LSI koalicion me PD në shtator? Ja mesazhi që ka Monika Kryemadhi

August 3, 2017 20:26

LSI koalicion me PD në shtator? Ja mesazhi që ka Monika Kryemadhi

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi e ftuar në studion e lajmeve të Abcnews mbrëmjen e sotme, e pyetur për koalicion me PD-në në opozitë, tha se partia që ajo drejton është e hapur për koalicion opozitar.

“Unë e kam thënë, e them, edhe në konventën LSI e kam thënë LSI është e hapur për nje front kombëtar opozitar pa dallime ideologjike, se Shqipëria ka nevojë për një opozitë të fortë, se do kemi edhe një qeverisje më të mirë, do kemi edhe demokraci, se Shqipëria është një vend që vazhdon të jetë në tranzicion”, tha ajo.

August 3, 2017 20:26
Komento

6 Komente

 1. Besniku August 3, 23:58

  Patjeter, ku keni moral ju! Ju u bashkuat ne pozite, jo me ne opozite.
  Por bumerangu juaj do jete spektakolare.
  Ju mendoni, qe pjesa e majte juaja do ju ndjeke perseri?!
  Prisni dhe do e shihni……..

  Reply to this comment
 2. Hajduti me bllok me ne dore. August 4, 01:44

  Kjo Kokemadhja flet nga vetja dhe ne emer te Kokekatrorit Like Hajduti.
  Sshume bukur, te mos quhen me Partia Socialiste per Integrim, por Partia e Interesave Inatcore.
  Opozita behet ne baze te Programeve e jo hajde mblidhemi si t’ja fusim Qeverise qe t’u rembejme kolltuqet, se per “Il Popolo” nuk e can kush trapin.
  LSI dhe PD ishin ne pushtet dhe pasi vodhen sa deshen 2 muajt e fundit u larguan nga Koalicioni se me gjasme ishin Parti e majte dhe nuk i lidhte gje me hajdutet e djathte.
  Monika po na heq mallin e Nexhmijes, nga nje vend jane.

  Reply to this comment
 3. C'a bohet kshtu August 4, 01:50

  O shoqja Kokemadhe deri me 9 shator do te jeni ne Qeveri, pra do te Qeverisni apo do te vidhni.
  Nuk u ngopet 8 vjet ne Pushtet ( 4vjet me PD e 4 vjet me PS) nuk mbani pergjegjesi per afro nje dekate ne pushtet dhe tani keni vendosur te qelloni me gure dhe balte ate qeveri prej se ciles nuk po largoheni.
  Po te jete LSI ne pushtet Qeveria eshte e MIRE, po te jete LSI jashte tepsise, Qeveria eshte e KEQE.
  Shoqja Nexhmie Kryemadhi, na hongersh mutin te shoqeruar me nje pordhe.

  Reply to this comment
 4. Drejtesia do te behet doni apo nuke doni ju o mije kenetash dhe mostrash qe vazhdojne t'u bejne avokatine. August 4, 10:24

  Moj prostitute e politikes shqiptare,per cfare opozite te forte na thua zotrote, per opoziten e binjakezuar ne dite e vite me riciklimin e botes se krim-korrupsionit-imoralo-politik ne te tri pushtetet,apo ate te tutoreve prane semaforeve qe beri president meten te denoncuar me ze, figure e deshmi te gjalla sa istitucionale, aqe dhe popullore e medjatike per korrupsion e krime ?Kur ju shikon SOVRANI se si ju kapardiseni si gjeli midis plehut juaj,ndjen jo vetem neveri, por dhe keqardhje per ato apo ata qe do te leni pas.Mjafte me, me lloqe kavaje qe nuke i shkojne me per shtat nje tranzicioni te superdhunuar,korruptuar e te gjakosur ne dite e vite, qe la pas mijra viktima te luftes tuaj per leke te piset dhe pushtet pa kufi dhe me c’do forme e cmim.Morali juaj ka mbetur tek krokodilet qe qajne per te mashtruar dhe shqyer prene e radhes,pra popullin dhe popujt ne kete tranzicion te tejzgjatur si skenare i servirur nga eterit e diktatures komuniste tek bijte, niperit,mbesat dhe mostrat e tyre,qe nuke kane te ndalur ne ligesi. Moj kriemadhe,a e dini ju se dardha e ka bishtin prapa,?Ora bie tik-tak-tik -tak-tik-tak,koha ecen ajo nuke ndalet sado leke te piset dhe pushtet qe te keni, ju nuk mund ta ndalni ate.Moj kriemadhe e dini ju se shume shpejt nje fund te turpshem dhe pa kthim do te keni ju dhe ata qe ju vijne nga pas politikave tuaj, ku e djeshmja dhe e sotmja do t’u duket nje enderr dhe e nesermja ne burg ne nje ferr pa fund?Istitucionit tuaj te pandeshkueshmerise ndaj botes se krim-korrupsionit-imoralo-politik ne te tre pushtetet, po i shkon vapa me Gushtin. Besoni,nuke ka kualicion apo skenare te peshtire te rradhes se buces komuniste-fashiste e terrorriste qe mund t’u shpetoje ju nga hetimi dhe ndeshkimi per mijra krime e superkorrupsione qe ju dhe sozite tuaja jeni autore e bashkeautore,pra bashkepuntore.Jane mijra nena dhe gra te veshura me te zeza, e mijra femije jetim, sidhe nje pasuri kombetare dhe private e grabitur dhe e tjetersuar nga fuqia e juaj e binjakezuar me boten e krim-korrupsionit-imoralo-politik ne te tre pushtetet,qe kerkon drejtesi dhe jo lot krokodilesh nga ju dhe sozite tuaja per te mashtruar dhe shqyer prene e rradhes,pra popullin e popujt,ne kete konteks nuke ka kualicion apo skenare te peshtire te rradhes se buces komuniste fashiste e terrorriste qe mund t’u shpetoje ju nga hetimi dhe ndeshkimi. Binduni dhe besoni, paudhesive tuaja dhe superluksit te jetuar me djersen e gjakune e popujve po i vjen fundi, vullkani popullit qe ne shumice ju bojkotoje,po vlon,nuke ka pushtet apo leke e bastarde politikanesh si brenda dhe jashte vendit qe ta ndale, se SOVRANIN e miqte e tije i ka bekuar ZOTIN.Besoni.

  Reply to this comment
 5. MH August 4, 13:56

  Jo vetem sot ne opozite ju parashtrohet koalicioni i domosdoshem me PD.Po derisa ti jipet rrugezgjidhje bllokut te Likes ju do jeni ok ne koalicion me PD si mishi me thuan.Koalicion opozitar jo mbi bazen e programit LSI e majte me PD e djatht.Po mbi bazen bllokut te shenimeve te Likes.

  Reply to this comment
 6. vera e nxehte August 4, 22:31

  Vazhdimish do ngelen keta lloj politikanesh idiot? Opozita s’ka nevoje per koalicione, eshte turp ta permendesh. Opozita ben opozite konstruktive ne interes te vendit dhe jo lufte kunder qeverise qe zgjedh populli. Po ç’eshte ky koalicion opozite? Turpin e keni ngrene me buke, por filloni te hani dhe veten me gjelle. Opozita koalicion! Dhe themi qe opozita eshte shqiptare! Dhe themi se keta do vijne neser ne pushtet per te miren e vendit dhe popullit!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*