Lobimi i PD-së, Rama: Shqipëria s’mund të cënohet nga mishmashe korruptive

March 9, 2018 12:15

Lobimi i PD-së, Rama: Shqipëria s’mund të cënohet nga mishmashe korruptive

 

Kryeministri Edi Rama ka publikuar në rrjetin social Facebook një video, në të cilën shfaqet kryetari i PD, Lulzim Basha përballë pyetjeve të gazetarit Blendi Fevziu, lidhur me kompanitë lobuese të kësaj force politike.

Videoja shoqërohet me një shënim nga Rama, ku e akuzon Bashën se nuk është asgjë tjetër përveçse mashtrues dhe shkelës penal i ligjeve të vendit

“Do të zbardhet deri në fund nëse ka apo jo, interferenca malinje forcash të huaja për ta përdorur opozitën shqiptare në funksion të cënimit të imazhit të Shqipërisë, me qëllim pengimin e procesit të integrimit europian dhe destabilizimin e vendit”, thekson Rama.

Postimi i plotë:

Që është një mishmash financiar xhepash të errët, kjo nuk diskutohet sepse vetë mishmashi provohet edhe nga dy prononcime krejt të kundërta, në harkun e 3 muajve nga i zoti i mishmashit;

Që është një mishmash në shkelje të hapur me pasoja penale të disa ligjeve të vendit, as kjo nuk diskutohet dhe për këtë mjafton të dëgjosh qoftë edhe vetëm këto dy prononcime krejt kontradiktore;

Që është e habitshme që të gjenden disa rusë bujarë (dhe jo vetëm rusë) që të nxjerrin nga xhepat e tyre gjysëm milionë dollarë për një parti shqiptare, as kjo nuk diskutohet që e bën mishmashin edhe më skandaloz, ligjërisht e politikisht!

Por që kjo histori s’mund të mbyllet pa u zbardhur deri në fund, nëse ka apo jo, interferenca malinje forcash të huaja për ta përdorur opozitën shqiptare në funksion të cënimit të imazhit të Shqipërisë (drogëdrogëdrogëkrimkrimkrim), me qëllim pengimin e procesit të integrimit europian dhe destabilizimit të vendit, kjo është absolutisht e padiskutueshme!

Shqipëria nuk mund të merret dot peng nga askush dhe shqiptarët pa dallim partie, nuk e meritojnë këtë mishmash papërgjegjshmërie politike, ligjore dhe kombëtare.

Që është një mishmash financiar xhepash të errët, kjo nuk diskutohet sepse vetë mishmashi provohet edhe nga dy prononcime krejt të kundërta, në harkun e 3 muajve nga i zoti i mishmashit; Që është një mishmash në shkelje të hapur me pasoja penale të disa ligjeve të vendit, as kjo nuk diskutohet dhe për këtë mjafton të dëgjosh qoftë edhe vetëm këto dy prononcime krejt kontradiktore; Që është e habitshme që të gjenden disa rusë bujarë (dhe jo vetëm rusë) që të nxjerrin nga xhepat e tyre gjysëm milionë dollarë për një parti shqiptare, as kjo nuk diskutohet që e bën mishmashin edhe më skandaloz, ligjërisht e politikisht! Por që kjo histori s’mund të mbyllet pa u zbardhur deri në fund, nëse ka apo jo, interferenca malinje forcash të huaja për ta përdorur opozitën shqiptare në funksion të cënimit të imazhit të Shqipërisë (drogëdrogëdrogëkrimkrimkrim), me qëllim pengimin e procesit të integrimit europian dhe destabilizimin e vendit, kjo është absolutisht e padiskutueshme! Shqipëria nuk mund të merret dot peng nga askush dhe shqiptarët pa dallim partie, nuk e meritojnë këtë mishmash papërgjegjshmërie politike, ligjore dhe kombëtare.

Publié par Edi Rama sur vendredi 9 mars 2018

s.a/dita

 

March 9, 2018 12:15
Komento

9 Komente

 1. Une... ti... ne te gjithe... March 9, 13:56

  Te varet luli te bolet e kalit te skenderbeut ne tirane!

  Ose ti kontrollohen notat qe ka mare kur ka studiuar ne holland, – se ja mundesi ky eshte trupeshku i madh per te cilin flitet kohet e fundit.

  Reply to this comment
 2. keshtu ndodh March 9, 14:01

  Perse te besh koment! Merr 500.000 euro dhe jep dreqit ne Amerike qe ai te dale e te thote qe Lulezimi eshte burre i mire e ta marrin vesh te tjeret. Nga ana tjeter ulurin ne parlamentin shqiptar se shqiptaret na qenkan varferuar. Po te vjen aq keq ty, mos ja jep dreqit parate ne Amerike per fotografine tende, por shperndajua ketyre te varfereve te dalin nga varferia nepermjet rrugeve te ndryshme; keshtu fiton dhe vota ketu ne Shqiperi e behesh kryeminister. Po ç’eshte kjo pune absurde qe merr parate dhe i thua tjetrit merri se si perdor dote une? Leri me te tjerat, politike, spiunazhi, korrupsioni etj etj. Varje!

  Reply to this comment
 3. mirel March 9, 14:34

  Po 14 milion euro te paguara Lulit, nuk eshte mish mash korruptiv?
  Po skandali me 1 bilion euro qe FMN po te ndalon ti perdoresh per koncesione te pajustifikuara?
  Beji pak llogarite Ramut. Kush peshojne me shume?
  Fol pak per 1 bilioneshin. Sa me shpejt.

  Reply to this comment
  • Nena e Mireliit March 9, 18:30

   Mirel te qafte mamaja,
   Prape dole ne blog more idiot. Po ti ke dite qe spi ilacet e depresionit. Na turperove more i paudhe. Mbylle gojen more se te morri vesh mehalla se cmall je. Upupupu cna gjeti me kete budalla.

   Reply to this comment
   • mirel March 9, 21:14

    me hengsh bolet e qenit, o buce e Ramutit

    Reply to this comment
   • Drejtesia do te behet doni apo nuke doni ju o mije kenetash e avoketer te djallit. March 10, 10:21

    Moj dobice e palles se diktatures komuniste ne zyrat e saje,Mirel denoncon fakte dhe jo rromuze bajate te nje mijushe kenetash e mize kali sukurse jeni dhe mbetet ju.Nese ramavici nuke do te ishte bashkeudhetare e bashkepuntore me riciklimin e botes se krim-korrupsionit-mafjozo-imoralo-politik ne tiranen zrtare ne dite e vite deri me sot,ajo godine nuke do te vlente 14 miljon euro,kur si ne njerrjen e lejes dhe ne ndertimin e saje jane dhunuar shume ligje,aqe me teper mosdeklarimi lekeve te investimit,i ardhur nga skema piramidla e VEFAS,pa harruar qe ky ramavici juaj vazhdon ti beje avokatine vraseve serial dhe te superkorruptuarve aqe sa i ka katapultuar ne parlament,presidence,pushtetin lokal dhe ate pjese te medjas e biznesit qe vazhon te pastroje leket e krimit e korrupsionit te Tiranes zyrtare ne dite e vite deri me sot.Po per mbi 1.3 miljarde dollaret qe kaluan “ilegalisht”ne fund te mandatit qeveria berishavic,perse nuke ndihet ramovici me sozi sikurse ti?Apo beme baba qe t’u ngjaje i thone ketije pamfletit tend?Mjaft eshte MJAFT,Dridhuni e perdridhuni po vjen dita qe nga trasta peme e kalbur jasht do te hidhet,nga bange e akuzes tek burgu ne Rec,Besoni,binduni e rrefehuni,qe Zoti t’u meshiroje.

    Reply to this comment
 4. valentina March 9, 16:09

  Ore pushta politikane deri kur do vazhdoni te turbulloni njerezit me keto teori agjentesh dhe tradhetaresh Greke,Serbe,dhe Ruse, Shqiperia po mbush 28 vite qe eshte bere han pa porta sidomos 97-98 e sali bishes ka qene rrenimi perfundimtar i shtetit Shqipetar dhe keta 007 nuk u duken gjekundi,mjaft o horra politikane se jemi deri ne fyt duke share njeri-tjetrin dhe larguar vemendjen e popullit nga hallet e perditeshme,perse duhet ti besoje pupulli nje pushti kryeminister kur njeriun me te urryer ja ben peshqesh president? perse duhet te besoje populli kete legen kryeminister i cili ate qe akuzon sot si bashkepunetore te ruseve para pak kohesh e shperbleu me 14 milion euro nga taksat e ketij populli te shperfytyruar prej jush?mos valle duhej te gjeje nje tradhetare nga opozita kur Shqipetaret duhet te paguajne nje tjeter takse ne prill te ngarkuar prej jush?zhdukuni nga syte e popullit o gjakpires te korruptuar,qe te shpetoje Shqiperia pergjithmone duhet vetem nje revolucion mbarepopullor dhe perfundimtare qe tju shfarose njehereepergjithmone ju faren e poshter te ketij vendi paperjashtim si majtas dhe djathtas duke perdorur mundesisht dhe genocid ndaj jush.

  Reply to this comment
 5. the punisher March 9, 23:08

  Bravo Rama. Lider boteror. Je si shpirt. Bjeri zagareve, derrmoji me komente facebooku….mos i ler te marrin fryme kriminelet. Te lutem futi nganjehere ndonje batute te qeshim pak. Rrofsh sa malet.

  Reply to this comment
 6. info analitike March 9, 23:14

  Po ben moral nusja e Bilalit! O krieosiko qysh e kemi Bilalin ne Ameriqi? Mjaft me keto lojera me shokun tend Lulush se nuk ua ha njeri. Po vidhni e plackisni qe te dy me marreveshjen e 18 majit.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*