LSI: Të zbatohet e plotë paketa McAllister. Kthejmë edhe postin e Presidentit

May 17, 2017 12:31

LSI: Të zbatohet e plotë paketa McAllister. Kthejmë edhe postin e Presidentit

Pasi koalicioni opozitar deklaroi se ka pranuar “propozimin e integruar të Mc Allister Plus” të paraqitur edhe nga ndihmës zëvendëssekretarin e Shtetit Hoyt Yee, ka reaguar edhe Lëvizja Socialiste për Integrim.

Kryetari i LSI-së, Petrit Vasili thotë  paketa duhet të zbatohet pikë për pikë nga të dy palët, ndërsa ka dhënë edhe një sinjal të fortë, duke kërkuar të ndalet teatri jo transparent.

Deklarata e plotë e Petrit Vasilit:

Nuk duhet humbur asnjë orë më shumë për zgjidhjen e menjëhershme të situatës aktuale politike.

Lëvizja Socialiste për Integrim i ka qëndruar dhe i qëndron pikë për pikë kompromisit të z. McAllister dhe të mbështetur nga z. Fleckenstein dhe nuk ka nevojë të diskutohet më.

Paketa duhet të zbatohet pikë për pikë nga të dy palët. Boll më me këtë teatër jo transparent.

Përgjegjësitë për bllokimin e zgjidhjes janë të atyre që nuk e mbështetën dhe nuk e mbështesin edhe tani propozimin e z. McAllister.

Pata paralajmëruar publikisht se vizita e Zv.Ndihmës Sekretarit të Shtetit, z. Hoyt Brian Yee ishte një shans për kompromisin.

Duhet t’i jepet fund një orë e më parë të gjitha lojërave politike, që trondisin stabilitetin dhe sigurinë e vendit dhe të qytetarëve.

Lëvizja Socialiste për Integrim është e gatshme të kthejë edhe postin e Presidentit të Republikës në shërbim të zgjidhjes së shpejtë të krizës.

May 17, 2017 12:31
Komento

13 Komente

 1. NAIMI May 17, 12:43

  O Vasili ,rini urte se c……te mender me thene. Ju emgjej te remne nga qielli. Po ju jeni shembulli me tipik i njerezve te koruptuar e te legenosur. Sa perfaqesuae tuaj kane rene ne pranga per mashtrime e korupsion ? Po Skrapari ishte i pari per prodhimin e droges mor ditezi se mernin bekimin e LSI-se. Pandeh se populli nuk i di te gjitha ? Ah mjer ju qe mbuloheni me gjethen e fikut.

  Reply to this comment
 2. GJINOJA May 17, 12:46

  O Ilir Meta, se mos e fitove apo e meritove postin e presidentit! Ta dhanë nga halli.

  Reply to this comment
 3. Arber I May 17, 12:49

  Duket qe ilir Meta eshte penduar …sepse ka shprese se do te fitoje postin e Kryeministrit, qe eshte cakuar per djalin shpirteror te Ali Baba Saliut.

  Reply to this comment
 4. shpresa May 17, 14:05

  Mos u ngaterroni me kete parti kurve dhe keta debila se vetem keta debilat e prune ne kete gjendje vendin.Iliri ka mizen ne kesule dhe sakrifikon çdo gje per te shpetuar Sali Berishen dhe veten.

  Reply to this comment
 5. Adih May 17, 15:03

  Me urtesi ,e kenaqesi ,Likja heq dore edhe nga kolltuku i Presidentit per stabilitetin e zgjedhjeve . Eh more Rama ,qe tradhtove 4 te renet ne 21 janar . Sa shpejt i ktheve kurrizin ,ishin ata qe te dhane fronin e kryeministrit .Bravo e prezantove vehten me dinjitet para popullit dhe na deskrititove para nderkambetareve .Duhet te zgjidhet Presidenti me referendum ,patjeter duhet te ndryshoje ligji ,sic e kane te tjeret ,shtet e zhvilluara… Bravo o bolshevik i katovices dhe i pardesyve te bardha ,sa poshte te ka rene morali . Qofsh ti .

  Reply to this comment
 6. maze May 17, 15:08

  ktheni presidentin po mos harroni te ktheni edhe Bllokun qe filmoi Dritani…
  Hipokrite te shpifur

  Reply to this comment
 7. 2plus2 May 17, 15:30

  POSHTE LSI !!

  Reply to this comment
 8. spata May 17, 17:38

  Ilir se mos bene gabim e jep ndonje gje tjeter se kete e dim qe e bene per dashnorin tende.

  Reply to this comment
 9. Jevi May 17, 18:11

  Me sa duket lesh e lija kerkon tebej edhe njeher lesh e li vendin per hater te shpellarit.Kushdo qe ka dhene kete kompromis ka hapur nje precedent shume te rende per vendin.Ne cdo 4-vjet duhet ti vihet pas qejfit opozites.
  Pra sipas ketyre nderkombetareve (qe keto lodra nuk i bejne ne vendet e tyre)plotesokan tekat e krimineleve.
  Sa per Like floririn,sa me shume shkelie te kushtetutes aq me te interesuar jane.Mos e dhente zoti te behet nje nga keta teLSI kryeminister se ne te gjitha proceset do te shohim baterdin e Dushkut ne 2001.

  Reply to this comment
 10. MH May 17, 18:35

  Keto te LSI fusin hundet vend e pa vend sepse dijne gjithshka.Luajn rrolin e hipokritit duke na dhene filozofina parimore hipokrite.
  Meqe paskeshin harruar.Si une dhe gjithe populli ju kujtojne te sillni videon e Priftit qe te bindemi se aty ne video kemi levizje buzesh dhe jo many many.

  Reply to this comment
 11. Nik May 17, 18:58

  Karagjoza me bllok

  Reply to this comment
 12. Rigoni May 17, 20:00

  Kurvat e kthejne andej nga u inteteson.Kashtu edhe kjo partia kurve e Lsi-se

  Reply to this comment
 13. Hajduti me bllok me ne dore. May 18, 08:12

  Pazare te ndyra, politikane pa dinjite, te degjeneruar me gjithe familje, tallin buthen miliar-derrat… kthejne edhe postin e Presidenti, qenka post pa dinjitet me kopetenca zero dhe per njeres sakata nga truri dhe fiziku.
  Pazari i gjese se gjalle (bagetive) ka me dinjet, me dy llafe e ndan cmimin dhe mer bagetine qe ka me vlere se keta plehra politikane shtaze, vampire dhe kriminele.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*