Video-skandali, pezullohen prokurori Braho dhe oficeri Lusha

September 28, 2016 21:37

Video-skandali, pezullohen prokurori Braho dhe oficeri Lusha

Menjëherë pas publikimit në emisionin “Stop” të rastit të korrupsionit në Prokurorinë e Tiranës ku oficeri i policisë gjyqësore Fatos Lusha dhe prokurori Ardian Braho morën 18 mijë euro ryshfet për lirimin e një shume parash të bllokuara pas ardhjes nga jashtë ka reaguar kryeprokurori Llalla.

Burime zyrtare pranë prokurorisë thanë se Lusha dhe Braho janë pezulluar menjëherë nga detyra.

Mësohet gjithashtu se në ngarkim të tyre ka nisur një hetim nga Prokuroria e Krimeve të Rënda.

September 28, 2016 21:37
Komento

1 Koment

  1. SHPRESE HUMBURI September 29, 16:31

    IDJOTESIRA ! Hetimi ndaj tyre , do te vazhdoje , deri sa te shfaqet nje tjeter rast i tille dhe qe te dy keta plehra , presidenti Bujar Berisha , do i ngrere ne detyre .

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*