LSI publikon “sondazhin” e vet: Katër qarqet ku luftojmë me PS për kreun

June 1, 2017 13:21

LSI publikon “sondazhin” e vet: Katër qarqet ku luftojmë me PS për kreun

 

Nënkryetari i LSI Luan Rama ka bërë një deklaratë të fortë sot në përgjigje të të gjitha deklaratave të partive të tjera politike që ironizojnë se LSI do të dalë forcë e parë nga këto zgjedhje

Luan Rama pohoi i bindur se në Tiranë forca që ai përfaqëson do të dalë e para, duke kryesuar kështu dhe ndaj PS-së.

Rama tha se LSI del e para në Berat dhe Gjirokastër dhe do “luftojë” përballë PS në Tiranë, Durrës, Elbasan dhe Fier.

Asnjë kushtëzim nuk ka pasur LSI prej faktit nëse opozita do të futet apo jo në zgjedhje. Ju siguroj se do kisha të njëjtën garanci edhe nëse do isha i dhjeti. Luftojmë përballë PS për vendin e parë në Tiranë, në Durrës, Elbasan, në Fier, absolutisht qe jemi të parët në Berat dhe Gjirokastër.”, tha Luan Rama.

Gjatë konferencës për shtyp, Rama ritheksoi se LSI do të jetë forcë e parë pas zgjedhjeve të 25 qershorit.

I pyetur nga gazetarët në lidhje me sondazhin e IPR Marketing, që e nxirrte LSI-në të tretën, pas PS-së dhe PD-së, me 12%, Rama tha se nuk  i referohet sondazheve klienteliste e të manipuluara.

Nuk i referohem sondazheve klienteliste, të manipuluara dhe të pavërtetë. Për vlerën reale të mbështetjes do jemi këtu gjatë gjithë ditëve të fushatës, me 26 qershor në mëngjes, do shohim LSI-në forcë e parë, dhe forcë qeverisëse kryesore,” tha nënkryetari i LSI-së.

Luan Rama gjithashtu ironizoi Saimir Tahirin, i cili tha se do të jetë qeverisje me një timon, duke u shprehur se “do kemi model qeverisjeje krejt ndryshe, ndryshe nga ata që kanë pasur si prioritet kryetarët me timonin, dhe jo qytetarët me hallet e tyre”.

 

 

 

June 1, 2017 13:21
Komento

6 Komente

 1. MH June 1, 16:11

  Ne qoftese PS nuk del force e pare ne gjithe vendin e kryesisht neTirane.Bindem qe populli shqiptare nuk asht per perparimin por per regresin e vendit.Te dy partite e Majte LSI dhe Djathte PD jane te vertetuara me fakte te korruptuare te kriminalizuar.Jane te faktume qe si njera dhe tjetra jane kunder reformes ne drejtesi dhe kryesisht specit djeges Vettingut.Llafet i kane te bukura po punet i kryejne nen rrogoze.

  Reply to this comment
 2. Beni June 1, 16:11

  U pikaaaaaa, lsi force e pare ne 4 qarqe ? Tallesh apo e ke me shaka. Ti do te dalesh ne opozite, more zoteri me kete bande hajdutesh qe ke si parti.

  Reply to this comment
 3. Aliu nga Selenic June 1, 17:43

  KA ARDHURE KOHA QE LSI TA MBYLL PROGRAMIN E VET DHE TE SHPERBEHET.!

  Zoti Luan leri sofizmat e tuje rreth ketyre problemeve. Ju nuk duhet qe te pretendoni qe te delni force e pare politike ne asnje zone te shqiperise. Keshtu argumentat e juaj se keni rritje eshte e deshtuar per faktin se ato arritje jen dhurate te ted y forcave politike qe u ben juve per hire te asaj makine qe I donte dy timon qe ne fakte u be penges serjoze per tee cur perpara.
  Prandaj mos mateni me hijenm e mengjsit se ajo shkurtohet shume shpejte.. Tek juve ka ardhur koha te mbyllni kete forc politike te cilen e dijen te gjith qe kjo eshte forc politike familjare dhe e nje rrethi te ngushte dhe aspak per te miren e kombit.
  Ja si erdhet juve deri ketu ku dhe tani duhet te shperbeheni sa me shpejte te jet e mundur.!
  LSI qe ne fillim u nis si Levizje e Skraparllijve te Inatosure e cila e motivoi pastaj me siglen e Injtegrimit, tani ka ardhur koha qe ta mbylle siparin e saj si forc politike . Kjo per keto arsye.
  1. Si forc politike e cila ne program kishte integrimin e vendit, duhet te themi se ne kete program nuk punoi vetem LSI pore te gjith forcat politike.
  Keshtu qe me VETNGUN shqiperis ju hapen dyert per tu integruar ne Bashkimin Evropian. Pjesa e mbetur mbulohet nga te gjith forcat e tjera politike keshtu qe LSI, eshte teper e pa nevojshme te jet me si forc politike.
  ShperberjA E SAJ ESHTE NJE DETYRE IMEDJATE e cila sado qe te vonohet vetem deme te medhe i ben vendit.
  Keshtu sic u mblodh si hibrite sa majtes dhe sa djathtas tani po ne kete rruge edhe duhet te shperbehet, pasi misioni i saje ka mbaruar ndonse me perplasje shume te medha , perplasje keto qe me shum jane interesat personale e familjare se ato te integrimi te vendit.
  2. LSI ne ter aktivitetin e vet eshte me teper nje parti hibrite se sa nje parti qe e thirri koha.
  Jo LSI nuk e thirri koha pore LSI i ra ne qafe kohes dhe shqiperise duke u ber barre e panevohshme dhe me shume ka shkatrruar se sa sa ka ndertuar.
  Edhe sote shofim qe ne strategjin e saj tera problemet shfaqen si nje hipokrizi dhe aspak si nje nevoj e domosdoshme.
  Pranda LSI duhet te shperbehet nje ore e me pare.!
  3. Ne progamin e saj eshte hequr si forec e majte, pore ne realitet asnjehet nuk i eshte permbajtur atije programi. Intersat personale dhe karjerisete kan bere qe lavjerci i LSI te shkoi nga shkojn interesat karjeriste te kupoles se saje se sa interesat e vendit.
  4. Aqe sa hiqet si unifikuese e problemeve ne mes forcave te tjera politike ne fakte eshte munduar te perfitoi nga perplasje dhe me shume ka thelluar kontraditat se sa i ka unifikuar ato.
  Mbi keto baza une them qe LSI ashtu sice lindi jo si nevoi iperative per vendin pore thejshte per iteresa te ngushta karjeriste te familjes se ngushte tanime duhet ta mbylle ket kapitull dhe te shperbehet ashtu sice edhe u ngrite.! Duke I dhen funde familjaritetit dhe grabitjeve te medha qe jene evidentuar gjete gjith kesaje periudhe duke krjuar kushte per kthimin e ture popullit shqiptare.!
  Keshtu duket teper paradoksale kemngulja e Luan Rames ne sontazhin qe paraqet ku shuem shpejte koha do ta hjedh poshte dhe do ta derrmoje.!

  Reply to this comment
 4. Atdhetari June 1, 21:03

  MH @ Jam dakord me konstatimin tuaj se LSI dhe PD jane simboli dhe realiteti i korrupsionit te faktuar.
  Desha te bej nje korigjim te vogel ne lidhje me ate, qe ju LSI e quani nje parti ”te majte”. Kjo nuk eshte nje parti e majte, eshte e ashtuquajtur e majte, ka ardhur nga e majata, e percau te majten, tradhetoi interesat e te majtes, mbeshteti fuqimisht kreun e krimit, salihin. I dha dhe i jep jete kriminalitetit te tij dhe nuk ka aspak dallim nga pd.
  Salihi eshte ”dobesia” e likes dhe si kryetar parlamenti likja e ka lene te livadhise pa”kapister”, te shpife si rrugac, te akuzoje dhe te poshteroje kundershtaret e tij politike.
  Ne se populli e voton, do te jete nje regres i madh. Kjo eshte me se e vertete.
  Nderime per komentet tuaja, te cilat i lexoj shpesh.

  Reply to this comment
 5. Lym Petrela June 1, 23:03

  Ore cun kur ishe minister i mrencem te pame se c’bere me shume u more me femna se me pune se maheshe si cun i bukur.Lere denglat ju uroj te dilni te fundit se jeni e vetmja Parti me me shume korupsion se gjithe Partite e tjera, jeni Parti e lekut dhe Like floririt.Ju ka ec fati me lek or cun pa s’kini bythe per qeverisje me ndershmeri ju.

  Reply to this comment
 6. simon June 1, 23:23

  Ne se ka parti me te korruptuar ne Shqiperi nje eshte LSI .Dhe momenti per ta zhukur kete eshte tani prandaje populli e ka ne dore kete ose do te filloje prape avazin si me PS o me PD prandaje po deshe te luftoni korrupsionin duhet te luftohet simboli i korrupsionit LSI . Mendohuni mire o populle.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim