Lu, thirrje qeverisë: Më shumë angazhim për viktimat e trafikimit

March 30, 2018 11:31

Lu, thirrje qeverisë: Më shumë angazhim për viktimat e trafikimit

 

Ambasadori amerikan në vendin tonë, Donald Lu deklaroi në konferencën kundër trafikimit të qenieve njerëzore se “në Shqipëri ka nevojë që qeveria të angazhohet politikisht dhe të dorëzojë fondet pa vonesa te viktimat e trafikimit”.

“Nuk është qëllimi që të gjejmë strehë për viktimat e trafikimit, por që të kenë siguri financiare dhe vetëbesim. Në Shqipëri ka nevojë që qeveria të angazhohet politikisht dhe të dorëzojë fondet pa vonesa te viktimat e trafikimit”, tha Lu.

Më tej, Lu nënvizoi se “trafikimi i qenieve njerëzore nuk zgjidhet pa bashkëpunim intensiv rajonal”.

“Departamenti Amerikan i Shtetit e di këtë dhe ka dhënë grante mujore për të mbështetur qeveritë dhe OJQ-të në këtë bashkëpunim”, deklaroi Lu.

Projekti i DASH-it ka si qëllim ofrimin e shërbimeve komunitare te viktimat e trafikimit në Ballkan.

l.h/ dita

March 30, 2018 11:31
Komento

2 Komente

 1. luli me ylle ne balle March 30, 14:11

  A e di ky zoti Lu qe ne nuk mund te kujdesemi per keta lloj njerezish sepse ne kemi mul noken qe i jep familjes se tij pallate se jane te pa strehe ne Suedi.
  ne kemi burre shteit salehun,kemi lulushin yll ne ngjitje qe eshte i pa streh

  Reply to this comment
 2. FAKE Lu March 30, 20:59

  Eshte me shume se hipokrizi ,
  qe ky palo ambasador ,i lejon vehtes nji gjuhe te tille ,
  duke ju referuar te pergjitheshmes :

  Krimi te organizuar ka ne gjithe boten
  si edhe ne Shba-te ,
  trafikim te qenieve njerezore po ashtu ,
  banda gangsterresh e mafiozesh po ashtu etj etj .
  Natyrishte qe edhe kto fenomene te importuara
  nga Bota Demokratike ,shteti e ka per detyre ti luftoje ,
  por nji ambasador i nji shteti te fuqishem ,
  nuk duhet te bjeri mendoj un ne kto nivele ordinere ,
  dhe te merret me banda gansteresh , kriminela ,mafioze etj ,
  kur dihet se ai qe te do te miren ,
  i bie ne kok asaj e nuk rrotullon gjuhen rreth
  brekeve te se keqes .
  E keqja e Shqiperise eshte bandat kriminelet Politike ,
  e kryesori Pinonchet-i kryekriminrli vicidolit ,meta ,basha &Co siedhe Drejtesia e kapur prej ktyre bandave politike pd-lsi ,
  pra Boshti se Keqes per Shqiperine ,
  jane pikirishte Miqte e Lu-se .
  Tani per cfar trafikimi e gansterra e Filma me Al Capone kerkon kinezi ?
  S’e shikon /dallon dot nga syzet Lu-ja ,keryekriminelin
  a po na ben klloun karagjozin !
  Po s’ka faj ky klloun kinez ,
  fajin e ka shalgjati ,
  qe e ka dorezuar Shqiperine ke (……..)
  Pret nji burre 2m i gjate ,ti bej shtetin nji klloun kinez,
  qe shume shume ,vetem rolin e masturbusit me bolet e pushtetit .
  Perse nuki i bashkohet Portokallise Lu-ja ,se
  do ishte me pran rolit te tij ,e te pakten ,
  do bente shqiptaret me qesh .

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

Mendoni se Shqipëria është gati për një organizim të ri përballë gjithë klasës së sotme politike?