Lotaria e kuponëve tatimor, sot afati i fundit i dorëzimit në zyrat postare

January 11, 2016 17:44

Lotaria e kuponëve tatimor, sot afati i fundit i dorëzimit në zyrat postare

Për të gjithë qytetarët, që kanë kryer blerje të ndryshme duke tërhequr kuponin tatimor, nga data 15 nëntor e deri në datën 31 dhjetor 2015, sot është afati i fundit për dorëzimin e tij për t’u bërë pjesë e lotarisë së parë fiskale në vend.

Rregulli i vendosur nga ministria e Financave përcaktonte që personat që duan të jenë pjesë e lojës duhet t’i mbledhin kuponët dhe t’i dërgojnë me zarf përmes Postës nga data 1 janar deri më 11 janar. Mbi zarf duhet shënuar nga vet individi që do të marrë pjesë në këtë lojë, numri total i kuponave brenda zarfit dhe vlera nominale totale e tyre.

Në zarf nuk mund të ketë më pak se 50 kupona dhe vlera nominale e tyre nuk mund të jetë më e vogël se 5000 lekë. Nuk ka kufizime në vlerën e kuponit, pasi interesi i ministrisë së Financave ishte të kapte çdo lloj kuponi.
Shorti për lotarinë do të hidhet në datën 15 janar. Shorti i parë do të shërbejë si test, ndërkohë që ministria thotë se, lotaria do të vazhdojë edhe më pas, por me një formulë që mbetet ende për tu përcaktuar.

January 11, 2016 17:44
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

A ËSHTË EDI RAMA I MAJTË?

Shiko rezultatin