LSI-së i ikin dhe 4 anëtarë të këshillit bashkiak Vlorë

March 17, 2018 14:19

LSI-së i ikin dhe 4 anëtarë të këshillit bashkiak Vlorë

Katër anëtarë të LSI në këshillin bashkiak të Vlorës, i janë bashkuar mazhorancës socialiste. Anëtarët kanë dalë sot para mediave duke deklaruar largimin nga forca politike që i mbështeti në zgjedhje.

Ata kanë shprehur pakënaqësinë që LSI ka dalë në opozitë dhe është bërë bashkë me Partinë Demokratike. “Që nga dita e sotme do jemi pjesë e këshilltarëve të PS për të vijuar misionin ndaj qytetarëve të Vlorës”, janë shprehur ata.

Katër anëtarët janë: Artemida Luçi, Ramona Jaho, Shkëlqim Leskaj, Bashkim Bega.

Këshilli bashkiak i Vlorës përfaqësohej nga pesë anëtarë të LSI-së. Me largimin e katër prej tyre, LSI-ja mbetet vetëm me një anëtar.

 

e.k/dita

March 17, 2018 14:19
Komento

4 Komente

 1. Eshte koha per nji Ndryshim te Madhe ne jeten e Shqiptarit . March 17, 14:34

  Kjo qe eshte duke ndodhur ,
  eshte nji tregues i qarte i rritjes se ndergjegjes qytetare
  ne Shqiperi .
  Shqiptaret nuk permbysen sistemin komuniste
  dhe pranuan ate Demokratike ,
  per te kaluar nga nji Diktaure ne ne nji tjeter ,
  as per te kaluar ne nji sistem partish ,
  bejleresh ,si ne mesjete ashtusi sot
  i kann kthyer Partite politikanet Shqiptare ,
  si parti Familjare ! Pd-ja eshte pron e familjes berrisha ,
  lsi nji Pron e Familjes M.M.ta . te cilet
  e kane shndruar Shqiperine ne nji prone te veten
  dhe i lejojne vetes cdo maskarallik perball
  ktij populli dhe intersave te vendit.

  Ky sistem bejleresh pastish ,qe te kthen mental ne Mesjete ,
  bie ndesh me sistemin Demokratik qe zgjodhen
  qytetaret Shqiptare dhe akoma me shume
  eshte nji poshterim qe i behet inteligjences
  qe ktij qytetari ,kur shef se me cfar pafytyresie
  qenron ne krye te padroneve e familjareve te ktyre partive ,te cilet per qellim kane pasur pasurimin e familjes se tyre ne emer te Partive qe drejtojne ,
  e perdorur antaret e partive te tyre ,simpatizantet
  e partive si nji Mjet per te arritur Qellimin ,
  pra shfrytezuar ne menyren me te paskrupullt popullin .
  Eshte koha per nji ndryshim total te te berit politike
  dhe jetuari jeten me dinjitet si shqiptare .si njeri e jo si zagare bushtrash ,mashtruesish politike .

  Reply to this comment
 2. Laveri March 17, 16:51

  Lerini keshilltaret, po shikoni se po iken Mona nga fiqiri. Pas tyre e kane radhen dhe po rreshqasin nga tepeleku Titi dhe k/ e bashkive te Mones . Amani se ata nuk keni ku i gjeni, se do futen si Sadami ne brimen e miut.

  Reply to this comment
 3. MH March 17, 17:46

  LSI duhet ta kapin diarea me ikje.Parti per iIntegrimin Familjare(LIF) nga fshatar mbi magjar me celular ne vila luksose ne Lalez e aman a man.

  Reply to this comment
 4. Amerikani March 17, 19:41

  Keshtu ka pet te degraduar kjo parti se militant interesi te shpk se familjes Meta-Kryemadhi jane. Vete nqs i mer koka ere PS dhe i ringjall.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*