

  Reply to this comment
 3. Zigur Qarri October 14, 23:00

  Topi po shkonte drejt rrjetes, nderpritet nga dora e mbrojtesit Lituanez– penallti 1000%.

  Reply to this comment
 4. Adih October 15, 01:08

  Me ben pershtypje ,pse nuk ngulen kembe lojtaret tane dhe ta detyronin kete alabak albiter ta shikonte prap ne kamera .Kulmi ajo ishte penallti . Megjitha ate arbitri nuk eshte zot ,duhet nga federata e jone ,ta ankimojne ne FIFA ,ky Gjygjtar duhet denuar ,plus edhe anesori .

  Reply to this comment
 5. arta October 15, 09:13

  komplet fismidhje…
  po mir mo po kamerat e VAR -it per ca [email protected] i vune??

  Reply to this comment
 6. anticensurë25642654 October 16, 09:12

  që është penallti,asqë diskutohet!por që të ishte gol nëse nuk do të prekej me dorë!?
  është e vështirë!!
  po të shikosh goditjen,trajektoren dhe pozicionin e portierit mund të thuash se vetëm 1% mund të ndodhte që të hynte gol!
  sidoqoftë ne nuk po ja bëjmë xing prej kohësh!!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim