Lorik Cana dhe Berisha besojnë te suksesi ndaj armenëve

October 10, 2015 17:02

Lorik Cana dhe Berisha besojnë te suksesi ndaj armenëve

Tri pikë larg historisë. Një fitore e ndan përfaqësuesen shqiptare nga kualifikimi në Kampionatin Europian 2016.

Pas rastit të parë të shpërdoruar, të dielën në Armeni ekipi kuqezi ka shansin e dytë që të sigurojë pjesëmarrjen direkte në evenimentin në Francë. “Po shkojmë (në Armeni) dhe të marrim kualifikimin. Jemi të përqendruar që të kualifikohemi prej mbrëmjes së të dielës për të evituar ndeshjet play­off”­ thekson Cana për SuperSport. Humbja në “Elbasan Arena” ishte vetëm një pengesë në rrugëtimin e jashtëzakonshëm të Kombëtares.

Kapiteni beson se skuadra është bërë edhe më e fortë. “Çdo humbje ka mësimet e veta. Rezultati në Elbasan na ka bërë edhe më të fort. Tani e kemi vetë në dorë kualifikimin”. Etrit Berisha, ashtu si edhe pjesa tjetër e skuadrës e ka të qartë se Kombëtaren e drejtuar nga Gianni De Biasi e pret takimi me historinë.

Portieri kuqezi tregon se ekipi është i përqendruar te fitorja, për t’u kualifikuar në finalet e Euro 2016. “Jemi të përqendruar te kjo ndeshje me Armeninë dhe duam ta harrojmë humbjen e fundit. Kjo është ndeshja më e rëndësishme dhe shkojmë për fitore. Sikurse çdo shqiptar edhe unë kërkoj të fitojmë”­ nënvizon Berisha për SuperSport.

October 10, 2015 17:02
Komento

2 Komente

 1. besa October 10, 20:05

  CANAJ, BERISHA, HYSAJ, LENJANI, BALAJ, CIKALLESHI E Grupi ,per cka bete per rritjen e emrit shqiptar ne bote ,loje me kulture te larte sportive ,sidomos me serbine pavarsisht dy gabime per etje per te fituar dhe siguruar kualifikimin dhe u bene dy humbje,perseri e meritoni te plotesoni endren e tifozave kuq e zi ne gjith globin ku jetojne.
  te shkojme ne France.
  zoti na ndihmohte qe te dy ekipet te luajne loje korrekte dhe per publikun dhe fitore historike per te festuar edhe me armenet qe nuk kane pretendime per kualifikim.

  Reply to this comment
 2. doktori October 10, 23:36

  FAL EMINDERIT PER ENTUZIAZMIN POR KUJDES PER DEKLARATAT NE RAST FITORIE BENI VETEM DETYREN ASGJE ME SHUME.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim