LSI padit Ramën në Prokurori për policinë: Të kontrollohet edhe nëse është i aftë mendërisht

June 20, 2017 12:37

LSI padit Ramën në Prokurori për policinë: Të kontrollohet edhe nëse është i aftë mendërisht

 

Lëvizja Socialiste për Integrim ka paditur në Prokurori Kryeministrin Edi Rama, pasi sipas saj ai shkeli ligjin kur ftoi policinë të marrë vota për PS.

Edi Rama shkeli ligjin kur ftoi policinë të marrë vota për PS.

Thirrjet e Ramës për policinë e shtetit përbëjnë ngjarjen më të rëndë të thyerjes së ligjit

Thirrjet e Ramës thyejnë rëndë moralin te detyrës së një Kryeministri gjatë një fushatë elektorale në këto 25-vjet

Kjo ngjarje dhe kjo veprimtari e Kryeministrit është në kundërshtim me Kushtetutën dhe gjithë ligjet

Kryeministri i vendit me këtë thirrje ka shkelur të gjithë hierarkinë shtetërore të akteve ligjore“, deklaroi LSI.

Ndërsa shton se “nëpërmjet këtij akti Rama ka shkelur ligjet që e ndalojnë Policinë e Shtetit të marrë pjesë në fushatën zgjedhore

Rama me veprimet e tij të cilat tashmë nuk i bën më fshehtas, por hapur dhe publikisht, ka kryer shkelje të rënda rregullat në një proces zgjedhor”.

Sipas LSI-së, “thirrjet e Ramës tregojnë se ky shtetas ka konsumuar njëherazi elementë të veprave penale

Por LSI nuk ndalet me kaq.

Kjo parti kërkon një kontroll mjekësor të Ramës.

Çmojmë të domosdoshëm kontrollin mjekësor të Kryeministrit, për të verifikuar nëse ai është i aftë mendërisht ose jo, që të kryejë detyrën e Kryeministri.

Këto deklarata tregohet qartë se nuk është në gjendje të qëndrueshme mendore.

Nëse një tronditje e tillë psikike, vjen si pasojë e panikut, prej fuqisë së rritjes së mbështetjes popullore për LSI, sërish nuk është aspak shkak për përjashtim nga përgjegjësia penale dhe politike“, deklaroi LSI.

Ndërsa e mbyll deklaratën e saj se është e nevojshme që Presidenti i Republikës të thërrasë mbledhjen e Këshillit të Sigurisë Kombëtare

Mbledhja e Këshillit të Sigurisë Kombëtare për të analizuar veprimtarinë antiligjore të Kryeministrit të vendit

Shprehim gatishmërinë dhe vendosmërinë e saj për zbatimin e ligjit“, përfundon deklarata e LSI.

June 20, 2017 12:37
Komento

18 Komente

 1. besua June 20, 12:46

  po ik more se lat kokerren e namit…

  Reply to this comment
 2. Skrapalliu June 20, 13:14

  Merrni brisqet dhe bejini gati per ne daten 26 se do u duhen,like kaplloqemadhi.Na ke plasur duke shtuar llogarite bankare.Nje here me gimcen,tani me gjovalinin ne lezhe,po nuk ke fare cipe o burre?Saliun e akuzojme,por me video e figure shohim ty dhe lesheline tende.Kaq i babezitur je o derezi?Dhe do vota ti,nje mut do marresh,nastradin!

  Reply to this comment
 3. befana June 20, 13:31

  Po cmendet Like floriri,edhe pse po derdh para dere me dere per te shkreten vote hija e humbjes e ndjek nga pas.
  O Like …kujt ja jep parate kokpalareve?Po pse ore hajdut,nuk te njohin ata kokpalaret ty,bile me zi presin te te shohin mbas hekurave.
  Ti ke qene pengesa e reformave qe duheshin bere me kohe,por je i pa ngopur,do te vazhdosh akoma me zanatin tend e te adhuruesve te tu ,qe nuk late gje pa i bere ketij populli.
  Vafsh ne djall e te zente haku i popullit o mashtrus i pa cipe.

  Reply to this comment
 4. Elton Kodra June 20, 13:36

  Veprimtari antiligjore jan te Metes , qe si president ben thirrje antikushtetuese , thirrje per armatosje! TURP per faqe te zeze

  Reply to this comment
 5. sara asra June 20, 14:20

  meta po flet vetem nga frika se nuk do marre asnje mandat pasi partia socialiste e ka te sigurt fitoren

  Reply to this comment
 6. Z/K June 20, 14:33

  Ti kerkosh policise se shtetit mbas orarit te beje nji fare detyre qe therret Rama ne fushate.
  I cili kerkoj ndjes posa i bene vrejtje.
  Ndersa Likja qe therret popullin per armatosje jo vetem nuk reagon nga vrejtjet po kthehet ne akuzues ndaj PS dhe Rames.Likja asht i dyti qe kerkon lufte mbas thirrjeve revolucin te Berishes dhe Lulushit.
  Kemi dy parti rivale ne zgjedhje por qe joshin revolucion armatosje te popullit per te krijuar Lufte Civile.
  Si njera dhe tjetra e ndiejn veten komode me thirrje per lufte.

  Reply to this comment
 7. Novruz Taip Vishanji June 20, 14:39

  NUK MBROJ PSIKOPATIN ME KARTELE

  por me duket jashte çdo llogjike te paster, te kerkosh nje ekzaminim psiqik te nje personazhi qe deri dje eshte dhjere ne te njejtin oturak me kerkuesin, siç eshte rasti i LS-dhise.

  Po vazhdoj me tej ne kete arsyetim, nese nje i çmedur, i hypur maje fikut, u theret kalimtareve ta ndihmojne te kepute edhe ato fiq qe nuk i arrin sepse ne maje te deges, dhe ndonjeri pasi provon ta ndihmoje, bie ne toke me gjithe degen e fikut te shqyer, ka dy mundesi: ose edhe kalimtari i zellshem eshte i te njetit kallep, pra psikopat, ose duke u nisur nga “dashuria dhe qetesia” per te tjeret, sakrifikon edhe vetevehten per ti bere nje miresi …te çmendurit.

  Ne kete rast nuk ka pse te mos konsiderohet edhe ky i fundit me ca derrasa mangut ne Kokemadhe(n), qe mban mbi supet e garraveshur me djerse frikacaku, me llum te njeriu te poshter, me zgjebe te ngelur qe asokohe kur kulloste dhite e derrin e zbutur, ne livadhet bareshumte te Çepanit, ne Skraparin e lajthive te shartuara me borranica e ferrmaca, siç thote here pas here nje Zhele e veteshpallur Fine.

  Policeve, mund tu kerkonte psikopati i Surrelit, te vrisnin vehten, te vareshin ne parvazin e ballkoneve ne pune apo shtepi, te gervishnin ne llere simbolin e “balenes blu”, te rriheshin me njeri tjetrin per hiçgje, te kercenin “Napolonin”, ndersa permirreshin ne halete e Komisariateve, apo te benin propagande elektorale per PS-ne, por duke e ditur vete ata qe ishin ne shkelje flagrante te ligjit, me siguri do mendoheshin mire para se ti futeshin nje aventure te tille.

  Dhe nuk kish si te ndodhte ndryshe, sepse edhe pse pjese e rendesishme e barcaletave me polic, trurin e kane ne vend, e mbase me ndonje perjashtim, per te mos u djegur nga qulli, i fryjne edhe kosit.

  Megjithate, Psikopati i Surrelit kerkoi ndjese menjehere pas daljes se tij te trishte, edhe pse ne thellesi te deshires per te patur sa me shume aleate votekerkues ne çdo cep e thynaje te vendit, nuk diti te numerizoje “me pa gabim” (Edi Rama Gjuha Shqipe Vol. 19), kodin sekret te hapjes se kasafortes qe aq shume e tund lart, here me grusht, here me dy gishta, e here me hapje barnavekesh te stilit babrru-dajt-surrel-kashar e preze, e peze e madhe dhe e vogel bashke.

  Se çfare bejne jo vetem policet, por kushdokush ne vartesi te makines burokratike shteterore, brenda kater mureve te shtepise, ne oborr, çardak apo maje pullazit, me familjare, miq e shoke te tyre, me kushurinj te pare, te dyte e deri ne te shtat’te, askush nuk mund te pretendoje te shkele privatesine e tyre, qofte dhe sidomos te permjerret e LS-dhise.

  Inteligjenca e balerinave Fuga-iste e Agaç-iste, si duket kesaj radhe e hengri me llokma te shkermoqura me thonjte e tyre te ndyre, sapunin me dhjame derri, te gatuar nga kryepsikopati i tyre nga Surreli Legjendar, ne vend te djathit me e pa krimba te sulltanatit te tij psikodelik.

  Reply to this comment
 8. izi June 20, 14:43

  TE padise hajduti per thirrje ? Harrove Ilir hajduti thirrjer e tua per armatosje !!!

  Reply to this comment
 9. TOPLECI June 20, 14:59

  Kjo akuze nuk eshte asgje Rama duhet te padisi METEN PER THIRRJEN NE LEZHE PER TE ARMATOSUR POPULLIN NJELLOJ SI SALIU NE PARLAMENT DHE NUK JU HYN GJEMB NE KEMBE Aqe me teper qe Meta eshte dhe Komandant i F.A Shqiperise.

  Reply to this comment
 10. I pandehuri June 20, 15:34

  Mire ja bejne! Ilir Ivanovi deklaroi:
  – nuk do te dekretoj kryeministrin (e deklaroi paradhenie)
  – do te armatos popullin!
  dhe askush nuk foli! Nuk po flash per prokurorine (vetting) por per perfaqsuesit ligjor te PS e te partive te tjera! Ky nuk eshte nje shtet normal!!!!!!!!

  Reply to this comment
 11. info analitike June 20, 15:47

  Hahah po Rama eshte psikopat i certifikuar more shoke! Vete Mero servili ia pati nxjerre kartelen. Tani te zgjidhet Krieminister nje i cmendur me kartele vetem ne Albanistan mund te ndodhe. Nje njeriu te tille i duhet vene kemisha e forces e jo ti jepen celesat e pushtetit. Ka te drejte Likja i Mones te kerkoje edhe kontrollin mjeksor.

  Reply to this comment
 12. optimizem per vendin June 20, 16:14

  Iku, vajti per dhjame qeni dhe Iliri se i dolen shume gjerat tani perveça atyre qe dinim. I doli psh ne gazeten zvicerane se Ilir Meta na paska nje kompani floriri, diamanteve dhe zinku ne Kongo…akoma ka te tjera. Ndaj shkelte mbi euro Monika. E keto do ta shpien atje ku ka dale. Tani çon ne prokurori Edi Ramen! Une do tu thosha qe vizitoni ilirin para se te marre postin e presidentit se s’dihet ku perfundon. Po ate qe te armatoset populli kush do ta çoje ne prokurori? Nuk eshte thirrje per lufte?

  Reply to this comment
 13. devi June 20, 17:09

  Hajduti therret kapeni hajdutin. Like floriri duhet paditur e denuae per blerje vote gje qe duket qarte ne vidio e ne cdo incident qe po shkakon me policine. Por likja duhet ta marri vesh njehere e mire qe nuk mund te fitoje duke vjedhur e blere votata.

  Reply to this comment
 14. xxx June 20, 17:56

  LSI ngriti padine sapo sondazhi italian tha se PS merr e vetme 69-73 vota

  e cila koincidoi nje dite me Ramen te thoshte se pas gjyqtareve, vettingu vazhdon me politikanet.

  LSI i dogji DYFISH, u pervelua

  Reply to this comment
 15. alfons June 20, 21:09

  po floriri qe do armatose popullin duhen hedhur hekurat apo te shkoje ne elbasan te kurohet per skizofren

  Reply to this comment
 16. Alban Dega June 21, 05:30

  Fakte dhe mendime

  KU HUMBI QETESIA DHE DASHURIA !?

  – Vate edhe fytyra… Po te pakten shpetoni trurin… mendjen ! Ebola dhe kanceri !?
  – Zot ruajna mendet e krese !

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Po behen qesharake…. Po behen edhe me mistrece se ata femijet e keqinj qe sapo zihen me shoqi- shoqin nuk lene gje pa thene e sajuar kunder njeri- tjetrit.
  Ia prune ne maje te hundes Edi Rames !
  E vune midis murit dhe shpates !
  Ju shpifen si arrogant kur te tjeret e kercenonin me guerilje e Motolotove ala Chegevara, me pjekje ne hell e hedhje ne Lane !
  Ata nuk ishin arrogantet as ultimatumdhenesit. Ata ishin “paqesore” 24 karat terroriste!
  Sapo zbatoi ultimatumim me qetesi e dashuri iu versulen duke e vendosur midis shpatave te tyre dhe murit te Cadres se Berishes!
  Shkurt: hyp se te vrava.. zbrit se te preva !
  Bakllavane per vete !
  Krundet Edi Rames !
  Sukseset LSI-se !
  Deshtimet PS-se !
  Derisa i erdhi fundi
  Qetesi – dashurise !
  Le te flasin faktet e gjalla :
  LSI ka drejtuar politikisht Ministrine e Bujqesise per vite te tera. Ishte qeveria e bujqesise…
  Krejt fajin per deshtimet ia hedhin qeverise se Edi Rames… Kam pase respekt qe ne rini per ministrin Panariti deri kur lexova alarmin per rrezikimin e djegjes se miliona eurove grante e investime te BE-se per bujqesine shqiptare.
  Fshikullimi me fakte konkrete i Erion Braces per kusarine bujqesore me tronditi jo vetem mua besoj !
  Kane pasur Ministrin e Drejtesise po per vite… Per ministrin e pare Nacon kisha degjuar histori korrupsioni e zhvatjeje nga vete goja e viktimave te tij pasi u be edhe para se te behej kryeprokuror i Durresit .
  E pasoi Ylli Manjani… Me shume analist kritik e pergjues verimash celesi hotelesh bashke me Eskobarin Balili po i LSI-se se sa minister i Drejtesise. Votues i devotshem e cbllokues i cdo vendimi per emerime e gradime ala Gjin Gjon Plepave te rinj nga Keshilli i Larte e Drejtesise dhe Bujar Nishanit ndersa degdiste nga Konispoli ne Vermosh magjistrate me rezultate te shkelqyera e te pakorruptuar!
  Shume me poshte se Komitetet Ekzekutive te ish- diktatures qe i fshikulloi ne menyren me idote te mundshme !
  Paten qeverisjen e postave me mbi 2 500 veta, domethene vota, sic i kane pare e sic shohin…. Fajin prape e ka Rama !
  Kishin qeverisjen e e burgjeve, me mijera vota ! Ua vodhen edhe ushqimin! Mire ua bene se te gjithe votonin per Berishen dhe LSI-ne !
  Paten … 35 per qind te pushtetit dhe rubinetat e parase me Berishen me vetem rreth 6 per qind te votave nga 2009 e deri ne 2013.
  U rriten ne mbi 10 per qind te votave dhe moren mbi 40 per qind te pushtetit dhe pushtetit me qeverisjen, ku kishte me shume para e me shume vota.
  Tani , meritat per cdo arritje te qeverise reformatore Rama- Meta i mbajne per vete!
  Te gjitha fajet e mekatet per cdo mosarritje i paska PS-ja e Rama !
  Po si paskan pranuar te bashkeqeverisin me nje te droguar qelibaret e Flori Meta !?
  Po si paskan votuar per nje te droguar kryetari i Kuvendit e deputetet e tij qe nuk po lene gje pa thene e rrufe pa leshuar kunder Rames !?
  Deri edhe Ebola e quajti Edi Ramen bashke kryetari i koalicionit.
  Nese Rama eshte Ebola bashkekryetari i aleanes eshte kanceri i saj !
  Eshte I vetmi krye politikan shqiptar i kapur ne flagrance me ze e figure jo nga Edi Tama as nga Sali Berisha, jo nga Gramoz Ruci as Lulezim Basha, jo nga Saimir Tahiri as nga Spartak Ngjela…. por nga zevendesi i tij ne LSI dhe ne qeveri Dritan Prifti… ne nje afere 700 000 euroshe vetem me nje dore!
  E per cdo shoqeri e Shtetit korrupsioni nuk eshte Ebola… Eshte kanceri i tyre.
  Ndryshimi!?
  Ebola eshte e sherueshme.
  Kanceri eshte i kurueshem por jo i sherueshem.
  Cfare ndodhi tani qe u doli Rakia e Skraparit apo Hashashi Lazaratit!?
  Cfare i shtyu qe te vajtojne Daden e Leskajn pse u hoqen nga listat!?
  Rrahin gjoksin e mburren si Partia me rinore ( Bravo e madhe megjithe zemer ) e akuzojne kreyaleatin dhe kyrqeveritarin tuaj pse hoqi dy te moshuara nga listat e 25 qershorit !
  Bir Selman Nenes ke te qaje me pare !
  Vetes cupulina … Rames pleq qyqare !
  Mos valle nje deputet duhet tia kaloje edhe Enver Hoxhes ne karriken e deputetit te perjetshem ?
  Apo shpif e trillo… perca e sundo !?
  Nderkohe 90 per qind e aferave korruptive qevritare te zbuluara e goditura ligjerisht gjate tete vjeteve te fundit kane per autore perfaqesues te te gjitha hallkave qeverisese dhe udheheqese te LSI-se
  Mire qe e humben dhe hodhen ne kosh plehrash kaq shpejt qetesine dhe dashurine … !?
  Por , te ruajne te pakten fytyren!!! Jo vetem ate por edhe trurin e produktin e tij kryesor, mendjen !
  Mbaj mend qe i vogel se gjyshi dhe gjyshja sa shtriheshin per te fjetur i luteshin Zotit :
  – O Zot i madh ruajnaj mendet e krese !
  Nuk luteshin as per para dhe as per vota !
  Kjo eshte edhe lutja ime jo vetem njerezore por edhe me vellazerore edhe per vellezerit e motrat e LSI-se…
  Po te humbim pushtet e para… gjithcka ne jete pervec trurit eshte fatkeqesi… Por e kemi shansin dhe pervojen ti ribejme te gjitha nga e para perseri.
  Po te humbasim vetem trurin, mendjen atehere nuk na duhen as miliardat e Bill Gejtsit as pushteti i Donald Trampit !
  Atehere kemi shkuar per lesh ! Nuk jemi ne gjendje te shkruajme as dy fjale :
  Lajmerim Vdekjeje !
  Atehere kemi pesuar vdekjen me te keqe e me te llahtarshme: vdekjen per se gjalli !
  Kjo do te ishte tragjedi e lemeri njekohesisht !
  E mos harroni se te gjitha gjallesat e kesaj Bote nje dite do te vdesim..
  E kam provuar tri here vdekjen fizike! U riktheva mbrapa… Nuk ishte aq e keqe e as aq e frikshme !
  E ne kete mengjez me nje qiell Kristal e det blu perballe me Diellin ne krahun e zemres dhe Henen ne krahun e shpates i lutem Zotit:
  – O Zot, ruajna mendet e krese mua e cdo shqiptari, cdo njeriu kudo ne Bote, se pari politikaneve !
  Amin !

  SHENIM : E ritheksoj se midis Ilir Metes dhe Edi Rames e kam pasur me mik Ilir Meten, por
  E kam mik Ilir Meten, por kam edhe me mik te verteten !
  Kopjim i shprehjes filozofike mieravjecare greke:
  E kam mik Platonin por kam me mik te verteten !
  Vec ne shqip edhe rimon !
  Ah sa e pasur eshte kjo gjuha jone shqipe qe po e varferojme e sakatojme aq egersisht me paditurine tone pa skaj …
  Cfare mekati !?

  Reply to this comment
 17. demo June 21, 10:30

  E sigurte eshte qe Ilir Meta nuk eshte skicofren.Te vjedhesh me faqe blloku nuk eshte cmenduri,por eshte meritokraci,.Te vjedhesh shtetin kur kryeminister eshte skicofreni Berisha eshte merite,por te vjedhesh dhe Berisha te sjelle nga Amerika experte per te mohuar vjedhjen,kjo yte ben vella me Shkelzenin,ose bir per shpirt.Te vjedhesh kur ne qeveri eshte Rama nuk eshte ndonje merite e vecante,por te vjedhesh dhe t`ja lidhesh duar dhe kembe skicofrenit,qe mos beje as gek,kjo duhet mesuar nga mafiozet e gjithe botes.Skicofreni Rama kerkon voten e shqiptareve per te shpetuar nga kryemafiozi Meta.Edhe po i mori ato vota,ky mafiozi skraparit do ta lidhe perseri,se ky e ka bere president.Gjykatat,KLD,Vetingun,i ka ne dore presidenti.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*