Lorik Cana, ftesë nga Vatikani për shenjtërimin e Nënë Terezës

July 24, 2016 11:43

Lorik Cana, ftesë nga Vatikani për shenjtërimin e Nënë Terezës

Lorik Cana ka marrë ftesë nga Vatikani për shenjtërimin e Nënë Terezës. Cana e bëri të ditur këtë zhvillim të fundit nëpërmjet një postimi në facebook.

Me kënaqësi pranova ftesën zyrtare për të marrë pjesë në evenimentin për shenjtërimin e Nënës Terezë më datë 3 shtator në Vatikan. Shenjtërimi i saj, si simbol në zemrat e të varfërve dhe si simbol i kombit tonë, na bën krenar për origjinën tonë dhe ndjenjën tonë qe kemi për solidaritet dhe respekt ndaj të tjerëve. Falënderime Diana Toska dhe gjithë stafit për angazhimin që ky event të mbahet.
Me respekt L.C

July 24, 2016 11:43
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*