LSI-ja e Elbasanit sulmon ashpër Taulant Ballën

June 25, 2017 15:58

LSI-ja e Elbasanit sulmon ashpër Taulant Ballën

 

Lëvizja Socialiste për Integrim, dega Elbasan, ka reaguar ndaj deklaratës së degës së PS-së në këtë qytet.

LSI akuzon deputetin socialist Taulant Balla se ka ndërmarrë një fushatë shpifjesh, ndërsa thekson se ky i fundit po kërcënon qytetarët për të votuar PS.

Deklarata e plotë

Lëvizja Socialiste për Integrim, dega Elbasan, denoncon publikisht sjelljen anti-demokratike te disa perfaqesuesve te PS ne Elbasan me ne krye Taulant Ballen, te cilet edhe sot, ne diten e votimit, pas shpërndarjes sistematike te parave dhe miellit nga aktivitetet fitimprurese te droges se Rilindjes, vazhdojne me strategjine e tyre te presionit ndaj qytetareve, kercenimit  me vendet e punes apo ndihmen ekonomike, dhe se fundmi edhe me manipulim mediatik, gjoja per arrestime te drejtuesve te LSI, apo me gjoja-sjellje anti-ligjore te perfaqesuesve zgjedhore te saj e plot shpifje te tjera. Ketyre manipulimeve dhe shpifjeve, per hir te se vertetes, u doli boja shume shpejt.

Kulmin e arriti tani, kur ky perfaqesues i Rilindjes, i cili vleren e vetme politike ka mashtrimin dhe gjuhen e helmatosur dhe perbaltese, shpif per gjoja mobilizim te personave me precedente ligjore ne mbrojtjen e votave te LSI.

I bejme te qarte shpifesit, mashtruesit dhe perbaltesit Taulant Balta se ata qe mbrojne voten e LSI jane qytetaret e ndershem, qe nuk pranojne presionet e kercenimet, dhunen e bandave te Rilindjes dhe mercenareve te tyre, te cilet veprojne te lire, shpesh nen hunden e Policise se Haki Droges.

Prandaj, i bejme thirrje qe ai te ndaloje zanatin e tij te mashtruesit publik dhe te prese me qetesi ndeshkimin qe do i vije shume shpejt nga qytetaret e lire te Elbasanit.

June 25, 2017 15:58
Komento

2 Komente

 1. MONIKA - NEPERKA PIKA-PIKA June 25, 18:12

  Moj Monika , neperka pika-pika , ti ende nuk e paske mesuar ate qe thote populli , se nuk lahet m…i me sh….e !
  Juve jini te lyer deri ne fyt dhe nuk ka lume e det , qe iu lan ! Kete e dine mire te gjithe shqiptaret, se ju kane pare shume here , me ze e figure , te xhveshur lakuriq!
  Zoti mendofte per mekatare te kesaj shkalle , sic jini ju !

  Reply to this comment
 2. DIBRANI June 25, 18:22

  LSI-ja eshte 1000 % e pa bese dhe e pa besueshme ne gjithecka qe derdellit . Ata dine vetem te vjedhin , te mashtrojne , por edhe te kercenojne e dhunojne , sepse e ndjejne qe po perjetojne fundin e aferm te tyre ! ! ! ! ! ! !

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*