Rreth 400 të rinj nga e gjithë bota në Jalë, ja vendet pjesëmarrëse

July 16, 2017 11:09

Rreth 400 të rinj nga e gjithë bota në Jalë, ja vendet pjesëmarrëse

 

Lëvizja Rinore për Integrim ka pritur në Jalë rreth 400 të rinj nga e gjithë bota në festivalin veror të forumit rinore të internacionales socialiste.

Në këtë festival marrin pjesë përfaqësues nga shumë vende të botës si: Albania Fesya, Argentina Pranja, Argentina JS, Argentina MNR, Armenia AYF, Austria SJO, Belarus MSD-M, Belgium JS, Belgium MJS, Bullgaria BSP YU, Chile JS, Colombia JL, Croatia CSDY, Czech Republica, Dr of Congo, Domenican Republica, Finland SDY, Finland SONK, France MJS, Goorgia GD YO, Gorgia YSG, Germany Jusos, Germany SJD, Greece Pasok Youth, Netherlandos, New Zeland, Norway, Palestine, Philippines, Portugal, Spain, Sweden, Switzerland, Tchad, Uganda, Ukraine, Uk labour students, Uk Young Labovr, Urugay , Usa, Venezuela, Greenland, Hungary, Idnia, Irland, Italy FGS, Italy GD, Lebanon Pyo, Mexico, Nepal, Witzerland dhe Tchad.

Kampingu veror në Jalë startoi të shtunën ku nuk ka munguar pjesëmarrja e kryetarit të Kuvendit, njëherësh Presidenti i Zgjedhur, Ilir Meta si dhe kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi.

Në fjalën e tij, Meta theksoi se IUSY ka dhënë një kontribut të veçantë për të zhvilluar demokracinë në vendin tonë.

Ai apeloi për bashkëpunim midis të rinjve kudo, edhe këtu në Shqipëri. “Vetëm në këtë mënyrë, edhe Bota edhe Evropa, edhe Shqipëria, dhe Rajoni ynë do të kenë ndryshime më pozitive për të rinjtë”, tha Presidenti i Zgjedhur.

July 16, 2017 11:09
Komento

2 Komente

  1. Korçari July 17, 02:01

    Ku ta dijnë ata të rinj se nëmes tyre kanë Sheikun e Ballkanit, Kryehajdutin me Çizme e me Bllok të Shqipërisë, Like FLORIRIN.

    Reply to this comment
  2. Asd July 17, 10:22

    Keta po e hedhin larg helmin… deri ne Europe.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*