LSI: Pseudomaxhoranca po ushtron dhunë të hapur politike mbi KQZ

Redaksia Online April 13, 2013 13:17

LSI: Pseudomaxhoranca po ushtron dhunë të hapur politike mbi KQZ

Lëvizja Socialiste për Integrim thotë se pseudomaxhoranca po ushtron dhunë të hapur politike ndaj Komisionit Qendror të Zgjedhjeve. Në një koferencë shtypi në selia e LSI-së, Ylli Manjani u shpreh se kur pak javë na ndajnë nga zgjedhjet, maxhoranca kërkon të bëjë ndryshime në KQZ në mënyrë të paligjshme.

“Nëse ka një parti që pretendon se ka një anëtar në KQZ, kjo nuk është gjë tjetër veçse përpjekje për të dhunuar politikisht KQZ- në. Kjo është arsyeja që ka bërë opozitën në tërësi dhe ndërkombëtarët që të reagojnë me shumë shqetësim. Në prag të zgjedhjeve kërkohet  të ndryshohet në mënyrë të paligjshme  KQZ-ja”, tha Manjani.

Më tej, Manjani u shpreh se LSI është e shqetësuar në lidhje me qëndrimin kokëfortë të kryeministrit për të mos reaguar, edhe pas kërkesës shqeto të partnerëve tanë të BE-së dhe Departamentit të Shtetit në mënyrë të veçantë.

 

Redaksia Online April 13, 2013 13:17
Komento

3 Komente

 1. Mark uk April 13, 15:20

  Po nuk ci bene ligjit qe eshte kokfort o Manjani.Ju kur iket nga kaulicioni per te miren evendit[vetit] duhet ta kishit terheq vete.Apo menduet se i zute fjet.

  Reply to this comment
 2. kelmendasi April 13, 17:17

  Kur bene te fortin ky Dibrani i pa bese dikur me Nanon ma vone me Ramen si kryejuristi i ps ma vone me Meten ma vone me PD ne koalicion e tashti me Ramen qe dikur iku prej tije duke e share.Me siguri eshte gjak me Hamza Kastriotin

  Reply to this comment
 3. BAY AREA Ca. April 14, 05:02

  O YLL dukesh si Dylber kur flet. A e le postin e Z/minstrit ore palo K… Me qene se nuk ka tender edhe, po te kete Ti e fiton, eshte BOSH vendi i Kryetarit te LBGT. Duku anej nga Kavaja se na ka marr malli o Yll K..i/ Tyc & Toc.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*