Llalla bashkon PD-LSI, protestë para Kuvendit

December 16, 2017 12:13

Llalla bashkon PD-LSI, protestë para Kuvendit

 

Partia Demokratike dhe Lëvizja Socialiste për Integrim do të mbajnë të hënën një protestë para Kuvendit.

Mësohet se vendimi do të merret sot në mbledhjen e grupit parlamentar të Partisë Demokratike.

Protesta zhvillohet pikërisht kundër procesit të zgjedhjes së kryeprokurorit të përkohshëm.

Të hënën, mazhoranca ka njoftuar zhvillimin e seancës plenare ku do të votohen 3 kandidatët për kryeprokuror të miratuar nga Komisioni i Ligjeve.

Opozita e ka cilësuar që prej fillimit antikushtetues procesin për zgjedhjen e kryeprokurorit të përkohshëm dhe i ka kërkuar mazhorancës që të tërhiqet.

Opozita më herët nuk është bërë pjesë e procesit, duke e quajtur antikushtetues.

December 16, 2017 12:13
Komento

8 Komente

 1. Toger Lukashi December 16, 12:17

  Po sh mier dy hajdute do protestojne se do i heqin shokun hajdut qe i mbron parate e vjedhura. Po me pare sqaroni pak dhe SHBA dhe BE perse po e beni protesten se ata kane thene qe hajduti qe u mbron parate e vjedhura dy hajduteve qe bejne proteste, duhet te ike.

  Reply to this comment
 2. FORSTER December 16, 12:22

  Opozita prej vitit 2013 e ne vazhdim po e komandon SHqiperine ku eshte “populli”qe voton ? apo ai nevoitet vetem per votat se deputetet I zgjedhin K/e partive hajde “demokraci”I thencin kesaj.

  Reply to this comment
 3. intelektuali December 16, 12:32

  PO KUJT I PLAS DHE KUSH PJERDH SOT NE BOTE PER KUSHTETUTEN E SHQYPNISE APO PER BUDALLAIN KRIMINEL TE SALIUT DHE GRUAN HIPOKRITE TE LIKE FLORIRIT?

  kur:

  Shqypinia dhe shqyptaret vleresohen nga Bota si nje fis prej Afrike ZULU qe e ka mbushur Evropen me kanabis dhe droge dhe e kapluar Boten me kriminele nga te gjitha llojet, qe shkrepin kallashet dhe vrasin njeri tjetrin si ne dasem dhe qe po jeton akoma ne Kohen e Qepes te Partise se Punes kur sklleverit e Enverit, si fantazma njerezore me pune te detyruar kerkonin ne mjerimin e tyre:

  DUAM BABEN, DUAM PARTINE!

  prandaj:

  Edhe ambasadori Lu kete radhe ka vendosur ta zgjedhe vete Kryeprokurorin e fisit ZULU qe nuk di te drejtoje vete shtetin e tij dhe ekonomine si te gjithe te tjeret dhe t’i jape BABES Edi Rama ne dore nje HU ligjor pa kurfare KONSENSUSI idiot dhe budalla qe po e mban peng Vatanin ketu e 27 vjet pse renies se Murit te Berlinit.

  CFARE DO TE BEJE EDI RAMA ME KETE “HU” QE PO I DHURON LU-JA?

  Nuk e dime akoma, por do te presim me durim:

  sepse:

  NUK KEMI PARE GJE AKOMA.

  Reply to this comment
 4. fteri December 16, 15:55

  Kryeprokurori i korruptuar mbrohet nga bashkimi i të korruptuarve kriminal të këtijë vendi , bagjellat -pd dhe kurvën lsi -në protesta para kuvendit.

  Reply to this comment
 5. Ilir Gramshi December 16, 16:17

  Date: June 8, 2016 at 8:42:42 AM
  Ne vend te nje letre te hapur per Z. Lu dhe Zj. Vllahutin…

  ADRIATIK LLALLA- KRYEPROKUORI I SHTETIT APO KRYEHOR I KRIMIT-

  – Revan i pandalshem drejt qelive te burgut

  Jo sot! Ai duhet te shkonte ne burg kohe me pare
  Jo sot … Qysh diten qe ofendoi, e kercenoi me jete si nje rrugac e grushtoi Sekretarin e Pergjithshem te Shoqates se Prokuroreve te Shqiperise, Shkelqim Hajdari ne sy te prokuroeve te mbare Shqiperise !
  Cfare perfaqeson ky akt i rende kriminal i kryeprokurorit Llalla !?
  Fyerje per shkak te detyres!
  Kercenim per shkak te detyres!
  Ushtrim dhune fizike per shkak te detyres!
  Ushtrim dhune psikologjike per shkak te detyres!
  Shperdorim flagrant i detyres!
  Qysh diten kur iu kundervu ashper dhe hapur reformes ne drejtesi!
  Veper penale e konfliktit te interesit!
  Qysh ne momentin kur filloi kryqezaten e spastrimeve dhe gradimeve ne Prokurorine e Pergjithshme dhe nje varg prokurorish rrethesh, sipas urdherave te Mafias e tutoreve politike dhe klasike jo vetem shqiptare, qe e komandojne ne cdo hap.
  Me e pakta akuze ne kete rast eshte shperdorim flagrant i ligjit e detyres.
  Pikerisht se nuk u pajtua dhe kundershtoi kete revansh antiligjor e kriminal te Adriatik Llalles, me nje pabesi e cinizem te pashoq e vendosi jo vetem ta shkarkoje nga detyra e Drejtorit te Drejtorise Gjyqesore dhe e anetarit te Keshillit te Prokurorise, ku ai kishte fituar me shume vota se asnje anetar tjeter, por edhe ta syrgjynose prokurorin me te pakorruptueshem shqiptar Arben Dollapi.
  Nuk la dredhi e pabesi pa perdorur qe ta godiste pas shpine si hijenat. Pse !?
  Arben Dollapi eshte simboli i drejtesise dhe ndershmerise ne drejtesine shqiptare… Ishte ai qe e ngriti Adriatik Llallen nga nje polic gjyqesor ala Plepash ne prokuror te Lushnjes…
  Ishte i vetmi qe ne katrahuren e 97-es qendroi si Promete perballe bandave terroriste te Aldo Bares duke e vene ne fije te perit edhe jeten …
  Ishte Arben Dollapi qe jo vetem hodhi poshte me perbuzje por edhe e paralajmeroi se do ta arrestonte ne flagrance nje ish- minister kur i afroi Cek te Bardhe, miliona eurosh vetem qe te fshihte provat e deshmite e masakres korruptive te Gerdecit dhe 26 viktimave te saj.
  Ishte Arben Dollapi qe kundershtoi dhe iu kundervu sy per sy e balle perballe, si nje Falcone i vertete shkeljeve flagrante antiligjore te Adriatik Llalles per tollovine ne emerimet e levizjet krejt korruptive e nepotike te dhjetra prokuroreve te Prokruorise se Pergjithshme dhe kundervenies se tij flagrante ndaj Reformes ne Drejtesi…
  Ishte nderhyrja e tij dhe dy shokeve te tij, midis dhjetera prokuroreve te pranishem ne Koneferencen Kombetare te Prokuroreve, qe parandaloi pershkallezimin e dhunes deri ne perdorim te armeve midis Adriatik Lalles dhe Shkelqim Hajdarit!
  I kam pare me syte e mi ato skena turpi e krimi te mirefillte te Adriatik Palles, ketij krimineli qe ate dite ka kryer te pakten 7 akte te renda penale ne sy te “ajkes” se prokurorise shqiptare.
  Shihni si veproi ndaj Arben Dollapit te pakorruptueshem ky jo kriminel por edhe i paburre, i pabese e mosmirenjohes i peshtire.
  “Nuk ka bishe me te eger se sa njeriu mosmirenjohes” thoshin greket e lashte.
  Jo kryeprokurore si Adriatik Llalla, por edhe prokurore te thjeshte si ata qe bene sehir skenat flagrante te krimit te tij ne ate Konference, apo ne mbledhjen e turpshme e 15 marsit te Keshillit te Prokurorise, te tredhur e te lemerisur prej tij, nuk jane prokurora por jane proku- hora te krimit.
  A nuk ishin pikerisht disa nga ata qe votuan sipas urdherit e diktatit te Lalles edhe ne mbledhjen e tij per ndeshkmin e zerit burreror te Arben Dollapit kunder shkeljeve ligjore flagrante te tij!?
  Dhe Presidenti i PD-se Bujar Nishani, vrapoi me te katra ta dekretonte kete akt antiligjor te Lalles pa lexuar fare denoncimin ligjor e te argumentuar ne menyre shembullore e me fakte konkrete te Arben Dollapit.
  Si mundet qe Presidenti i Republikes, Kryeministri, Kryetari dhe vete Kuvendi i Shqiperise te tolerojne dhe mbyllin syte perbelle krimeve te tilla flagrante qe ne cdo vend demokratik do te ndeshkoheshin ashper e menjehere!?
  Kush eshte ( jane ) protektoret dhe tutoret e tij!?
  Pse Presidenti i Shqiperise, Kuvendi i Shqiperise nuk ndihet perballe krimeve publike te tij!?
  Kush eshte protektori dhe tutori numer nje i tij!?
  Nuk guxojne as ti permendin emrin…
  Cili eshte Padrinoja i tij ose Goodfathers ( Kumbare te krimit dhe Mafias ), sic e ka quajtur publikisht edhe vete Kumbara Tom Doshi disa here keto dy vitet e fundit!?
  Cfare i bashkon ata aq ngushte sikur te ishin vellezer siameze!?
  Mos valle fakti qe te dy jane kapur me presh ne duar, sic thote populli, me kamera, me ze e me figure ne krye te detyres se krimit ne flagrance!?
  Si e kush mund ta mbaje ne ate detyre te larte nje kriminel publik te kapur ne flagrance me ze e me figure duke share kercenuar me jete, duke grushtuar si nje rrugac rrugesh nje koleg te tij e aq me teper Sekretar i Pergjithshem i Shoqates Kombetare te Prokuroreve te Shqiperise!?
  Tutoret e protektoret politike te tyre jane Padrino e Kamorra qe kane kthyer Shqiperine ne nje shtet pa sovranitet
  A mund te kete sovranitet shteteror pa nje shtet ligjor!?
  A mund te kete sovranitet e shtet me nje drejtesi te kriminalizuar nga koka tek kembet, nga kryetari i shtetit e KLD-ja e deri tek rojet e portieret e gjykatave dhe prokurorive!?
  A mund te kete sovranitet shteteror me nje kryeprokuror qe ben haptazi kryavokatin e krimit!?
  Kryeprokuror si Adriatik Llalla eshte nuk jane prokurora Ligji por kryehora Krimi
  Ndaj ju Zoti Lu dhe ju Zonja Vllahutin, SHBA dhe BE jeni shpresa e te gjithe shqiptareve per shtet ligjor e sovranitet te vertete shteteror e ligjor ne Atdheun tone te bukur e teper te shtrenjte!
  Ju po deshmoni hapur se e doni dhe punoni per shtetin shqiptar me shume se keta politikane zuzare shqiptare, kusare e vrastare!
  Mesazhi madhor i mikes sone te madhe e te sprovuar Hillari Klinton dhe i Washingtonit dhe i Brukselit “Duajeni vendin tuaj te bukur” ka rene ne veshin e shurdher te politikes antishqiptare te atdheshitesve te politikes shqiptare!
  Faleminderit per mesazhet tuaja te sinqerta e shpresedhenese…
  Miku i mire ti thote kater te vertetat hapur, sy ne sy e balle perballe, thote sovrani yne… Ndryshe ai nuk eshte mik!

  Ilir Gramshi, Kanbera, Australi

  Reply to this comment
  • fteri December 17, 09:18

   Gramshi !
   ****Ke të drejtë për Llallën ,por nuk ke të drejtë për Arben Dollapin !…që e cilëson se eshte “simboli i drejtesise ” dhe ndershmerise ne drejtesine shqiptare ,kjo nuk është e vërtetë !!!
   …..Kur ky prokuror ka kryer një nga krimet më të mëdha, të shëmtuara kur ka lënë të lirë një vrasës e bandit serial ,që vrau ndaj një shtetasje në v.2008 ,me prova të provuara edhe nga mjeksia ligjore ,por pas pagesës marramanëse të lekve që krimineli i bëri prokurorit Arben Dollapit ,ky i ndrroji veprën penale nga krim ,vrasje me dashje që duhej të dënohej kriminali mbi 25 vjet burg ,e katandisi në kundravajtje penale me dënim 3 vjet e gjysëm burgë ,dhe këtë kriminel e liroi gjykata e apelit me kushtë .

   Kjo është shkelje e ndërgjegjes dhe betimit si prokuror ,një trajtim mizor e çnjerëzor dhe poshtrues për viktimin dhe familjen e dëmtuar ,por edhe një një vepër e rëndë penale për A.Dollapin .

   Adriatik Llalla kishte plotësisht të drejtë që e shkarkoi dhe e përrndoqi A.Dollapin ,duhej ta ndiqte penalisht këtë prokuror mafioz ,vendi tijë nuk është drejtësia por burgu.

   Por nuk duhet të harrojmë se edhe shteti duhet të mbajë përgjegjësi e tijë për shkeljte ligjore të prokurorit mafioz Arben Dollapi për krimin që ka bë ndaj viktimës për të mbushur gjepin e tijë.

   Shteti është informuar për krimet e A.Dollapit dhe ka heshtur ,kur me kushtetutë jeta e njeriut është e mbrojtur me ligjë.

   Prandaj A.Dollapi me Llaallën dhe të tjerë prokuror të inkriminuar ,jo e jo që nuk janë simboli i drrejtësisë në shqipri ,por kan kërcyer e po kërcejnë vallan e krimit në shqipri për 27 vjet DEMOKATOSHKËRDHATËSI .Meritojnë ndëshkim ekzemplarë !

   Reply to this comment
 6. Adih December 16, 20:23

  PS do zgjedhi prokurorin e Durrsit Elezin , ne mos gaboj e ka mbiemrin …..Do me kujtoni e do me hipni te drejte …..

  Reply to this comment
 7. Zeri aresyes December 17, 02:22

  Llalla ne vend te destabilizoi vendin duke bashkuar kriminelet qe i mbrojti deri tani duhet te ishte futur ne burg jo te jete i lire te perzjeje kazanin e krimineleve e ta ngreje ne protesta. Ku eshte shteti pse e lejon kete kriminel te lire???!!!Antishqipetaret po dalin hapur me shume se kurre tani qe do te perballen me drejtesine.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim