Lu dhe Vlahutin bojkotojnë takimin: Basha foli për qeveri teknike, jo për zgjidhje

July 18, 2016 13:57

Lu dhe Vlahutin bojkotojnë takimin: Basha foli për qeveri teknike, jo për zgjidhje

Përmes një deklarate për mediat, diplomatët e BE dhe SHBA deklarojnë se nuk do të marrin pjesë në mbledhjen e orës 16:00 me tre liderët e politikës shqiptare.

Ambasadorët Vlahutin dhe Lu informuan Kryetarin e Kuvendit z. Meta se pas deklaratës së z. Basha, ambasadorët nuk e kanë të mundur të marrin pjesë në negociatat e parashikuara për 18 korrik.  Z. Basha foli për një qeveri teknike dhe nuk e përmendi propozimin hibrid që ai diskutoi me Ambasadoren Nuland më 10 korrik. Nëse z. Basha e rideklaron angazhimin e tij të mëparshëm për të negociuar ekskluzivisht mbi bazën e propozimit hibrid, vetëm atëherë ambasadorët do t’u bashkohen këtyre diskutimeve”, thuhet në deklaratë.

July 18, 2016 13:57
Komento

4 Komente

 1. nina July 18, 14:44

  korrekte Z. ambasadore. jeni besnik dhe te jeni te till. keni kulture.. por kriminelet tan luajne me popullin budalla

  Reply to this comment
 2. leo July 18, 17:47

  Kur do te mbaroje kjo tragjkomedi. Ku luhet me fatin e nje populli,pasi keto ndyresira,politikanet tane, fatin e tyre e Kane shkruar. Heret o vone do te perballen me drejtesine. Maskarenj te ndyre. I majte apo i djathte. Te gjithe pjatelepiresa e legena pa dinjitet.

  Reply to this comment
 3. Gus July 18, 20:45

  Fatkeqësi kombëtare kur Shqipëria mbahet peng nga disa persona te korruptuar dhe kriminel te veshur me petkun e politikës

  Reply to this comment
 4. fteri July 18, 21:30

  *****Lul Basha dhe padroni i tijë kryerkrimineli S.Berisha po marrin përgjegjësi të madhe mbi supe,po i kundravihen popullit dhe shtetit më të fuqishëm të botës SH.B.A -së dhe BE-së.Por populli do tu bëjë të hyni në vrimë të miut.tradhëtar.Vendi juaj është burgu se po të kishte varje në litar ju do ishit të parët.që do të ju varte populli.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*