Llogaridhënia publike, Spiropali: Ua kemi borxh qytetarëve

June 4, 2018 21:59

Llogaridhënia publike, Spiropali: Ua kemi borxh qytetarëve

Deputetja e Partisë Socialiste, Elisa Spiropali ka thënë në emisionin ‘Studio e Hapur’ se turi i llogaridhënies publike realizohet për të dëgjuar problemet dhe shqetësimet e qytetarëve dhe se kjo është një mënyrë për të marrë më shumë informacione.

“Kjo është më shumë se fushatë. Ne jemi 10 muaj nga marrja e mandatit të dytë dhe numrat nuk na mungojnë, por është e nevojshme të përballemi me njerëzit për ato që janë bërë dhe ato që nuk janë bërë. Këtyre qytetarëve u kemi borxh. Nuk jemi në koalicion me asnjë parti, nuk na duhet ta mbajmë mirë me asnjërën parti. Ne kemi marrë një votë kuqezi për një shtet dinjitoz dhe të të gjithëve dhe për ta kthyer Shqipërinë në një normalitet ekomomik dhe social”, tha ajo.

Spiropali vijoi së thënuri se takimet janë të hapura dhe ftesa bëhet për të gjithë qytetarët, pavarësisht bindjeve të tyre politike.

“Takimet janë të hapura dhe ftesa bëhet për të gjithë qytetarët. Ndoshta vijnë më shumë të majtë për shkak të paragjykimeve. Platforma shqipëriaqëduam.al është agjenci shtetërore bashkëqeverisje, e cila bën një analizë dhe u jep një përgjigje ligjore shqetësimeve. Janë mbi 900 mijë ankesa dhe mbi 8500 kanë marrë përgjigje.”

s.a/dita

June 4, 2018 21:59
Komento

10 Komente

 1. intelektuali June 4, 22:09

  SPIROPALI SI GRAMAFON I PRISHUR I PROPAGANDES SE EDI RAMES

  Po a ka fytyre te dale ne media kjo hajdute e Doganave qe rikuperoi kuserine e saj makaber me elozhe per BOSIN duke e quajtur si nje SKENDERBE te dyte te Shqypnise?

  Kush njeri me dy pare mend ne koke mund tí besoje dordoleces me gjuhe te drunjte Spiropali qe flet si ne Kohen e Qepes te Enverit ne takimet e tij me popullin kur i zgjidhte problemet me urdher te Partise dhe kur te gjitha te LIGAT ne Shqypni

  I BENTE MEHMETI ME KOKE TE VET?

  Po pse me mashtruese hajdute AMORALE si Spiropali do te hyje Shqypnia ne BE o gazeta DITA?

  Reply to this comment
 2. Socialisti i Ndershem June 4, 22:22

  Nuk ka kerkuar njeri kete borxh.
  Tallja juaj e menderes nuk eshte shlyerje borxhi ndaj popullit.

  Reply to this comment
 3. Pirati ... June 4, 22:49

  Spiropali ka qen nji nder Femrat ne politike ,
  qe un dikur personalishte kisha varur shume shprese ,
  sepse ka qen shume e sinqert dhe ka pasur ate
  talentin e nuhatjen e vertete prej politikaneje .
  Por mjerishte , sot gjithcka duket ndryshe se dikur .

  Edhe pushteti PS-se ra ne Ethet e ish Bastardeve sali Berisha & Co .

  Jo ne te gjitha Guackat qe ndricojne ne siperfaqe ndodhet nji Perle Brenda

  Pushteti nuk ka asgje ne kontroll ,asnji gje ,asnji institucion ,por jovetem kaq ,
  por nuk ka dhene nji shenje ,se deshiron te japi nji pershtypje te tille ne popull dhe mbeshtetesit e tij ,
  pra nuk ben asnji perpjekje ,eshte i pafuqishem ,
  i pamotivuar ,pavullnet , aspak exzistent ,total jashte rolit qe do duhej te kishte sot ,
  dhe c’eshte me sakndalozja total i papergejgjshem .

  Ju i keni vertet nji Borxhe shume te madhe qytetareve Shqiptare Eliza Spiropali , por ju s’e ndjeni ate qe shprehni ,e beni thjeshte per hipokrizi e menduar ta perdorni perseri kte popull per nr Vote.

  Ju jeni partneret e atyre qe shkaterruan Shqiperine

  qe dikur i shifnit qarte kur ishit ne opozite ,por sot qe jeni vet ne pushtet ,keni humbur memorien .

  Jeni te gjithe njelloj pjes e Kontenes pas Parlamentit te pafytyre .

  Reply to this comment
 4. Gjinika June 4, 23:25

  Vazhdo te punosh ashtu sic e ke zakon , ashtu si ke punuar deri tani, me ndershmeri dhe guxim. Mos i lexo dhe mos u murzite nga disa komentatore, si p.sh intelektuali ( qe fatkeqesisht mban nje emer qe nuk e meriton ) sepse gjithmone vetem shan dhe ofendon. Disa te tjere i kerkojne Qeverise dhe Edi Rames qe te beje edhe detyren e Prokurorit dhe te Gjykates, ashtu si ka bere me pare paraardhesi i Tij, por kjo nuke eshte Demokratike per nje shtet ligjor. Suksese ne punen tende Elisa.

  Reply to this comment
  • intelektuali June 5, 09:21

   Sekretarja e krekosur për Rininë në Partisë Socialiste, Elisa Spiropali, ishte personi i parë i selisë rozë, që u përpoq të justifikojë mungesën e hajdutit me cizme, socialisti i Edvinit, Alfred Peza në listat e kandidatëve për deputetë të PS.

   Deputeti Alfred Peza është akoma nën akuzë për fshehje të ardhurash, pastrim parash dhe mosdeklarim të dhënash, pas denoncimit të bërë nga CityNews, ku ai rezultonte të ishte aksioner në një bankë të nivelit të dytë.

   Heqja nga lista për deputet duket se është pranuar në heshtje nga Alfred Peza, nga i cili nuk ka ende asnjë reagim as ne media dhe as ne publik, por qe del shpesh here ne emisione famoze Tv per te mbrojtur Kauzen e kanabisit dhe te droges te Edi Rames. Por, per cudi te shqyptareve dhe nderkombetareve as vetë kryeministri Rama nuk ka dhënë një sqarim për këtë largim të Pezës. E në fakt këtë sqarim na e jep Elisa Spiropali, njeriu që dikur ka hedhur baltë mbi PS dhe tani flet në emër të tyre, si mbrojtësja dhe shpëtimtarja e tyre. Në fakt, Elisa ne “Boten e Cudirave” enveriste harron se në radhë të parë duhet të mbrojë veten, të kujtojë ato kohët e arta për të si drejtoreshë e Doganave, ku ajo u fut me rroba të grisura dhe doli me fustane e çanta mijëra euro. Gardëroba e saj kushton më shumë se pasuria e një lagjeje të tërë ku do kandodojë në Korçë.

   Shiko se cfare deklaroi mashtruesja hajdute dhe servile Spiropali:

   “Zoti Peza ka deklaruar se nuk do të kandidojë, e tha vete këtë në Kryesi. Nuk ka një pengesë ligjore, por për të fshirë gjithë llumin që është hedhur mbi të, Alfred Peza ka vendosur që së pari të përballet me ata që kanë hedhur akuzat dhe më pas do të vazhdojë karrierën”,

   Kështu tha servilja lakmitare Spiropali do kohe më parë në një studio televizive.

   Në fakt e vërteta është krejt ndryshe, Edi Rama e kishte përjashtuar me hu Alfred Pezën nga listat e kandidatëve prej shumë kohësh sepse nuk e honepste dot lakmine e tij prej skuthi per te bere LEKA ne kurriz te Rilindjes. Ende pa u shpallur listat, shumë prej eksponentëve të PS ishin në dijeni të faktit se Alfred Peza nuk do ishte më kandidat për deputet. Me shumë gjasa, mund të largohet edhe nga roli i sekretarit në parti.

   Drejtoresha që shpartalloi doganat shqiptare, Elisa Spiropali tani del e flet duke mbrojtur të tjerët. Mbase Spiropalit i kujtohen kohët e vështira, që ka kaluar vetë, kur akuzohej për milionat e fituara te Doganat, ndaj dhe i vjen keq për kolegun. Mjafton të kujtojmë këtu raportin e firmes angleze “Crown Agents”, qe dergoi miku i Edvinit, Tony Blair ne Shqypni, e cila vërtetonte korrupsionin në Dogana, në kohën kur drejtoreshë ishte pikërisht Elisa Spiropali, dhe ku bëhej fjalë për një dëm rreth 17 milionë euro i vjedhur nga buxheti i shtetit. Në atë kohë flitej për një rënie të stërmadhe në të ardhura nga Drejtoria e përgjithshme e Doganave, por Spiropali heshtte si nje hajdute e vertete, njesoj si te gjithe hajdutet qe la pas Enveri me Nexhmijen. Ne nuk mund të them me siguri se një shumë e tillë kolosale per shqyptaret e telendisur dhe te varfer është futur në xhepat e saj si drejtoreshë e institucionit te Doganave Socialiste te Rilindjes Enveriste, ama nuk mund të pohojmë as të kundërtën pasi edhe spiropali dhe BOSI i saj Edi Rama kane heshtur si skutha komuniste. E vërtetë është se ato para u zhdukën dhe askush nuk gjurmoi për të gjetur “Hajdutin” e tyre.

   Në një kërkim të thjeshtë, gazeta e vetme investigative, City News siguroi dhe publikoi të dhënat zyrtare mbi të ardhurat në Dogana. Në vitin 2014, na rezultoi se në dogana kishim 5.5 miliardë lekë të reja më pak nga të ardhurat se nje vit me pare. Ndërsa, në vitin 2015 rezlutoi që kjo shumë si nje vrime ne Buxhetin e shtetit kapte vlerën e 12.5 miliardë lekëve.

   Këto miliarda që i janë shkaktuar dëm Buxhetit duhet ta çonin hajduten Spiropali përpara bankës së të akuzuarve ose direkt ne burg dhe jo më të ishte kandidate për deputete në qarkun e Korçës. Pa folur më tej për broçkullat e saj në media, historitë me Skënderbeun dhe krahasimin grotesk idiot dhe servil me Edi Ramen, çantat e saj dhe veshjet firmato apo dhe luksin e shfrenuar të një ish-fresisht-eje, që dikur protestonte kundër socialistëve me bluzat e grisura, sot do të kandidojë e mbuluar me “ar dhe bizhuteri” në emër të socialistëve. E ndoshta së shpejti mund ta shohim edhe aksionere në ndonjë bankë, si kolegu i saj, Alfred Peza, të cilit i qan hallin si nje KUKUMJACKE e vertete komuniste.

   Reply to this comment
 5. Amerikani June 4, 23:28

  Kur shikon kete te del para syve shenja e dollarit. $$$ Drejtoresha e doganave. Po nuk besoj se dhe kjo ndihet krenare per punen e saj si doganiere, sic ndihet krenar Murizi per kohen kur ishte shef i policise financiare. Ne kohen e Murizit nje bot me nafte kotrabante i paguante policise financjare ne rruge 3.000.000 leke te vjetra dhe po te mendosh se sa qindra bote ne dite shkonin per Shkoder nga Kakavija dhe Kapshtica nuk ka faj Muriz rigoni qe ndihet krenar per ate kohe. Ajo kohe e beri dhe.”businessman” me pas.

  Reply to this comment
 6. Arben June 5, 07:57

  Me kete Shkurten vetem tallin b…

  Keta apo edhe shfryjne ndonje gje?!

  Reply to this comment
 7. intelektuali June 5, 09:21

  Sekretarja e krekosur për Rininë në Partisë Socialiste, Elisa Spiropali, ishte personi i parë i selisë rozë, që u përpoq të justifikojë mungesën e hajdutit me cizme, socialisti i Edvinit, Alfred Peza në listat e kandidatëve për deputetë të PS.

  Deputeti Alfred Peza është akoma nën akuzë për fshehje të ardhurash, pastrim parash dhe mosdeklarim të dhënash, pas denoncimit të bërë nga CityNews, ku ai rezultonte të ishte aksioner në një bankë të nivelit të dytë.

  Heqja nga lista për deputet duket se është pranuar në heshtje nga Alfred Peza, nga i cili nuk ka ende asnjë reagim as ne media dhe as ne publik, por qe del shpesh here ne emisione famoze Tv per te mbrojtur Kauzen e kanabisit dhe te droges te Edi Rames. Por, per cudi te shqyptareve dhe nderkombetareve as vetë kryeministri Rama nuk ka dhënë një sqarim për këtë largim të Pezës. E në fakt këtë sqarim na e jep Elisa Spiropali, njeriu që dikur ka hedhur baltë mbi PS dhe tani flet në emër të tyre, si mbrojtësja dhe shpëtimtarja e tyre. Në fakt, Elisa ne “Boten e Cudirave” enveriste harron se në radhë të parë duhet të mbrojë veten, të kujtojë ato kohët e arta për të si drejtoreshë e Doganave, ku ajo u fut me rroba të grisura dhe doli me fustane e çanta mijëra euro. Gardëroba e saj kushton më shumë se pasuria e një lagjeje të tërë ku do kandodojë në Korçë.

  Shiko se cfare deklaroi mashtruesja hajdute dhe servile Spiropali:

  “Zoti Peza ka deklaruar se nuk do të kandidojë, e tha vete këtë në Kryesi. Nuk ka një pengesë ligjore, por për të fshirë gjithë llumin që është hedhur mbi të, Alfred Peza ka vendosur që së pari të përballet me ata që kanë hedhur akuzat dhe më pas do të vazhdojë karrierën”,

  Kështu tha servilja lakmitare Spiropali do kohe më parë në një studio televizive.

  Në fakt e vërteta është krejt ndryshe, Edi Rama e kishte përjashtuar me hu Alfred Pezën nga listat e kandidatëve prej shumë kohësh sepse nuk e honepste dot lakmine e tij prej skuthi per te bere LEKA ne kurriz te Rilindjes. Ende pa u shpallur listat, shumë prej eksponentëve të PS ishin në dijeni të faktit se Alfred Peza nuk do ishte më kandidat për deputet. Me shumë gjasa, mund të largohet edhe nga roli i sekretarit në parti.

  Drejtoresha që shpartalloi doganat shqiptare, Elisa Spiropali tani del e flet duke mbrojtur të tjerët. Mbase Spiropalit i kujtohen kohët e vështira, që ka kaluar vetë, kur akuzohej për milionat e fituara te Doganat, ndaj dhe i vjen keq për kolegun. Mjafton të kujtojmë këtu raportin e firmes angleze “Crown Agents”, qe dergoi miku i Edvinit, Tony Blair ne Shqypni, e cila vërtetonte korrupsionin në Dogana, në kohën kur drejtoreshë ishte pikërisht Elisa Spiropali, dhe ku bëhej fjalë për një dëm rreth 17 milionë euro i vjedhur nga buxheti i shtetit. Në atë kohë flitej për një rënie të stërmadhe në të ardhura nga Drejtoria e përgjithshme e Doganave, por Spiropali heshtte si nje hajdute e vertete, njesoj si te gjithe hajdutet qe la pas Enveri me Nexhmijen. Ne nuk mund të them me siguri se një shumë e tillë kolosale per shqyptaret e telendisur dhe te varfer është futur në xhepat e saj si drejtoreshë e institucionit te Doganave Socialiste te Rilindjes Enveriste, ama nuk mund të pohojmë as të kundërtën pasi edhe spiropali dhe BOSI i saj Edi Rama kane heshtur si skutha komuniste. E vërtetë është se ato para u zhdukën dhe askush nuk gjurmoi për të gjetur “Hajdutin” e tyre.

  Në një kërkim të thjeshtë, gazeta e vetme investigative, City News siguroi dhe publikoi të dhënat zyrtare mbi të ardhurat në Dogana. Në vitin 2014, na rezultoi se në dogana kishim 5.5 miliardë lekë të reja më pak nga të ardhurat se nje vit me pare. Ndërsa, në vitin 2015 rezlutoi që kjo shumë si nje vrime ne Buxhetin e shtetit kapte vlerën e 12.5 miliardë lekëve.

  Këto miliarda që i janë shkaktuar dëm Buxhetit duhet ta çonin hajduten Spiropali përpara bankës së të akuzuarve ose direkt ne burg dhe jo më të ishte kandidate për deputete në qarkun e Korçës. Pa folur më tej për broçkullat e saj në media, historitë me Skënderbeun dhe krahasimin grotesk idiot dhe servil me Edi Ramen, çantat e saj dhe veshjet firmato apo dhe luksin e shfrenuar të një ish-fresisht-eje, që dikur protestonte kundër socialistëve me bluzat e grisura, sot do të kandidojë e mbuluar me “ar dhe bizhuteri” në emër të socialistëve. E ndoshta së shpejti mund ta shohim edhe aksionere në ndonjë bankë, si kolegu i saj, Alfred Peza, të cilit i qan hallin si nje KUKUMJACKE e vertete komuniste.

  Reply to this comment
 8. Mark .U.K June 5, 09:42

  Perr Zotin pse jau keni ba borc kti populli u terheqin zvarr rrugve te Tiranes mori pilives.Popull ma kot besoj se nuk do ket as ne bote..Shume e vertet fjalt e poetit tonn:SHQIPTARI TRASHIGIMTAR I VUAJTJES E I DYRIMIT.

  Reply to this comment
 9. info analitike June 5, 10:52

  Ketij populli i keni borxh miliardario euro pasuri te vjedhura. Kthejani che pastaj zhdukuni nga politika.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim