LSI mbledh Kryesinë, Monika Kryemadhi: Mazhorancë fiktive, vota është goditur

July 11, 2017 12:41

LSI mbledh Kryesinë, Monika Kryemadhi: Mazhorancë fiktive, vota është goditur

Lëvizja Socialiste për Integrim ka mbledhur mesditën e sotme kryesinë, pas zgjedhjes së Monika Kryemadhit në krye të saj.

Znj. Kryemadhi e quan maxhorancën e re të dalë pas 25 qershorit si një maxhorancë fiktive përmes një procesi të manipuluar.

“LSI do të vazhdojë të njohë arritje të reja politike dhe elektorale si domosdoshmëri që demokracia në Shqipëri të fuqizohet dhe qytetatërt të vendosin sovranitetin, qeverisjen dhe institucionet nga zgjedhjet e 25 qershorit.  Maxhoranca e zgjedhjeve të 25 qershorit është fiktive përmes procesit të manilpuluar. Vota e lirë është goditur rëndë në mënyrë të strukturuar kriminale në të gjithë vendin, ndaj kërkoj angazhimin maksimal për t’iu përgjigjur këtij momenti dhe përgjegjësisë politike më të madhe që LSI ka pasur ndonjëherë”, tha znj. Kryemadhi.

Ajo tha më tej se LSI do të vazhdojë me evidentimin e farsës së 25 qershorit, detyrë që do të mbetet prioritet pasi “opinioni minutë pas minute po njihet me fakte të reja të grabitjes së 25 qershorit”. Kryesia e LSI do të hartojë axhendën dhe planin e punës deri në periudhën e legjislacionit të ri parlamentar.

July 11, 2017 12:41
Komento

16 Komente

 1. GIOTINA July 11, 13:13

  MONA!
  ‘As Sulltanet nga izmiri ,nuk kane pasur harem e as stervitje me bixhiklete ne uje si Like floriri’

  As Ali pashne qe e njihte edhe Roma,nuk ka patur harem kaqe te madh sa ai i Jales me perixoma’

  ‘As Caresha Katerina e Rusise nuk ish kaqe e etur per Loqe sa Mona e LSI-sé

  ‘As femijet e Medise nuk nisen nga Amerika urgjent,si femijet e like florise nga ‘meraku’ i LSI-SE

  Reply to this comment
 2. demo July 11, 13:42

  Populli vendosi qe shushunjat e LSI te mos jene perjetesisht ne pushtet.Populli vendosi,qe minjte,mushkonjat mizat,rriqnat e LSI te cfarosen me vote.Do t`ju shohim se ku do te perfundoni pas 4 vjetesh.puthuni me Milon,me ate do perfundoni.E di ti moj maloke pashkopaje,sa ju urren populli ju?

  Reply to this comment
 3. Jovan bregu July 11, 14:08

  Po te ishit ne koalicion qeveritar, zgjedhjet do te ishin nder me te mirat qe jane bere ndonjehere. Kjo dihet nga te gjithe. Mjaft me me perralla. Ulni kokat dhe punoni per vitin 2021.

  Reply to this comment
  • Populli pa minimumin jetik July 11, 18:52

   O Johan Bregu,
   Kur voton 50 % e popullsisë, i quani zgjedhje te mira?!
   Shume llogjike te fuqishme paskeni, zoteri!
   Demokracia, thuhet se vuan, kur popullsia nuk voton…
   Populli ka humbur shpresat per permiresim te gjendjes, se kastat zgjedhin njera-tjetren por nuk mbrojne interesat e popullit…

   Reply to this comment
 4. Ishja ,sherbetorja e Hajrije honmit July 11, 14:38

  AH!
  27 Vjet ne pushtet sa ishe,nate e dite kare therrisje.
  Dhe tani ne opozite dore nuk hoqe moj tu befte varri LOQE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Reply to this comment
 5. shqipe July 11, 14:50

  shih dreqi,shih! paskan qene vertete force e par dhe e pa pare… s’je veç se njezhabe ne pllegaçen e Salehit…

  Shqiperis i hyt ne hake.
  por ka nje ligj kompesimei
  shkruar vet nga Zoti larte:
  Veç per ju grat e floririt:
  “Ç’vodhe,do e vjellesh gjak!”

  Reply to this comment
 6. betixho July 11, 17:44

  SI JU,SI TE GJITHA PARTITË QË E TRAJTOJNË NË KËTË SENS PROBLEMIN,NUK KANË PËR TU BËRË ASNJËHERË PARTI EUROPIANISTE.
  SEPSE TË GJITHË,DHE GJATË GJITHË KOHËS KENI VJEDHUR,PRANDAJ NUK MUND TË BËHET QELLIM LUFTE NJË VEPRIM QË E KENI GËLLTITUR TË GJITHË.
  ULENI TONIN DHE SIDOMOS PERCAKTIMET DHE MERRUNI ME PROGRAMET,JO TUAJAT,POR TË POPULLIT DHE PER POPULLIN.
  DHE KEJO DETYRË JU IMPONON TË LUFTONI ME MAZHORANCËN PER UDHËHEQJEN E POPULLIT DHE MOS NA THUAJ PALLAVRA.

  Reply to this comment
 7. DIBRANI July 11, 18:45

  Qente jane vetem per te lehur ! Si te tille , ju keni lehur edfhe kur ishit ne koalicion me PS-se , edhe tani qe ua hoqi tepsine nga duart Edi Rama . Nuk thone kot , qe kush lakmon thelen e madhe , humbet edhe ate qe ka !
  Do lehni deri me 2021 , se pastaj do shkriheni si parti , kurse ti me Ilir Floririn , do te dergjeni ne burg per vjedhjet marramendese qe keni bere e vazhdoni akoma

  Reply to this comment
 8. Po.Po July 11, 18:52

  Keshtu te gjen , kur kerkon te hashme te dy duart . Ju jini modeli mei perkryer i krimeve te hajduterise te imoralitetit , qe perpiqeni te shkaterroni me themel brezin e ri, vetm per te mbushur bythen tuaj si familje . Njerez te urryer , qe populli ka alergji kur iu sheh apo degjon !

  Reply to this comment
 9. Populli pa minimumin jetik July 11, 18:55

  O Monika, qe u bere mbretereshes pa kurore!
  Nuk do te hiqet kurre zgjebja e varferise se femijerise…
  O Ju, horrat qe vodhet thesarin e popullit..

  Reply to this comment
 10. Agroni July 11, 18:58

  Kandundar, o grua, o burre!
  Europian s’ke për tu bere kurre!

  Reply to this comment
 11. I MASHTRUARI July 11, 18:59

  Pas 4 vjetesh LeShelia juaj shkon per skrap, kurse Iliri dhe ti , kurve e pa cipe dhe e pa ngopur , do dergjeni ne burg !
  Keshtu eshte kur do te hash si ne gje te hasmit ,dhe te hash , nga para e nga prapa sic ben ti .Dava kurvash !

  Reply to this comment
 12. niki July 11, 19:02

  Turp i madh :kur flet Monika ,ka folur presidenti i ardhshem .çfare emri ti vendosim kesaj…?

  Reply to this comment
 13. ATEISTI July 11, 19:06

  Nga njeres te perdale , sic je ti me Like floririn , nuk pritet asgje e mire . Populli pret qe t`iu shohe prapa hekurave ! Jini njerez teper te urryer , mashtruesa e antishqiptare te terbuar , qe nuk ndieni te ngopur me vjedhje ! Jini shume te pa bese , te pa ngopur e mosmirenjohes .

  Reply to this comment
 14. Jimi July 11, 21:49

  Qe tabloja familjare te kompletohet plotesisht, pasi i mungon nje element teper i rendesishem, duhet!
  Likja president, Mona kryetare e partise, pasi i dhane nje shqelm bytheve Titit te shkrete, qe vertet besonte se nje dite do te behej kryetar partie dhe kryeminister i ketij vendi! Tani na ka ngelur pinjollja pa vend, si t’ja bejme? E di c’ke Like? Sic i dhe Titit, jepia dhe ketij kryetarit te LRI-s nje shqelm bytheve dhe “zgjidhe” edhe pinjollen kryetare. Vetem keshtu tabloja eshte e kompletuar dhe e plote. Pasi ta kesh permbushur edhe kete element teper domethenes, ke per te pare se sa krenare e te kenaqur do te jene mileti, te cilet nga kenaqesia kane per te vershuar ne rruge duke therritur e brohoritur per dinastine Muti&Kokemadhi! Aferim….

  Reply to this comment
 15. shoku July 12, 08:58

  Kam neveri t’ju komentoj.
  SHPORRUNI.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

A ËSHTË EDI RAMA I MAJTË?

Shiko rezultatin