Lleshaj për vartësin e përgjimeve në Bild: Shkelje morale, jo ligjore

June 24, 2019 23:17

Lleshaj për vartësin e përgjimeve në Bild: Shkelje morale, jo ligjore

Mbrëmjen e kësaj së hëne, ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj foli në lidhje me përgjimet e publikuara nga Bild, ku shfaqet dhe një drejtues policie, i cili vepron në fushatë dhe i premtohet promovimi në detyrë.

Lleshaj tha se, në përgjithësi, punonjësit e policisë ishin të depolitizuar, por nëse provohet “në mënyrë ligjore” e kundërta nuk duhej të jenë më.

Në emisionin “Opinion”, ai tha:

“Ju them me përgjegjësi të plotë se për arsye morale nuk mund të përjashtohet dikush nga Policia e Shtetit. Duhet të provohet diçka që të përjashtohet. Dorëheqja duhet të ishte e rekomandueshme”.

Në përgjimet e publikuar pak ditë më parë nga gazeta gjermane “Bild”, dëgjohej në biseda ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri teksa komunikonte në një gjuhë të papërshtatshme.

Kujtojmë se, pas publikimit të përgjimit, ish-ministri Tahiri reagoi duke kërkuar ndjesë për gjuhën që kishte përdorur gjatë telefonatës.

Ndërkohë, ministri Lleshaj, ndonëse refuzoi të përgjigjej drejtpërdrejt, është shprehur se nuk do e kishte përdorur kurrë gjuhën që kishte përdorur Tahiri.

Ai deklaroi: “Nuk do ta kisha thënë kurrë”.

Ministri Lleshaj nuk ka pranuar të komentojë procesin e zgjedhjeve në Dibër e Durrës, duke shtuar se problemet duhet të verifikohen.

Ai u shpreh:

“Për zgjedhjet në Durrës dhe në Dibër nuk kam gjykim për ato. Këto përgjime  më lenë një shije të keqe kur i dëgjoj, problemi është që duhet të verifikohen”.

e.ll./dita

June 24, 2019 23:17
Komento

14 Komente

 1. Behind Blue Eyes June 25, 05:29

  Prit se ske degjuar gje akoma z.Lleshi,Bild s’ka mbaruar !
  Me qe ra fjala, cu be me ate gjygjin e shefit kunder gazetarit ? Jua tregon mire ai sa ju vlen lekura,mos keni hic merak,do ja degjoni cyrlen shume shpejt,ku do futeni ju o qen te lagur,pergjimet s’jane asgje,jane maja e asbergut,

  Reply to this comment
 2. Raimond vlonjati June 25, 05:29

  Noli thote se ai qe eshte ne krye te , mbledh reth vetes te ngjashemit si vetja e tij

  Ne kemi ne krye te qeverise nje hajdut te ta paskrupullt me moral qelbesire,
  te njejtin moral prej qelbesire kane edhe gjithe vartesit e tij ,
  sic eshte ky turidelja minsitri I brenchem qe , eshte tip very leshte

  Reply to this comment
 3. Deutsche guideline June 25, 06:06

  Bild, faleminderit per sherbimin qe i beni keti populli per ti treguar te verten qe mafjozet tane e mshehin.

  Reply to this comment
 4. Fitorje mbi fitoret June 25, 06:31

  Bildi eshte armiku i jashtem i lidhur me armikun e brendshem per te minuar fitorjet e edver rumpalles.Na e paska blere lulushe shqupisti simbas piktorit lunetik qe eshte bere me keq se sali shpellari

  Reply to this comment
 5. Kuq e zi June 25, 06:52

  Z.lleshi
  Duhet medalje per ate qe ja dha bild jo sepse pergjimi i sherbeu njerit apo tjetrit krah por sepse pa botimin e bild keta dosje do ishin qelbur ne prokurori si qindra te tjera keta 30 vjet
  Mos harroni versionin maqedonas kush doli kunder perendimit u degjenerua nga publikimet e pergjimeve
  Ne shqiperi rrezikon rama si e vetmja pengese ne zvarritjen e reformes sepse opozita eshte jashte loje
  Dhe mekot kerkoni kush i nxorri pergjimet ju si min.i mbrendshem a i beni pyetje vetes
  Me cilen compani telefonike operon qeveria nder veti?
  A ka qeveria nje kompani shtetrore qe te kontrolloj sekretin e telefonatave?
  Ose me mire a ka shtet ne bote qe nuk ka nje kompani telefonike qe te ruaj sekretin e telefonatave pervec shqiperise?

  Reply to this comment
 6. Alban Dega June 25, 07:40

  SANDER LLESHAJ SHPARTALLON BLENDi TRU-KORANIN E SALIKEKRACISE …

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Me nje qetesi gjenerali ne beteje perballe nje kodoshi te vetdeklaruar dhe te vetdmaskuar te Bandes se Gangstereve te SaLike Flori Gerdecit me cdo pyetje qe beri mori nje pergjigje prej burri te urte e te qete, mendjendritur e demokrat.
  Shkurt, qarte dhe bukur me nje logjika te hekurt prej Admirali.
  Dridhej e perdridhej Toptani i oturak-medias Salehlikjane me karremin qe kishte pergatitur per Ministrin e Brendshem Sander Lleshaj dhe ne vend te kapte peshkun binte vete ne grepin e tij si nje Koran Trupeshk i SaLikekracise.
  Sander Lleshaj hodhi poshte me nje llogjike te hekurt e argumenté shteruese krejt komplotin e SaLikekracise dhe kryeprokuhorave te tyre Adriatik Like Palla dhe Besim Xen Hajdari i vetkapur Mat jo vetem me zvarritjen pafund, por edhe me shitjen e pergjimeve tek Babalet e Partise Banale te Havalese se Shqiperise Saleh Ramollah Ajatollah Millosh Putanini, i rekrutuar nga KGB-ja ruso- sovjetike qysh ne vitin e trete te Shkolles se Mesme Mjekesore ne Vlore, i shitur tek UDB-a serbe dhe zbulimi francez.
  Aq shume u trazua mendja e trupeshkut Blendi Koran Fevziut sa ngaterroi pergjimet e kryeprokuhorise Llalla- Hajdarmataj me pergjime e hetime te policise !
  Ne asnje rast Sander Lleshi as denjoi ti hidhte syte tek pergjimet e shitura per botim per 3 milione euro nga opozita Babale tek gaze…ari gebelsian Pieter Tiede dhe bulevardeskja Bild “me hallate perjashta”.
  Eshte rast unikal ne gazetarine evropiane qe shitesit babale dhe hienat e tyre gebelsiane ala Basir Collaku, Klidiana Lala… te paguajne sa frengu pulen nje gaze..ar dhe nje gazete te huaj vetem per ti dhene ngjyra nderkombetare.
  Cila eshte aresyeja!?
  Pasi u demaskuan keqazi me 5 babalet shqiptare Tahiri, Xhafaj, Xhiseila, Toyota, Balla ne syte e shqiptareve dhe nderkombetareve u duhej patjeter nje vello me hallate perjashta ala Tiede- Bild me doren e zeze putiniste “ Fake News” per ta bere sadopak me te besueshem Everestin e genjeshtrave te tyre!
  Me e keqja e te keqijave eshte se i gjithe oturaku mediatik shqiptar ka mbi dy jave qe orvatet nate e dite tia shese popullit shqiptar gjithe kete mutsihane, gjithe kete llum te kryeprokuhorave shqiptare, me pergjime 100 per qind shqiptare, me skenar dhe regji 100 per qind SaLikekratike si zbulimi i Tiede-Bild , te paguar nga vete “Banda e Gangstereve” politike, biologjike me votat dhe parate e vjedhura shaiptareve.
  Cinizmi, baltosja e Shqiperise, atdhencirja e antishqiptarizmi i tyre shkon deri aty sa ne dy protestar e fundit u shfaqen edhe parullat groteske ne shqip e gjermanisht te Babales tashme shqiptaro – gjermane“ Faleminderit Pieter Tiede Bild” cka nuk do ta kishin bere as fiset primitive te xhunglave te Amazonise apo te ishujve te humbur te Polinezise!
  Turp e faqja e zeze per keta faqezinj faqe-nxires te Shqiperise dhe emrit shqiptar !

  Reply to this comment
 7. Lleshaj njeriu I denj per te kryer detyren ! June 25, 08:14

  Kultura e Lleshaj dhe profesionalizmi maturia lejn ne balt Saimir qorrin nje Halabak qe I ka kushtuar shume PS !
  Habitem si I lihet hapsir publike nje halabaku si Saimir Tahiri !

  Reply to this comment
  • se si Lleshi u be ministri Lleshaj June 25, 08:30

   Qenke vertet naiv e shku naivit or ti. Saimir Tahiri eshte kontribuesi me i madh ne PS der sot. Gjate kohes tij te gjate minister i brendeshem u mbush hambari i PS me thase me Euro nga eksporti droges anembane Europes. Vete Saja personalisht u angazhu me Habilajt duke dhene shembullin personal.
   Kurse ky Lleshi i ndryshu ne Lleshaj kur u be minister eshte kaq trap sa ato pergjime te qarta qe tregojne deputete e shefa policie qe bejne pazare me vota i quan shkelje morale.

   Reply to this comment
 8. intelektuali June 25, 09:39

  VJEDHJA E VOTAVE PERBEN KRIM ANTIKOMBETAR DHE FSHEHJA E VJEDHJES SE VOTAVE NGA PUSHTETI GJITHASHTU PERBEN VEPER TE RENDE PENALE

  prandaj:

  Ministri i Rendit Lleshaj eshte i perfshire ne kete krim makaber antikombetar dhe fintet e tij per prova dhe fakte kur e ka “ujkun perpara” jane njesoj si fintet e Enverit do kohe me pare kur e shpalli HERO te Popullit dhe e varosi me nderime dhe homazhe madheshtore vellane e Hysni Kapos qe ishte sekretari Partise ne Durres dhe qe ngordhi si qen dhe i pushoi zemra duke bere seks me pastruesen e Komitetit te Partise,

  prandaj:

  O Minister Leshi i Edvin Droges:

  SHPALLI EDHE TI SI HERONJ TE POPULLIT HAJDUTET E VOTAVE NE DURRES DHE DIBER QE JANE DREJTORET E TU TE POLICISE SE SHTETIT

  qe:

  Dine te komunikojne me Ministrat e Edvin Droges vetem me:

  KAR DHE ME PIDH

  por:

  Me pare rehabilito Komisarin e Policise Dritan Zagani dhe kerkji falje si Minister Rendi per masakren familjare qe i beri Edvin Droga dhe banda e tij mafioze,

  sepse:

  Doli dhe rezultoi se kishte katerciperisht te drejte ne akuzat e tij per Saje Qorrin e Habilajve te Droges qe sic rezultoi nga pergjimet e Prokurorise me leje te Gjykates rezulton se eshte nje halabak ordiner qe di te flase vetem me gjuhen e rrugacit sic e pranove edhe ti vete ne emisionin OPINION te Blendi Fevziut.

  Reply to this comment
 9. Adih June 25, 13:29

  Zoti Min i Brend LLeshaj !!
  Me gjithe se une personalisht ,kur doli per here te pare pegjimi ju ndihmova juve duke komentuar per ligjin dhe mbi te gjitha mos diskrititoheshit ju personalisht ,po ashtu shefi i jot mesues vizatimi .Shefi i policise tende Robert Aga ,me ze e figure thote , se une nuk e nderroj PS per nje miliaon vite dhe ,mos u beni merak do ju ndihmoj ju te ripjelljes te fitoni votat ,zghedhjet .A e kupton Z lleshaj ,qe po diskrititoni vehten tuaj me kete interviste neokomuniste te socme .Mesojeni z Lleshaj se policia eshte e depolitizuar ne shtet perendimore ,automatikisht ,shefi i policise se Dibres ,ju duhet ta kishit pushuar nga puna .Do tallen Gejrmenet dhe gazetari i Bid ne nje kohe te ardhme te shkurter ,personalisht me ju .Do ju kapi hosteni ..Do me kujtoni nje dite dhe do jete teper vone per ju dhe nuk flas une kot ..E ne qofte se ju z Lleshaj e mendoni qe shqiperia eshte akoma ne diktaturen e Enver Hoxhes , ,ju vazhdoni ti bini gajdes si sot ,qe komentoni si ai akrobati i cirkut ne tel Qofsh ti o z Lleshaj ,sinqerisht nuk do te keshilloj me ,por Gjermanet nuk i ndaloj dot kur te tallen me ty te parin personalish ,me sistemin e pjerdhur qe keni gatuar dhe me ate piktorin e deshtuar
  shefin tend.,qe koha e ka hedhur me kohe ne koshe te plehrave ..

  Reply to this comment
 10. mirel June 25, 15:50

  Surrat sperme dhe ky, si Bushati
  Vemje

  Reply to this comment
 11. ALBAN DEGA June 25, 19:15

  Sfide me fakte jo Replike me llogje
  Tru- Koranesh

  SANDER LLESHAJ HYRI SI GJENERAL E DOLI SI ADMIRAL !

  – Sander Lleshaj nuk eshte nga “planetet” e Vicidolit dhe Cepanit

  Nga Alban Dega, Nju Jork

  Blendi Koran Toptanet, Artur Zheleznov Zhelanet, Ylli Gazidede Rakipet, Basir Gebels Collaket, Klodiana Qyqe Lalat, Andi Bushat Kollcaket, Fatos Hafije Babat… kane 28 vjet qe jane mesuar me Saleh Ramollah Ajatollah Millosh Putinin, Lulush Karabush Bashicin, Like Flori Mona Cizme Lalezin qe bejne jo vetem Presidentin, Kryeministrin, Ministrin, kryedeputetin por edhe kryeprokurorin, Kryegjykatesin Suprem ala Ajatollah Ruhollah Allah Khomeinin e Luigjin e 14-te “ Ligji jam une” !
  Jo vetem jane mesuar, por edhe kane marre virusin e tyre autokracine.
  Sander Lleshaj ja la kopilin ne dere papagallit te Bandes se Gangstereve Blendi Koran Toptanit .
  Ai u pergjigj si nje kryejurist 24 karat demokratik perendimor e jo si nje kryegjykates suprem ala Saleh Ajatollah Putanini qe ka fjalen e fundit te ligjit dhe drejtesise krejtesisht te rrenuar, te inkriminuar dhe te sterkorruptuar nga e per SaLikekracine.
  Me nje qetesi stoike e me nje logjike te hekurt Zoti Lleshaj i mesoi falas Koranit te Saplehut dhe Like Floririt se policia vetem ndalon keqberesit, kriminelet, por hetimet e ndjekjen penale te tyre e kryen prokuroria qe i mbajti per mbi tre vjet ne sirtaret e PD-se dhe te saj e ne vend tia kishte cuar me urgjence gjykates po te kishte prova e deshmi ligjore te mjaftueshme, qe ne baze te asaj qe kam lexuar nga pjesa e botuar nga bulevardeskja “me hallate perjashta” Bild dhe Pieter Tiede Gebelsi, nuk ekzistojne asgjekundi dhe asnje gjykate as e Vicidolit dhe Cepanit nuk do ti pranonin pasi “ne to mungon akti, fakti dhe pasoja penale”, sipas nje avokati te shquar kriminal gjermano- amerikan pasi i kishte kontrolluar me lupe profesionisti 6 pergjimet e para te Tiede- Bildit . “ Me e shumta ne to ka mungese etike “, theksoi ai .
  I vetmi argument qe solli Toptan Korani i Opinioneve te Salehut ishte se ne to ishte zeri dhe figura e Tahirit, Gjiknurit, Avdylajt…..!?
  Po ai nuk ishte e njejta fabrike mashtrimi e falsifikimi SHQUP-i Sapleh Lulush Bardh Alibe Salianjin Putinit qe ofroi nje pagese prej 200 mije dollaresh per Babalet e Vlores duke tjetersuar zerin e vellait te Fatmir Xhafajt !?
  Jo vetem kaq. Po sjell dy fakte te jetuara.
  A e dini se filmi me i pelqyer nga shqiptaret “ Skenderbeu” eshte xhiruar ne rusisht dhe shqip para gati 70 vjetesh. Aktori kryesor ka folur ne rusisht dhe eshte mbuluar gati persoshmerisht ne shqip, kur teknologjia ishte nje shekull mbrapa asaj te sotme!?
  Per here te pare ate film e kam pare ne nje televizionin qendror kinez.
  Krejt filmi ishte ne gjuhen kineze…
  Pra edhe vet Skenderbeu fliste kinezce, por ne film jo ne te vertete sic e dime te gjithe.
  Po me teknologjine e sotme kur edhe nje perdorues i zakonshem e jo me studio profesioniste te sherbimeve sekrete jane te pakten 5 vjet perpara nesh cfare mund te bejne me zerin dhe pamjen tone !?
  Ndaj kerkohet hetim profesionist perpara se te besh qofte edhe nje koment te rendomte ne rrjetin tend social e jo me ne jurisprudence e mass media serioze e jo kryekeput ala Fake News made in Perandoria e Djallit Putanin qe e kane tri ditur deri edhe gjigandin e demokracise SHBA-ne e jo me nje shtet te vogel me hallé te medha si Shqiperia ne “ gojen e ujqerve te bardhe” greko- serbo – ruse.
  A nuk ishte e njejta fabrike Made in Gebelsiane e SHQUP-it Salehjan
  “ Genje e Genje se dicka do te mbetet!” qe edhe pasi u sekustruan, kontrolluan me lupe e hetuan me themel nga prokuroria rregjistrimet e kamerave te stacionit te policise se Fushe Krujes, rezultoi se Emiljano Nuhut nuk kishte qene fare ne zyren e tij e aq me pak nuk figuronte asnje sekuence e personave te sajuar nga Basir Gebels Collaku ne fabrikimet mashtruese e falsifikimet brutale e flagrante te dosjes se Azilit, cka ishte vazhdim i te njejtit skenar te kriminelit Dritan Zagani te Vlores qe i iku drejtesise shqiptare ne nje kohe qe ajo ishte 100 per qind ne duart e Saleh Like Floririt !?
  A e dini se akte te tilla denohen jo vetem nga ligjet shqiptare, por edhe ato nderkombetare ne rastin konkret nga ato zviceriane!?
  A e dini se vetem per keto dy fakte flagrante jo vetem Nuhu e Zagani por edhe skenaristi dhe regjizori mashtrues e faksifikues Basir Gebels Collaku jo vetem do te humbnin Azilin por edhe do te perfundonin ne burg dhe ekstradoheshin pas tij ne Shqiperi !?
  E se fundi, kur jane kaq te ndershem, kaq duarjashte, kaq te paster, kaq demokrate Sali Berisha e Lulezim Basha, Gjergj Lezhja e gangsteret e tjere pse duhej te fshinin serverat e Kryeministrise per megakrimin kunder njerezimit te nivelit te Hages kur urdheruan hapjen zjarr kunder turmes se protestuesve paqesore te 21 janarit 2011 duke ekzekutuar 4, plagosur dhjetera e derdhur mbi 4000 plumba drejt tyre cka do te kishte shkaktuar nje Shen Bartolome te pashoq shqiptar e boteror.
  Midis tyre ishte edhe gazetari i plagosur ne detyre e kolegu i Koranit te Klanit Fatos Mahmutaj qe per milímetra nuk perfundoi si Hekuran Deda me copa trurit te tij ne rrobat e te tjereve!
  A nuk ishte ky Blendi Fevziu qe jo vetem diziformoi, por edhe u orvat te fshihte me bosat e tij kete akt terrorist kunder qytetareve dhe shtypit te lire, kur edhe pese gazetare te tjere – elita e gazetarise se lire, te pavarur dhe demokratike shqiptare, u akuzuan nga kryevrasesi serial i shqiptareve dhe i Shqiperise Sali Berisha e Lulezim Bashici si puciste !?
  Keto jane faktet e gjalla, pergjigjet e verteta per pyetjet, mashtrimet, spekullimet, dizinformimet e poshtra, thellesisht e thelbesisht antidemokratike, destabilizuese, komplotuese, antishqiptare e antiamerikane te kesaj “ Bande Gangsteresh” e per kete “ Mafia politike, biologjike e oturako- mediatike krejt jashte kontrollit” te udhehequr nga SaLike rrenimi i mbi 15 fishte i shqiptareve dhe Shqiperise vetem e vetem per te minuar e rrenuar Reformen ne Drejtesi e Vetingun, SPAK-un dhe Byrone Kombetare te Hetimit, si shtyllat e Shtetit te pare te mirefillte Ligjor ne historine tone kombetare, ne prag te jetesimit dhe kurorezimit te tyre me sukses ne saje te aleateve tane strategjike SHBA-BE !
  As Sander Lleshaj as Edi Rama nuk jane nga planetet e Vicidolit e Cepanit !
  Sander Lleshaj hyri ne Opinionet e Klanit si Gjeneral e doli prej tyre si Admiral !

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim