Londër, dyshohet për një bombë në Operën Botërore

February 27, 2018 12:53

Londër, dyshohet për një bombë në Operën Botërore

Opera Mbretërore dhe ndërtesat përreth saj, në qendër të Londrës, janë evakuuar për shkak të një bombe që dyshohet të jetë vendosur në Covend Garden, shkruajnë mediat britanike.

Policia është duke u marrë me investigimin, dhe ndërkohë rrugët përreth zonës janë mbyllur. Përsa i përket ekipeve të zjarrit, edhe ato gjenden në vendngjarje për çdo ndodhi të papritur.

Në rrjetet sociale janë postuar foto dhe video, të cilat tregojnë turma të mëdha njerëzish të mbledhur në trotuare pasi u evakuuan nga ndërtesat e zonës turistike.

s.a/dita

February 27, 2018 12:53
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?