Arben Llalla: Blushi, foto në selinë e organizatës ekstremiste SFEVA

May 4, 2015 08:21

Arben Llalla: Blushi, foto në selinë e organizatës ekstremiste SFEVA

Arben Llalla i cili më herët ka publikuar foto të Vangjel Dules e Pandeli Majkos ka shpërndarë në media edhe një foto të deputetit Ben Blushi.

Llalla shkruan se kjo foto është bërë në qendrën e organizatës ekstremiste SFEVA (Bashkimi i Studentëve për Çlirimin e Vorio Epirit).

“Themelues i SFEVA është Mitropoliti i Konicës, Sebastianos, më 1982. Në këtë sallë ku është fotografuar deputeti Blushi zhvillohen aktivitetet e shumta me tema për aneksimin e jugut të Shqipërisë (Autonomia e Vorio Epirit). Në krahun e majtë të deputetit Ben Blushit është Spiro Janaqi, anëtar i kryesisë të organizatës OMONIA-dega Selanik – shkruan Llalla në tekstin shoqërues të fotos.

Priten replika mbi rrethant e publikimit në kontekstin politik të këtyre ditëve kur deputeti është përfshirë në kritika me kreun e partisë së tij.

May 4, 2015 08:21
Komento

50 Komente

 1. ibrahim May 4, 08:35

  Une nuk i njoh keta te tjeret por po qe se eshte e vertete atehere jam i sigurt qe ky llalla eshte spiun i grekeve dhe greket si maskarenj qe jane i djegin figurat sepse i shohin si pa vlere. Nuk ka si shpjegohet ndryshe qe ky llalla na marrka gjith keto informacione.

  Reply to this comment
  • kujtesa May 4, 09:16

   Qe dikush jep informacione per tu patur ne konsiderate nga njerezit,ketu une nuk shof gje te keqe.Por kur tjetrit i thua na,ha buke se po te bije te fiket,ai te thote se ku e gjete ti kete cope buke!
   E keqja nuk qendron te afrimi i dy flamureve por te ideologjia qe ka njeri flamur ne ate qender.
   Nese nuk e kupton cfare do te thote aneksim i jugut te Shqiperise,po te them qe mos u merr fare me kete gje se peson sforcim nervor!

   Reply to this comment
   • Vlora1912 May 4, 14:13

    Gjeja me e dukshme ne foto eshte……Flamuri yn, simboli kombetar..

    Per me teper, Flamuri, eshte i padeformuar si ndodhi me flamurin qe masivisht u perhap gjat 100 vjetorit te pavaresisse, i cili kishte nje shqiponje mutante !

    Nuk shoh asgje kompromentuese ne kete foto, per me teper Blushi duket shum komod duke pozuar prane flamurit Kombetar.

    Ne se sillogjet greke na luftojne duke reklamuar Flamurin tone Kombetar ata qenkan me patriot se ne, dhe jane te mirpritur te na “Luftojne” pa meshire duke na reklamuar flamurin.

    Lajm i stisur keq, po kaq keq sa….te ze barku

    Reply to this comment
    • Bojkotoj gazetën TEMA. Është kthyer në forum antishqiptarësh patologjikë. May 4, 15:20

     A je i marrë, apo të vrasin çorapet o ti që mes duket nuk je jo Vlor 1912, por as Vlor 2191 ?
     Po flitet për ujkun or mik, jo për gjurmët.

     Reply to this comment
    • raimond vlonjati February 7, 05:00

     Lajmi i Llalles esht shume i sakte , dhe pejsmarja e Blushit tek keto konferencat e organizatave ekstremiste anti-shqitpare , nuk eshte hera e pare

     Porse sidoqofte, perderisa atje ne PS e votojne Blushin ta kene si depudete dhe po ashtu votojne edhe Ramen qe na hiqet si Patriot, por kur vjen puna per te votuar kunder Serbeve ju thote perfaqsuesve te Shqiperise qe te mos shkojne ne votime, sic beri per Rastin e Kosoves , nuk ke ca ti besh

     I ka qejf Partia ti kete ne krye spiunet e Greqise

     Reply to this comment
  • me leje May 4, 10:59

   O Brace mire qe ky Llala qenka spiun po ai deputeti yne Vllah Blushi cfare mutin eshte?

   Reply to this comment
  • robert May 4, 11:19

   Ibrahim shume idiot je mor filis islamik , po te kerkosh ne internet edhe te dish si te kerkosh i gjen te gjitha .

   Reply to this comment
   • MENTORES May 4, 11:56

    Ajo qe e nxjerr BLLOF sulmin qe duan ti bejne Blushit me kete foto eshte se pas kraheve te tij ka nje flamur te shpalosur shqiptar!!!! Dolet bllof me ket lajm o zyra e shpifjes!

    Reply to this comment
   • beni May 4, 15:43

    Arben llala datlindja 17 janar 1972 elbasan i biri pajtimit e i biri matjanes ligu nje ekstremist islamik me nofken pellazgu ktu ne ket forum!

    Reply to this comment
  • Drenica. May 4, 11:49

   Aty eshte dhe Flamuri Shqiptar.Keto qe thote Llalla jane idiotesi.Cila organizate Nacionaliste Greke do vinte simbolin tone.

   Reply to this comment
 2. beni May 4, 08:35

  Flamuret te bashkuar njeri me tjetrin,mbas kurizit te blushit atij grek e atij shqiptar,tregon se kjo miqesi ka qen e ka jetuar mes popujve tane, pra blushi i shef miqesi te perhershme!
  Ku qendron e keqja?
  E keqja esht vetem per ekstremistet si puna juaj z,llala qe kerkon te mos shohesh kryq e krishterim por vetem gjysem henze e islam!
  Sikur te marim flamurin qe esht ruajtur nga arbereshet,ashtu sic ua ka len edhe gjergj kastrioti ne ngjyre te atre e me kuroren mbreterore persiper dy kokave te shqiponjave e me kryqin ne mes te shqiponjave besoj se do ta leshoje nenshtetsin shqiptare?!

  Reply to this comment
 3. Daku May 4, 08:36

  Kam gjithmon e me shume kuriozitet per keto organizata dhe per politikanet shqipetar qe marin pjese…! Ndonjeri ka informacione per kete?

  Reply to this comment
 4. beni May 4, 08:37

  Flamuret te bashkuar njeri me tjetrin,mbas kurizit te blushit atij grek e atij shqiptar,tregon se kjo miqesi ka qen e ka jetuar mes popujve tane, pra blushi i shef miqesi te perhershme!
  Ku qendron e keqja?
  E keqja esht vetem per ekstremistet si puna juaj z,llala qe kerkon te mos shohesh kryq e krishterim por vetem gjysem henze e islam!
  Sikur te marim flamurin qe esht ruajtur nga arbereshet,ashtu sic ua ka len edhe gjergj kastrioti ne ngjyre te arte e me kuroren mbreterore persiper dy kokave te shqiponjave e me kryqin ne mes te shqiponjave besoj se do ta leshoje nenshtetsin shqiptare?!

  Reply to this comment
 5. Adolf May 4, 08:38

  FOTO E MONTUAR.

  S’KA PER TU SHQETESUAR.

  Reply to this comment
 6. pro.... May 4, 08:50

  -Mos e pergjithesoni negativitetin,qellimisht.Pas kurrizit te Blushit shoh flamurin shqiptar dhe kjo me gezon…diçituren ngaterroheni besueshem.

  Reply to this comment
 7. shqiptari May 4, 09:07

  nuk di te kete politikane shqiptare qe te punoi per shqiperi dhe shqiptare po jane te gjithe te paguarite e armiqve te shqiperis keshtu qe nuk perjashtohete dhe ky dhe kure i doli emri dhe majkose qe ka mbyllure bazate e UCK shqipreia eshte thjeshte nje emere qe lozine minjte qe jane armiqte e saje qe sjellime po minje haleje pere te sunduare ketu ne kete toke te bekuare me keta minjete te mallkuare se se meritojne tu thuashe njerez per kete poshtersi qe i bene vendite te tyre keto 25 vite

  Reply to this comment
 8. Soni May 4, 09:19

  Shikoj flamurin Shqiptar dhe ate grek krah per krah si dhe nuk shikoj asnje flamur te vorioepirit

  Ne keshtu aktivitetesh flamuri shqiptar nuk do te ishte dhe do te valevitej flamuri i vorio epirit.

  Ne te djathte eshte edhe nje banderole qe fjalen e pare e ka shqip.

  Kujt ja shet keto ky maskarai?

  Filloi balta e ropgjatit

  Reply to this comment
  • Pëllumb zaimi May 4, 10:29

   Soni ? Kisha të njëjtin mendim në kokë kur pashë se e kishit shkruar ju? Po,- filloi fushata e përbaltjes së Blushit me foto e militantë të shumtë që po gjallojnë si hordhi nëpër forume! Metoda tipike të mafias! Gjë shumë tronditëse sepse familja e Blushit është kockë e kulturës dhe e shqiptarizmit? Duhet pak kohë që balta të hiqet dhe të ngjitet në mënyrë të pashqitëshme te ata që e kanë përdorur! Nderime!

   Reply to this comment
 9. santana May 4, 09:20

  Akoma nuk ndajne dot “informacionin ” nga “dizinformacionin” shqiptaret…E bardha sot behet e zeze, dhe e kunderta e kjo edhe brenda dites.Shqiperija ka nevoje per deputete te lire qe dine te thone “JO”!

  Reply to this comment
 10. mondi May 4, 09:26

  edi ramadan hoxhan filloi duke hedhur balte mbi kundershtaret e tij., Po ik o drogaxhi se nuk krahesosh dot me ben blushin, ti je ne ate post prej benit edhe shume te tjereve qe te kane mbeshtetur dhe i ke braktisur. O gjatosh do te priten shume shpejte kembet. Vazhdo propaganden se 1 muaj na ndajne.

  Reply to this comment
 11. dhori May 4, 09:26

  Mendoj se z.Llalla (gazetari) gabon. Zoti Blushi ne cilesin e shkrimtarit mund te ftohet nga njerez te grupuar ne organizat a shoqata, te cilet jane dashamires te letersise dhe ai nuk ka pse i refuzozon pervec kur dyshon se po i ngrihet nje gracke. Ne kete rast nuk duket te kete rene ne gracke, se flamuri yne eshte qartazi me i dukshem se flamuri grek. Nga ana tjeter, vepra e z.Blushi, tradita e tij familjare dhe qendrimet e tij te qarta kombetarisht e bejne te papranueshme insinuaten. Z.Llalla dhe kushdo duhet te kujtoje te pakten qendrimin e z.Blushi ndaj Hiresise se Tij, Janullatos, bere publik disa dite me pare.

  Reply to this comment
  • Plaku i mocem May 4, 13:30

   “Dhori”, komenti juaj i sakte nuk pranon komente.Keto jane sterkembsa qe i futen politikanit Blushi,dhe asgje me teper.Blushi eshte super shqiptar ne gjak e kulture.Askush nuk e terheq dot Blushin ne ujra te turbullta.

   Reply to this comment
 12. kameloen May 4, 09:28

  E cuditeshme, sa filloi Majko te flasi kunder qeveris, Nuk po e quaj Dulen se edhe ai ka dal kundra kesaj qeverie, Tani qe doli dhe Blushi me tone me agresiv, dalin dhe agjentet serbe me edvin enver ramen ne skene per te perbaltur personalitetin e tyre. Kjo tregon qarte sesi ne na qeverisin agjenturat e huaja dhe ato serbe. I pari ka qene Sali vicidolsi,. tani na doli dhe rama b..lja qe qenka serb dhe diktator me keq se sala.

  Reply to this comment
 13. spirojanaqi May 4, 09:55

  Une jam Spiro Janaqi ne krah te majte te Zotit Ben Blushi.Kjo fotografi eshte mare ne Selanik ne vitin 2011.Zoti Ben Blushi ka qene i ftuar nga Dega e Partise Socialiste Selanik ne funksion te zgjedhjeve lokale ne mbeshtetje te kandidatit te Korces Z.Niko Peleshi.Te rinjte ne fotografi ne ate kohe kane qene studente Shqiptare ne Selanik dhe njekohesisht anetare te Partise Socialiste.

  Reply to this comment
 14. Arben Metani May 4, 09:57

  Gjykimi negativ qe i behet z.Llalla, vetem nga mundesia qe ai ka per te gjetur informacjone te specifikuara, me duket i nxituar. Per me teper ai eshte person publik i njohur, seroz dhe nuk mund te beje montime, fallsifikime. Maksimumi qe mund te beje eshte nje politike agresive, por edhe kjo mund te jete e justifikushme ne baze te bindjeve personale. Une e pergezoje dhe falenderoje per ate qe na ofron. Pastaj na takon, ne, te nxjerrim konkluzjone individuale mbi bazen e informacjonit te afruar nga ai. Mjafton qe informacjoni te jete i vertete. Ne rastin konkret z. Blushi, si qytetar shqiptare pastaj dhe si politikan nuk duhej te afrohej ne ate ndertese e jo me te bente dhe fotografi me lider te asaj levizje. Mendoni se ai nuk ka qene i informuar? Une nuk e besoje. Ashtu si nuk besoje qe z.Blushi eshte tradhtare, spiune, apo diçka tjeter te ketije lloji.

  Reply to this comment
 15. spirojanaqi May 4, 10:06

  E dyta zoteria i veteshpallur gazetar ka jetuar nje fare kohe ne Selanik.Mua me eshte prezantuar si i persekutuar i sistemit komunist dhe me arsim vetem 7 klase.Pas nje veprimtarie anti shqiptare ne Selanik duke sulmuar perfaqesues te nderuar te komunitetit shqiptar kishte aritur pervec kesaj me budalleqet e tij te shpallet person non grata ne Greqi.E njejta gje ka ndodhur me te edhe ne Maqedoni ku jetonte,edhe aty eshte shpallur person non grata.Persa me perket mua personalisht eshte nje idiot qe mire eshte te leri lapsin dhe ti futet ndonje pune konkrete per te mbajtur familjen.Nuk eshte pune kjo te sulmosh Zoterinj majtas e djathtas.

  Reply to this comment
  • Pëllumb zaimi May 4, 10:52

   Ja dhe një autopsi tjetër e Z. Spiro Janaqi për marionetën Llalla? O derr katundi gramshak,e kupton çfarë kini marë mbi supe apo jo? A ke lexuar ndonjë rrjesht nga Antonio Gramshi për tipat si ty? Sejmenë paraje i quan dhe ti je i tillë? Pa respekt dhe me neveri.

   Reply to this comment
 16. Pëllumb zaimi May 4, 10:53

  Ja dhe një autopsi tjetër e Z. Spiro Janaqi për marionetën Llalla? O derr katundi gramshak,e kupton çfarë kini marë mbi supe apo jo? A ke lexuar ndonjë rrjesht nga Antonio Gramshi për tipat si ty? Sejmenë paraje i quan dhe ti je i tillë? Pa respekt dhe me neveri.

  Reply to this comment
 17. Stiljani May 4, 11:18

  Te akuzosh Ben Blushin per bashkepunim me organizata terroriste eshte te pakten nje lajthitje ose disinformim i publikut.Njoh personalisht disa nga studentet qe jane perkrah Blushit ne foto qe “faji” i tyre i vetem eshte qe jane te krishtere..Ne trurin e Arben Lalles te jesh i krishtere eshte baraz me antishqiptar dhe bashkepuntor i sherbimeve te huaja..Jo vetem korcaret por e gjithe Shqiperia e di qe Ben Blushi eshte rritur dhe edukuar ne nje familje me tradita dhe profil te larte patriotik dhe ne gjithe karrieren e tij ka treguar nje maturi dhe vitalitet qe eshte per tu admiruar..Personalisht ndjehem i indinjuar qe media serioze lejojne hapesire per kesi lloj “Informacionesh”

  Reply to this comment
 18. Sony May 4, 11:30

  I gjithe ky konspiracion del TOTALISHT bllof kur mbas shpines se personave ne foto shohim dy flamur ate Shqiptar dhe ate Grek ne shenje afrimi dhe miqesie.
  Te doli HUQ…….insert coin. 🙂

  Reply to this comment
 19. anticensurë000 May 4, 11:47

  “filluan gotitjet nën brez” ose goditjet e ulta si quhen normalisht!!
  po ti marrim si të vërteta,apriori,të vërteta të padiskutueshme,atëherë unë si qytetar i thjeshtë do të bëja pyetjen:
  pas ilir metës që dihet botërisht si mbajtësi i saliut në pushtet për 4 vejt,si protagonisti i videos së ruyshfeteve të bllokut,si ideatori i masakrës së 21 janarit,kemi dyshen me prejardhje kriminale doshi e froku,tashti na del se dhe blushi paska qënë një “antishqiptar i tërbuar”!?
  mund të më thoni se kush është i pastër në këtë RILINDJE MUTI??
  sipas llogarive të mia kjo RILINDJE MUTI nuk ka asnjë ndryshim nga ajo qeveri “demokratike” që ishte e shantazhuar nga mëngjesi në mëngjes prej sali berishës!!
  sa politikanë,deputetë të tjerë keni ME DOSJE??
  sa politikanë dhe deputetë keni nën shantazh,kërcënim?tashti jo më me dosjet FAMËKEQE TË SIGURIMIT KOMUNIST,POR ME DOSJET E NDYRËSISË TË AShTUQUAJTUR DEMOKRACI??
  ju harroni mor të mjerë,duke filluar nga palloshi i tironës,katnari i skraparit dhe më pas spartak braho agjenti,se këto “dosje të hapura” pas pilafit nuk bëjnë gjë tjetër veçse ju rreshtojnë në rendin e sali berishës,enverit,sadamite e turrli ndyrësirash diktatoriale!!ndyrësira,që asnjëherë nuk kanë qeverisur,por vetëm kanë sunduar!kanë sunduar nëpërmjet kërcënimit!!
  ju jeni me të vërtetë njerëz që jo vetëm nuk jeni shkëputur ng e ashtuquajtura “periudhë e errët komuniste”,por keni qënë të prerë për atë periudhë!!bile ju e keni errësuar atë periudhë!ju keni qënë motorri i errësimit!!mentalitetet tuaja janë vetë motorrë për prdhim diktaturash,motorrë kërcënimi,motorrë erësimi!!
  me të vërtetë për të ardhur keq për këtë popull,të cilit dhe unë i përkas,që deri më sot s’mësoi asgjë nga pësimet e tij!!

  Reply to this comment
 20. "Horri i Bulevardit" May 4, 11:56

  Jam nje nga ata qe e kam kritikuar Blushin, deri ne urrejtje, per pabesine qe po tregon, por me duhet te them, se Blushi nuk ka asgje antishqiptare, ne veprimtarine e tij, ai eshte vecse nje karierist, egoist dhe qe i eshte mbushur mendja, se i takon te jete i pari, mbasi iku fatosi.

  Reply to this comment
 21. emigranti May 4, 12:20

  Dhe kur te kritikon ” HORRI” gjej brim e futu se ske “shpetim”

  Reply to this comment
 22. Emigrant May 4, 12:33

  Bravo Ben Blushi dhe Pandi me vjen mire per ju urime Kini dale foto me organizaten me antishqiptare ne bote Ndoshta kjo ju nderon Ai Pandi nje krah te origjines e ka nga Maqedonia ndersa krahun tjeter e paska nga Greqia. Ndersa per Benin nuk e dija ndoshta eshte ne vendin e kohen e gabuar ne kete vend Ndersa per Salen dihet se eshte Serb. Sa per Edin nuk besoj deri tani se i kini vene ndonje nofke per ndonje shtet E vetmja qe e etiketoni eshte si i bllokut por te gjithe ata qe dalin kunder Sales quhen ne ate vend komunista.

  Reply to this comment
 23. tiku May 4, 12:46

  Ore po tè çuditshem keta greket, na paskan kaq inat sa mbledhjet i bejne me flamurin Shqiptar ?!

  Reply to this comment
 24. TROJA May 4, 12:59

  OK”antiçensure”.Parlamenti i mbushur me kriminele,me spijune,me hajdute,me trafikante.A i besohet me kesaj politike? A mund te degjohen keta qe jane tallur,kane grabitur,per 25 vjet kete popull,tim e trap?
  LE TE SHKOJNE TE VOTOJNE,LE TE PASUROJNE CA TE TJERE,LE TE RINE PA PUNE,PA BUKE,PA DRITA,SI NE MESJETE,POR MOS MUNGONI, SHKONI E VOTONI,SE FILLUAN PREMTIMET,FILLUAN OFERTAT,MOS MUNGONI NE VOTIME.VELIAJ I PASKA BERE VILAT ME DY VJET MINISTER,E PAS 4 VJET PRIVATIZON 25% TE TIRANES,E DURRESIT,E JU POPULL,MOS HARONI,VOTOJENI NE 21 QERSHOR,EDHE DOKTORIN,MOS MUNGANI.

  Reply to this comment
 25. Militantë dhe diversantë May 4, 13:02

  Çuni i Enxhit,mos u nxito në fund. Kam më shumë informacion unë dhe e mer me mend se kush jam. Të fala nga fjala e pambajtur.

  Reply to this comment
  • Kuakuarakua May 4, 13:11

   E gjithë kjo stuhi “antiblush” është kurdisur nga një karabush , vizitor e punonjës i shtëpisë me gjethe! Shpif,shpif se dicka do të mbetet. Do të mbetet ngrënia e fekaleve për atë që shpif. Jepini,jepini se kam dhe email-et para syve!

   Reply to this comment
 26. Arben May 4, 14:08

  FILLUAN EDHE NE PS”ARMIQTE E BRENDSHEM”

  Reply to this comment
 27. fteri May 4, 14:26

  *****…..Ben Blushi eshte edukuar dhe ushqyer gjate gjithe jetes tije me djerse e gjak nga trojet shqiptare,sot ai eshte nje politikan qe lufton per shqiprin per paqen ,per drejtesin,me perkushtimin ne mes shokve ku militon ne partine socialiste me besnikri ,ruan me fanatizem respektin per deshmoret e rene ne lufte (LANÇ) te partizanve ,dhe vete sot eshte veprimtar dhe deputet qe punon me zemer me dashuri per vendin e vet SHqiperin.Kurse denancimi qe I behet Blushit se po merret me organizata qe kerkojn aneksimin e trojeve shqiptare ne favour te greqise kjo eshte nje lajthitje e gazetarit provokator ,ky eshte nje bllofe I gazetarit LLALLA,shikoni mbrapa nje flamur te madhe shqiptar ,une nuk shikoj asnje tradhti ,por vetem dashuri per Atdheun dhe kombin ka dale me flamur te 1912 -se.Gazetari LLalla me qe deshiron ta sulmoi Blushin te pregadise ndonje akuze me te besueshme,me bindese per opinjonin.Turp.~~~~~#

  Reply to this comment
 28. demo May 4, 15:38

  Po qe edhje Ben Blushi,nipi i Dhimiter Shuteriqit,sternip i Simon Shuteriqit,qe kane shkruar historine e Shqiperise,kur nuk kishte Shqiperi fare,qe e ngriten nga themelet,mos ngelte me shqiptar,se qenkan te gjithe o greke,o serbe.Por me shume se Blushi,or malok Gremshi,as politika as gazetaria nuk behet me katnare .,Aq sa u be Sali maloku politikan,aq behet maloku Gramshit Arben Llalla gazetar,aq behet edhe maloku i Shenepremtes Kastriot Myftaraj analist!
  Ju jeni nga soji i atij malokut nga Kukuri Gramshit,qe donte te behej gazetar i News 24 dhe dergon lajmin sensacional,qe ka rene termet ne Kukur te Gramshit.Kishte filmuar ca haure te rrezuar qe ne luften e dyte boterore dhe u beri zbor gjithe gazetareve qe marshuan per ne Kukur te Gramshit,si te shkosh ne maje te Tomorrit!

  Reply to this comment
 29. Dr. John May 4, 19:28

  Vorio Epiri me flamurin kuqezi sa muri nga mbrapa? Jepi gazeta Dita jepi.
  Me pelqeu fraza e fundit “Priten replika”. Shume profesionale.

  Reply to this comment
 30. anticensurë000 May 5, 11:16

  mos u mërzisni ju të temës!!mero baze e ka hequr fare nga tema këtë shkrim!!
  të jetë më i qut se ju??

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*