‘Mos zbatoni urdhrat’, përgjigjet ministri: Lulzim Basha, përgjegjës

June 14, 2019 12:04

‘Mos zbatoni urdhrat’, përgjigjet ministri: Lulzim Basha, përgjegjës

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj i është përgjigjur përmes Twitter-it thirrjes së Lulzim Bashës që policët të mos i binden urdhërave politikë.

Referuar protestës së djeshme në Librazhd, Lleshaj tha se Basha është përgjegjës për çdo individ që aktivizon kundër ligjit dhe lirive politike në vend dhe se askush nuk do tolerohet.

Statusi i plotë

“Lulzim Basha është përgjegjës për çdo individ që aktivizon kundër ligjit dhe lirive politike në vend! Pengimi i subjekteve zgjedhore dhe përdorimi i lëndëve plasëse, kundër atyre dhe forcave të rendit janë vepra penale. Askush nuk do të tolerohet. Kush u përgjigjet thirrjeve për paligjshmëri, do të përballet me ligjin”, thotë ministri.

Pas protestës në Librazhd ku u tentua të bllokohej dhe u qëllua në drejtim të eskortës së Kryeministrit, policia arrestoi 7 persona, mes tyre drejtues e ish-deputetë të PD, si dhe procedoi 23 persona të tjerë.

Kryedemokrati Basha tha se protestuesit u ndaluan me urdhër politik të Kryeministrit.

j.l./ dita

June 14, 2019 12:04
Komento

13 Komente

 1. Aladini me eskorte June 14, 12:15

  Keshtu eshte kur ha shume qofte o Sandri

  Reply to this comment
 2. Glaukias June 14, 12:48

  Ik o Sandër Lleshi se je frikacak ! T’i mori Flamur Noka me shkelma b.thëve policët e shefat e policisë, brenda në komisariat, e akoma nuk është dënuar. Ke që kur ke ardhur si ministër që shprehesh se do përballet Basha me ligjin e nuk ke hapur asnjë çështje gjyqësore kundër tij. Turp për ty se ke qënë edhe gjeneral, por si janë gjërat sot, gjeneral u bëka edhe një frikacak.

  Reply to this comment
  • Hosteni June 14, 13:53

   Nuk e di a eshte trim Sander Lleshi, apo frikacak. Nje gje eshte e sigurt, qe ai eshte thjesht nje idiot i dobishem. Ta zeme se Basha, Berisha dhe te gjithe bastardet e tjere do ishin ne burg, drejt kujt do drejtohej gishti per te gjitha maskaralliqet qe po behen ne Shqiperi ?! Do na dilte lideri global gafil.

   Reply to this comment
 3. Kali June 14, 13:11

  Po te ishe ti o Lulezime .Sa te vdekur do kishe ne Librazhd !!??Faje eshte i qeverrise qe kete alabak ordiner e le te kakaris.Ai felliqesire e ka mbushur kupen.

  Reply to this comment
 4. Dash June 14, 13:45

  Pa fjale cfare po ndodh aty…..sa do vuajne shqiptaret nga ky batak …ndoshta e meritojme

  Reply to this comment
 5. Fidel Kastro June 14, 14:49

  Mire qe Rama ka lajthitur , por Sander Mafishja qe i vjen pas , a i ka trute ne rregull?????

  Reply to this comment
 6. Lik June 14, 15:09

  Sigurisht qe boll me tolerance te tepruar por mos harroni qe plaku Mere ka kohe qe po kerkon gjak per ta bere lume gjaku Shqiperine.

  Reply to this comment
 7. lejlek June 14, 16:50

  Vetem me frazat e here-pas-hereshme te perdorura nga z L Basha per nje “grusht shteti” inicuar nga kreu i shtetit Edi Rama, nuk te vjen cudi te degjosh edhe thirrje te tlla ndaj punonjseve te policise se shtetit.E natyrshme per dike qe nuk din konceptin filozofik , c’eshte shteti.
  Ketu jane 148-te parti politike…..vaj halli te bejne thirrje te tilla.
  Per mendimin tim njerzit e thjeshte, militante, te pa kenaqur, hallexhinj duhet te marrin njohuri edhe nga shtypi.
  Ligji qe mbron pushtetaret tek ne e te cdo vendi tjeter.Te mos hane burgun kot me te thena te Lulit, Markut e “trimave” te tjere nxites, por vete, nuk hedhin qofte edhe nje domate te kalbur se e njohin ligjin.
  Edi Rama po ben grusht shteti te rrezoje qeverine e Edvin Kristaq Rames…ha….ha….haaaaa!

  Reply to this comment
 8. Pesimisti June 14, 19:39

  A e di ministri Sandër Lleshi se presidenti anulloj zgjedhjet për të shmangur një kasaphan që presidenti ka dijeni të plotë që do të ndodhte në 30 qershor? Si ministër i rendit a është njoftuar nga presidenti për personat që po pregatisin këtë gjakderdje masive dhe a ka kërkuar arrestimin e tyre? Po vet ministri a ka kërkuar zyrtarisht informacion për këtë veprimtari kriminale që presidenti po përpiqet të shmang me anën e çdekretimit? Po diskutohet një krim me permasa më të rrezikshme e më masiv se ai i 97-ës sepse nuk është kaotik por iorganizuar nga persona që ka dijeni presidenti, por a ka dijeni ministri i rendit dhe a mund të ket ndonjë reagim konkret nga ai dhe institucioni i tij apo ai merret me debate hidh e prit në rrjete sociale. duhet që urgjentisht të njoftoj opinionin publik për personat dhe aktivitetin e tyre kriminal që para tij i ka zbuluar presidenti dhe në bashkpunim me presidentin ton vigjilent, me prokurorin dhe SHISH të evidentohet veprimtaria kriminale dhe personat që po pregatisin gjakderdhjen pa humbur koh të arrestohen. Ministri i rendit të mos ruaj mender prapanicën e Edi Ramës por të alarmohet si presidenti për gjakderdhjen e paralajmëruar në 30 qershor dhe këtë nuk e thot një kalama por presidenti i republikës.

  Reply to this comment
 9. Cuni i Vuk Karaxhicit nga Vicidoli June 14, 20:09

  Asnje leshim per shtazet elindur e rritur ne pyll . Para ligjit duhet te jene te barabarte te gjithe shtetasit . Na lodhen keta shtaze pylli , duke i toleruar per tre dekada , deri sa e katandisen vendin ne kete derexhe.. Kjo eshte kultura juridike qe paska marre “Gomari i Baba Tasit” ne Holande ?!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim