Llalla në SHBA, takime me krerët më të lartë të investigimit amerikan

March 30, 2016 07:48

Llalla në SHBA, takime me krerët më të lartë të investigimit amerikan

Lufta kundër terrorizmit, byroja e hetimit, SPAK-u, dhe krimi i organizuar, janë temat e diskutimit që kryeprokurori i Përgjithshëm Adriatik Llalla do ketë në fokusin e takimeve të tij në SHBA.

Mesohet se kryeprokurori shqiptar i shoqëruar nga drejtuesi i Krimeve të Rënda Besim Hajdarmataj, ka udhëtuar në drejtim të Uashingtonit me qëllim zhvillimin e një sërë takimeve me krerët më të lartë të investigimit amerikan.

Mësohet se mes takimeve që do zhvillojë delegacioni i Prokurorisë së Përgjithshme, është dhe ai me drejtuesit e Byrosë Federale të Hetimit (FBI) dhe drejtues të strukturës DEA, e cila ka si specialitet luftën kundër drogës dhe krimit të organizuar.

Takimi vjen në një kohë kur sulmet e terrorizmit janë intensifikuar në disa shtete të Europës dhe në mesin e debatit në Shqipëri për reformën në drejtësi dhe Byronë e Hetimit.

March 30, 2016 07:48
Komento

1 Koment

  1. shakaxhiu March 30, 11:59

    shakaxhi i madh doli ky llalla.ky do luftoje korrupsionin?ky qe do bente namin me arrestime te bujshme qysh ne shtatorin e kaluar.ky edhe nga shprehja e fytyres duket i lindur si shakaxhi i madh.kot nuk ka marre me vehte edhe xhin xhonin,se ai i jep lezet muhabetit.popull leshi jemi ne.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim