“Llalla po hetohet për korrupsion, ka një dosje amerikane dhe një gjermane”

March 29, 2018 22:54

“Llalla po hetohet për korrupsion, ka një dosje amerikane dhe një gjermane”

 

Ish-deputeti i Partisë Socialiste, Alfred Peza, ka deklaruar se ish-kryeprokurori i Përgjithshëm, Adriatik Llalla është në ndjekje penale.

Peza u shpreh në studion e emisionit “Opinion”, se Prokuroria e Durrësit ka ngritur tre akuza.

Sipas Pezës, ai ka një dosje amerikane dhe një gjermane, për arsye edhe të jetesës dhe aktivitetit në Gjermani.

Sipas informacioneve, Adriatik Llalla akuzohet për pastrim parash dhe ai do të hetohet nga kryetarja e Prokurorisë së Durrësit, Donika Prela.

Kjo e fundit ka kërkuar menjëherë informacione nga disa institucione sa i takon akuzës ndaj Llallës, ku midis të tjerash mund të përmendim Hipotekën, Tatimet, zyrat noteriale e ato të vlerësimit të pasurive të patundshme dhe nga Inspektorati i Lartë i Deklarimit dhe Kontrollit të Pasurive (ILDKP), i cili ende nuk ka dërguar pasurinë e Adriatik Llallës që nga koha që ai mori drejtimin e organit të akuzës.

March 29, 2018 22:54
Komento

6 Komente

 1. intelektuali March 29, 23:19

  PO FOLI EDHE KY MILIONERI I EDVINIT?

  Po si nuk kane turp keta hajdute me cimze qe flasin per dosje amerikane dhe gjermane te Adriatik Llales dhe harrojne Dosjet e tyre origjinale albaneze qe u kane zbathur breket si hajdute milionash dhe pronare bankash ne Shqypni.

  PO KY HAJDUT I RADHES I RILINDJES ENVERISTE ESHTE NE KONFLIKT INTERESI ME DREJTESINE SHQYPTARE

  Ca ka bo vaki kshtu more?

  Reply to this comment
 2. Intelektuali 1 March 30, 00:13

  O “intelektuali” Ty ,si intelektual,nuk te lejohen gabime ortografike,jo si ato te Mul Nokes! Prokuroria te veproje per te gjithe!

  Reply to this comment
 3. MH March 30, 01:01

  Kryeprokurori qe te bante xhamen.Shikoni sa zgavrra gaverrno permban truni lakmiqar i tije.Ky ishte ma besniku i mareshallit te Vicidolit.Ky qe jepte ne cdo sezon parashikime bombastike se cdo te ndosdhin me arrestime.E ne fakt asgja.Tashti le te presim cfare do na sjellin gjyqi ndaj keti merhumurit degjenerues.

  Reply to this comment
 4. alphade March 30, 11:20

  Ky, “Dhalla” duhet rrasur ne burg dhe celsat e burgut te
  hidhen ne mes te Oqeanit Atllantik. Vertete eshte nje “ci-
  ronke” perballe “Peshkaqeneve” ,thjeshte nje marionete
  e bufon i tyre qe e kane perdorur si limon te shtrydhur por
  qe ne funksionin qe ka patur si PP ka bere aq shume deme shqiptareve saqe meriton denimin me shembullor
  qe te kete ne jurisprudencen shqiptare. Dhe me qe mun-
  ngon denimi kapital ketij njeriu xhambaz,dalkaverexhi,
  matrapaz,i korruptuar edhe me burgaxhinj i duhet dhene
  nje denim shembullor.
  Sic e permenda me lart ky s’eshte gje tjeter vecse nje sherbetor i bindur i bandes kanunore berishiane dhe i
  morracakut te Cepanit- Skrapar qe permes hajduterise
  e mafiozlkekut sot ka zene kolltukun e presidentit te
  Republikes.

  Reply to this comment
 5. Arben March 30, 11:31

  ORE, PO AJO DOSJA MARSJANE

  A I KA DALE KETIJ, APO AKOMA?!

  Reply to this comment
 6. Kris 1 March 30, 14:00

  Erdhi koha e hajdutit
  Rilind nga fabrika e mutit

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim