LSI, akuza të forta për Haki Çakon: E kontrollon karteli i drogës

June 9, 2017 14:44

LSI, akuza të forta për Haki Çakon: E kontrollon karteli i drogës

 

Lëvizja Socialiste për Integrim ka akuzuar drejtorin e Përgjithshëm të Policisë së Shtetit, Haki Çako se kontrollohet nga karteli i drogës në vend.

Akuzat i bëri sot Luan Rama gjatë një konference për shtyp ku reagoi për kallëzimin që policia i ka bërë administratorit të njësisë nr. 2, Elez Gjoza për regjistrim fiktiv të banorëve në shtëpinë e tij.

“Ftoj Prokurorin e Përgjithshëm të hetojë këtë rast. Dua ta ndaj njëherë e mirë përgjegjësinë e drejtuesve të policisë nga roli i përgjegjshëm i policisë së shtetit.

Ftoj ministrin e Brendshëm të vërë nën autoritetin e ligjit veprimtarinë e Drejtorisë së Përgjithshme të Policisë së Shtetit sepse nuk mundet që policia të merret peng kur u mboll kanabis, që të merret peng edhe në kanabizimin e zgjedhjeve.

Zv.kryeministrja duhet të analizojë rolin e Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë së Shtetit.

Karteli i drogës vazhdon të ketë nën kontroll drejtorin e Përgjithshëm të Policisë”, tha Luan Rama.

 

 

June 9, 2017 14:44
Komento

17 Komente

 1. Arber I June 9, 14:52

  Cakall i Ilir Floririt!

  Reply to this comment
 2. owl June 9, 14:58

  atje ku u preken interest juve te gjithe I akuzoni per drogen , thua te jini kaq te paster dhe te pa ngatruar me drogen ju?

  Reply to this comment
 3. Drin June 9, 15:18

  O Luan, po eshte turp per ty te dalesh te mbrosh qelbesiren Elez Gjoza.
  Eshte turp kush e ka vene aty ku eshte sepse gjithe jeten ka qene hajdut..

  Reply to this comment
 4. miranda June 9, 15:22

  keta te Lsi qenkan me legena se vete Saliu, pse tani u kujtua ky katnari qe drejtori policise qenka nen kartelin e droges. Pak te mos ju shkosh pas avazit dhe dhe cfare pislliqesh nuk thone. Edhe fryhen si politikane te medhenj.
  qenkan surogato fare

  Reply to this comment
 5. Hajdutet e Demokracise June 9, 15:32

  Ju jeni vete Karteli, ju jeni cdo gje, ju jenini vjedhes, kriminile, demagoge, pse s’thate asnje fjele per Lazaratin kur qeverisnit me kriminelin Berisha, ku droga jo vetem mbillej e tregtohej per qejfin tuaj por na behej edhe cokollate, ptu rrace mashtrusish..

  Reply to this comment
 6. DIBRANI June 9, 16:25

  Tani qe kerkohet ndjekja penale per Elez Gjozajn e LSI-se , qe iu preken njerezit e tyre , na u zgjua palo Luani per te implikuar me kartelin e droges , drejtorin e policise ! Po ku ka qene deri tani ky bicim politikani mafjoz , qe nuk eshte ndier ?!aketa te LSI-se jane me te felliqur se PD-istet !

  Reply to this comment
 7. Po.Po June 9, 16:29

  Ky monster , ka qene minister i brendeshem ne qeverine Nano , dhe kur ai e shkarkoi per budallalleqet qe bente ,
  (L.Rama) e braktisi PS-ne dhe iu hodh ne qafe Ilir Floririt , se me te i bashkonte ideali i kusareve !Ketu ai gjeti veten .

  Reply to this comment
 8. Rajmondi June 9, 16:48

  Luan te dija burre me mend,e parimor,por me qendrimin qe po mban ndaj ketij rasti,po e ul shume dinjitetin dhe vlerat morale.E njeh mire Elez GJozen?,Ulu te pish nje kafe me administraten e minibashkise NR.2 dhe do ta kuptosh kush eshte Elezi.Nqs do te vazhdosh te mbash te njejtin qendrim edhe ne do te shumezojme me 0 ty ,sepse dhe ai person kete vlere ka.

  Reply to this comment
 9. devi June 9, 17:05

  Nuk ke cfare te thuash se keta te lene pa goje, vetem emri qelbesira mendoj se u pershtatet.

  Reply to this comment
 10. Cannabis indica June 9, 17:11

  Një pyetje për Ramën Junior!
  Ku mbillet kannabisi në ngastrat e policisë apo të LSI-së? Se si toka bujqësore po ashtu edhe toka pyjore janë “pronë” zyrtare e dy ministrave të LSI, ministrit të bujqësisë dhe të pyjeve…

  Reply to this comment
 11. Xha Braho June 9, 17:19

  Elez Gjoza nje ishpeshengrites si Likja me te Meta, nje kryhajdut dhe poshtersire qe ngjall neveri ne gjithe banoret e Tiranes. Me keta hajna Likja do te dale force e pare. Haki Cako nje burre i nderuar, profesionist dhe i paperlyer ne aferat e hashashit sic e akuzon vemja Luan R.

  Reply to this comment
 12. Aldo June 9, 18:20

  Kjo eshte periudha me e bukur kur ujqit fillojne te hane njeri tjetrin dhe nxjerrin te palarat sheshit. Vetem se nuk ka nje organ te pavarur qe te verifikoje dhe te hetoje me subjektivitet ne menyre te pavarur. Tani po qe eshte me vend shprehja “Nuk keni pare akoma asgje ” .

  Reply to this comment
 13. Dike Mullai June 9, 18:53

  Luan! Qenke LEPUR !!!

  Reply to this comment
 14. kalciani June 9, 19:27

  Ju keni qene gjithe kohen me te poshterit e ketij sistemi,vemje qe ushqeheshit ne kurriz te te tjereve dhe gjithe mutrat qe benit, ja faturonit te tjereve.Drejtoret tuaj binin burg nga tre ne vit ne te njejtin vend pune.Hajduter ordinere dhe zhvates te ketij populli.Erdhi sahati te merrni reston.
  Drejtori i Pergjithshem i Policise se Shtetit, eshte nga njerzit me te paster moralisht ne kete vend,por ju jeni shperfytyruar njelloj si ish kryetari juaj qe ka filluar e po nxin.

  Reply to this comment
 15. Maks June 10, 08:25

  O luan po trego mor nga i gjeti gjith keto pare likja qe po financon kete fushat elektorale ai blloku i atij ministrit prifti per 700 mij euro dhe mos u mer me drejtorit sepse ai ben detyren

  Reply to this comment
 16. sopiqoti June 10, 08:57

  Luan Rama ?-nje politikan P O R D H A C. As mish as peshk.Ne te gjitha fjalimet e tij i jep rendesi formes dhe jo permbajtjes.

  Reply to this comment
 17. paci June 10, 11:28

  Kur hajdutet therrasin kapeni hajdutin . Luan duhet te falimentoje ndermarrja LSI qe te behet Shqiperia .

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim