Rama: Kush pengon votimin në qershor shkon në kokërr të burgut!

April 26, 2019 18:00

Rama: Kush pengon votimin në qershor shkon në kokërr të burgut!

Kryeministri Edi Rama nga Shkodra duke folur për zgjedhjet e 30 qershorit, tha se kush guxon të pengojë procesin e votimit do shkojë në burg.

Ai tha se pavarësisht Bashës e Kryemadhit zgjedhjet do mbahen në 30 qershor dhe populli do vendosë me votë.

“Po ua them kush guxon të pengojë njerëzit të votojnë, do shkojë në kokërr të burgut. Nuk ka shans të marrin peng procesin me shantazhe e kërcënime”, tha kreu i qeverisë.

l.h/ dita

April 26, 2019 18:00
Komento

32 Komente

 1. Duan apo nuke duna mijte e kenetave e mizat e kalit DREJTESIA do te BEHET April 26, 18:11

  Te hypte vetja ne qefe o ramavic; thote shkodrani, se pastaj te merr muti shalet

  Reply to this comment
  • ! April 26, 18:47

   ty qe je kunder Shtetit Ligjore

   e mbeshtet bandat e krimineleve shko e komento ne turqi ose arabi ,

   sepse ne shqiptaret qytetare s’e kuptojme dot kte llogjike talibanesh o kok mut

   Reply to this comment
   • Duan apo nuke duna mijte e kenetave e mizat e kalit DREJTESIA do te BEHET April 26, 21:53

    O docer i docerve,shtet ligjor nuk do te thote; ti bejsh avokatine qeverise se ramavicit, qe me ndergjegje po vazhdon ne dite e vite deri me sot ti beje avokatine fermereve e biznesmeneve qe po i servirin popullit ushqime te tejngoura me horone e kimikate qe po ja nxijne e shkurtojne jeten shqiptareve, por bashkepunim me pandeshkueshmerine,pra krimin.O docer i docerve, nese ty te pelqen ramavici,kjo kerme pasoje e cmendurise se tije ne krye te krieministrise me njemije e nje te zeza, jo shume larg do ti bashkohesh ne bangen e Drejtesise. Rama-vicerit jo vetem e kane mbushur, por dhe derdhur kupen e krimeve e te korrupsioneve qe i rendojne mbi supe qe kerkojne Drejtesi. Beso,bindu e ndaluni ne te berit avokatine ndaj krimit dhe rrefehu sa nuk eshte vone, qe SOVRANI, SHBA, BE e Ligji dhe Zoti te meshiroje.

    Reply to this comment
  • nik April 27, 00:48

   Kryeminister mashtrues. Ka te drejte kur thote qe Basha nuk do ta marre me gjysmen e qeverise se i ka deputetet mbi 73 dhe nuk ja ka me nevojen LSI se se Ilir Metes si ne 2017. Dhe qe ta dije mire ky edvin rama qe populli shqipetar di me shume se ai se edvin Rama gjysmen e qeverise Lulezim Bashes ja dha ne 2017 jo se deshti dhe po i hante meraku per lulin qe sdo te hynte ne zgjedhje dhe per kete te mos mashtroje popullin edvin Rama, por se i beri presion Ilir Meta qe ne ate kohe kishte celesat e qeverise. Ps ja kishte ne 2017 vetem 65 deputete dhe pa deputete e LSI se edvin rama shkonte ne opozite dhe nuk ishte me kryeminister. Domethene dhe per Lulezim Bashen nese edvin rama ka bere marreveshje ne 2017 e ka bere ne saje te perkrahjes dhe presionit te Ilir Metes dhe jo ne saj te protestave te tij. Gjithsesi nje cader e dyte duhet.

   Reply to this comment
  • nik April 27, 03:10

   Kryeminister mashtrues. O ndyresire qe qelbesh ere si dhi e zgjebosur.

   Realisht ka te drejte dhe thote te verteten kur thote qe Basha nuk do ta marre me gjysmen e qeverise. Pse ? sepse i ka deputetet mbi 73 dhe nuk ja ka me nevojen LSI se se Ilir Metes si ne 2017.
   Por nje gje duhet ta dije ky kerrabe funderrina, ky edvin rama qe populli shqipetar di me shume se ai.
   O edvin rame haleja Gjysmen e qeverise Lulezim Bashes nuk ja dhe ne 2017 jo se deshte lulin dhe per kete mos e mashtro popullin, por se nuk kishe cfare i ben Ilir Metes qe ne ate kohe kishte celesat e qeverise. Ps ja kishte ne 2017 vetem 65 deputete dhe pa deputete e LSI se edvin rama shkonte ne opozite dhe nuk ishte me kryeminister. Domethene dhe per Lulezim Bashen nese edvin rama ka bere marreveshje ne 2017 e ka bere Ilir Meta.

   KUrse sot rame debili krekoset si gjeli maje plehet se i ka ashtruar ambasadoret dhe kujton se mund ta shkele opoziten dhe popullin me kembe vetem se ka mbeshtetjene e dnerkombetareve. gabon rende edvin haleja se opozita nuk perfaqesohet nga lulezim basha dhe mul noka vetem ka dhe shume shqipetare te tjere qe jane kundr teje dhe ndoshta nuk jane fare ne partine e mulit e mones prandaj dhe do te shporret rraca e jote e qelbur nga pushteti edvin plehu.

   Reply to this comment
  • nik April 27, 03:11

   Kryeminister mashtrues. O ndyresire qe qelbesh ere si dhi e zgjebosur.

   Realisht ka te drejte dhe thote te verteten kur thote qe Basha nuk do ta marre me gjysmen e qeverise. Pse ? sepse i ka deputetet mbi 73 dhe nuk ja ka me nevojen LSI se se Ilir Metes si ne 2017.
   Por nje gje duhet ta dije ky kerrabe funderrina, ky edvin rama qe populli shqipetar di me shume se ai.
   O edvin rame haleja Gjysmen e qeverise Lulezim Bashes nuk ja dhe ne 2017 jo se deshte lulin dhe per kete mos e mashtro popullin, por se nuk kishe cfare i ben Ilir Metes qe ne ate kohe kishte celesat e qeverise. Ps ja kishte ne 2017 vetem 65 deputete dhe pa deputete e LSI se edvin rama shkonte ne opozite dhe nuk ishte me kryeminister. Domethene dhe per Lulezim Bashen nese edvin rama ka bere marreveshje ne 2017 e ka bere Ilir Meta.

   KUrse sot rame debili krekoset si gjeli maje plehut se i ka mashtruar ambasadoret dhe kujton se mund ta shkele opoziten dhe popullin me kembe vetem se ka mbeshtetjen e nderkombetareve. Gabon rende edvin haleja se opozita nuk perfaqesohet nga lulezim basha dhe mul noka vetem. Ka dhe shume shqipetare te tjere qe jane kunder teje dhe ndoshta nuk jane fare ne partine e mulit e mones prandaj dhe do te shporret rraca e jote e qelbur nga pushteti edvin plehu.

   Reply to this comment
  • Uaaa April 27, 13:19

   Po ky Rama ka thene se “Nuk jam as prokuror e as gjyqtar”,kur i kane denoncuar vjedhje nga OSHEE apo UKT-ja,ndersa tani na behet edhe prokuror edhe gjuqtar!
   Mortja qe nuk te ha o mavri me boje!
   Ti vetem per politikan nuk je,bile as per brigadier komunaleje!

   Reply to this comment
 2. katarakti April 26, 18:27

  Keshtu i do mushka drute o Edi Rama. Ose ndryshe derri e do me plumb. Shume ua ke ferkuar koken ketyre kelysheve te opozites. Vrane, vodhen dhe shkaterruan nje vend te tere dhe ti beje gallate me ta ne Kuvend. Shqiperia qeveriset vetem me dore te hekurt.

  Reply to this comment
 3. Aliu nga Selenic April 26, 18:30

  Nuk kemi te bejme ketu me rritje medjes , pore kemi te bejme me funksionimin e shtetit ligjore.
  Pra nuk ka ceshtje personale pore ceshtje shterore e cila nuk munde te pengohet nga askushe.
  Ceshja e votimit eshte nje thesar i pa cenueshem.Kjo e drejte nuk munde te cenohet nga askushe.Kushe cenon teb drejten e votimit ai eshte kundraven ligjit demokratik jo veten kombetar pore edhe nderkombetar,
  Burgu eshte pak per ate qe perpiqet te ndaloj votimin.!

  Reply to this comment
  • Lili April 27, 09:49

   Shtet ligjor? Pak i vonuar jeni per te kerkuar shtet e zbatim te ligjeve!t’ia fillojme me jo registrimin e qytetareve apo edhe ma zi me registrimin e tevdekureve aty ku kur nuk kane banuar apo si vellau im votues pa futur kemben jo vetem ne zyret e votimet po as ne shqiperi e qe po dell se ka votuar!!

   Reply to this comment
 4. Mark U.K April 26, 18:32

  Nē çdo qender votimi do kesh dhjetra njers qe nuk do lejojn te beni ligjin o maskara.Ashtu si Enverit do te terheqen zvarr populli po ai ishte bust kurse ju ashtu siç ta rrahen ne 91 do rrahesh.

  Reply to this comment
  • Aliu nga Selenic April 26, 18:47

   Mark Uk nje gje dije mire se Edi Ramen askush nuk e pre me gishte e jo me ta terheqin zvarre.
   Edirama e reformatori kryesore i ketij sistem demokratik.
   Po te ishte Edi Rame qe ne fillesat e demokracise sote shqiperi do tua kishte kaluar te gjith vendeve ballkanik, pore fatkesqesishte shqiperia ra ne doren e nje krimineli nga Tropoja qe e fundosi shqiperin.!

   Reply to this comment
   • Lili April 27, 09:54

    Po te ishte… problemi eshte se Aneta duke i ditur krimet e kristaqit u tremb per djalin edhe e dergoj tek dajet ne greqi …edhe Ramiz iu tha te tjereve trusni bythen se Berishen une e Nexhmija e kemi zgedhur per t’ju shpetur me nje denim per kafe , o derra enverista

    Reply to this comment
 5. fteri April 26, 18:34

  Jan aktivizuar Bandat e Sali Shpellarit në aksion për djegëjen e shkatrrimin e shqipërisë ,për të shpëtuar pasurinë e vjedhur ,dhe prangave që i presin.

  Reply to this comment
 6. Arben April 26, 18:38

  Psikopat

  Reply to this comment
 7. XY April 26, 18:45

  Parti anti demokratike dojnë pushtetin me metoda shantazhi dhe presioni ndaj qytetarëve shqipëtarë

  Reply to this comment
 8. DASH April 26, 18:49

  Kur te shikosh te Anetes me dylbite e Kristaqit, do te legjitimohet pushteti yt diktatorial me zgjedhje qe nuk jane zgjedhje, o kokrra e byth…..irit.

  Reply to this comment
  • Besnik April 26, 18:57

   I DASH i pjerdhur nga trute. Zgjedhjet ai I ka ne xhep sepse ka me vete shumicen e shqiptareve te qyteteruar. Ti dhe ca shpellare shqipfoles te tjere vazhdoni ti merrni ere mutit te SHQUP-it.

   Reply to this comment
 9. Vasili April 26, 19:48

  Me ne fund ky frikacak,filloi te ndergjegjesohet per karrigen qe i kane dhene.

  Reply to this comment
 10. Shkodrani-Belgjike April 26, 20:27

  Futi ne burg qysh tash, e kan meritu me koh, saliu, luli, ilir floriri, qe i kan pire gjakun Shqiptarve. Forza vazhdo para se ne rruge te duhur je, por duhet pak me shpejt te ecesh.

  Reply to this comment
 11. XXXL April 26, 20:41

  Mark U.K kari te “lutem” pak me i qete dhe jo kaq me nerva…. ore grua e moter – qire.

  Reply to this comment
 12. Dash Rakia (Shehi) April 26, 20:52

  Z. Rama me i meshirshem burgu eshte plot dhe me kriminele si Saliu, Lulushi, Shkerdheni, Fatmir Cami, miku yt i financave Ridvani, Genc Kuqi e Genc Pucrranjosi (Ruli), Mut Noka agjenti i UDB, Arben Imambajalldi, Full-hajni Like Blloku, Vasili perfaqesuesi i Shoqerive fFarmaceutike, hajduti i tenderave Alibali ish zevendes i Fatmir Camit tek PR e plot e plot te tjere.
  Te mbarojne keta denimet, krijohen vende bosh e pastaj dergo te tjere.
  Mender qofsh e t’ja u rruash sic ja u ke rrojtur z. Ed Droga, se t’a ha mutin pa dale.

  Reply to this comment
 13. Dori April 26, 21:38

  Ne fakt duhet thene: “Do te shkoje ne kokerr te plumbit”, sepse derri do plumb

  Reply to this comment
  • Lili April 27, 09:56

   Sidomos per derratdi ju qe kane kap shtetin e ekonomine e ketij vendi e qe detyrojne mija e mija shqiptare me ik jashte ..

   Reply to this comment
 14. info analitike April 26, 21:40

  Sheko sheko kur ia do prapanica kriekaqoli na behet prokuror, gjykates e drejtor burgu….
  Te keqen e reformes ne drejtesi. Dmth keta te emeruarit jane aty thjesht si figura sepse vendimet i merr kriekaqoli.
  Jepini shoke shtyni karvanin e shtetit Maliqor.

  Reply to this comment
 15. ganiu April 27, 09:04

  Në kokërr të burgut?

  Reply to this comment
 16. good April 27, 10:07

  I cmendur, Neroni I Shqiperise dhe ngjyren e flamurit e ka Mavi si Neronit qe dogji Romen per hir te cmendurise.

  Reply to this comment
 17. sokrat April 27, 10:51

  Pjesmarrja ne zgjedhje eshte gare, si 100 metershi ne atletike. Kush ka kellqe merr pjese, kush nuk ka nuk merr pjese! PD+LSI po te duan le te futen po te duan le te mos futen, nuk eshte fatkeqesi per Shqiperine. Nese nuk duan te marrin pergjegjesi per drejtimin e shtetit le te mos marrin, eshte zgjedhje e tyre, por nuk kane perse te pengojne zgjedhjet dhe pjesmarrjen ne to te shqiptareve qe duan te ndertojne nje Shqiperi moderne dhe perendimore. Ata qe duan te pengojne kete pjesmarrje per pjesen me te madhe te shqiptareve duhet te marrin denimin qe parashikon ligji! Programi politik i PD+LSI nuk thote se jemi krijuar per te penguar perparimin e vendit dhe integrimin evropian! Edhe kushte se marrim pjese po te behet kjo dhe ajo nuk kane perse te vene dhe as leshime nuk ka perse te behen. Une dua te marr pjese ne garen e 100 metershit, por ti arbiter me zbrit 5 sekonada kohe, ose ti qe je me i miri vrapo pak me ngadale qe te dale une i pasi, se perndryshe nuk marr pjese ne gare! E kane humbur logjiken, se pasi deshtuan me djegien e mandateve, nuk dijne se cfare te bejne. Pervec te tjerave e kane te qarte se zgjedhjet i kane te humbura dhe krijojne konflikte artificiale. Sa humbin kohe dhe energji me mitingje dhe kercenime boshe le te merren me organizimin dhe pjesmarrjen ne zgjedhje. Do ti humbin sigurisht por do te jene pjese e perpjekjeve per te ndertuar Shqiperine. Shqiperia nuk behet as me deklarata, as me mitingje as me kercenime, por vetem me pjesmarrje. Nuk eshte faji i Rames, ate ta gjejne midis tyre.

  Reply to this comment
 18. Kosovari April 27, 15:44

  Ai qe pengon sovranin, do neshkohet nga sovrani dhe historia e sovranit-populli,Ky ndeshkim eshte me I rende se tunxhi,ky mdshkim me fal,nuk meshiron,vetem ndeshkon,madje deri ne mallkim.

  Reply to this comment
 19. Mark U.K April 27, 16:44

  XXXX: Nuk keni te drejt te fyeni,une nuk kam fyer njeri.Mesa duket do jesh i biri i kti maskarajt si eshte kryeminister.Jam rreth 1680 milje lark jush e me vjen keq qe nuk ju kam perball se do ti kisha shkerdhye cfar te permban pragu.Te ishe burre jep emrin e nuk del me pseodonime si fuksat e deges dikur,dukesh se i till ke qene.Pse nuk besoj se jeni pa emer.Ju nuk dini emrin e babajt e ky nuk eshte faji juej more zagar muti.Me vjen keq qe perdori te tilla shprehje jo per ju po per te tjer qe e lexojn.

  Reply to this comment
 20. Mark U.K April 27, 16:47

  Aliu nga Selenica: Ke harru ilaçet o shoku sekretar i partis se fshatit me kater klas.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim