Lu: Kapni peshqit e mëdhenj, mungesë aftësie për arrestimin e Balilit

July 5, 2018 11:15

Lu: Kapni peshqit e mëdhenj, mungesë aftësie për arrestimin e Balilit

Ambasadori amerikan në Shqipëri kërkoi rezultate konkrete për kapjen dhe ndëshkimin e kokave të krimit, duke theksuar se policia dhe prokuroria kanë dështuar në arrestimin e Klement Balilit.

Qeveria ka pranuar sfidën serioze që ka Shqipëria për luftimin e krimit të organizuar. Duam rezultate konkrete, duhet të ndiqen penalisht dhe të dënohen kriminelët. Dua të theksoj një dështim të policisë dhe prokurorisë: dy vite më parë u punua për arrestimin e disa anëtarëve të bandës së Balilit. Ai është bos i fuqishëm i krimit të organizuar me lidhje politike. Por nuk ka pasur aftësi apo vullnet për ta arrestuar vetë Balilin”, deklaroi Lu.

Askush nuk është mbi ligjin. I bëj thirrje Edi Ramës, Fatmir Xhafës dhe policisë për të vazhduar luftën kundër krimit të organizuar pa mëshirë”, shtoi Lu.

o.j/dita

July 5, 2018 11:15
Komento

10 Komente

 1. valentina July 5, 13:21

  I nderuar Z,Lu po i kerkoni mafiozeve te denojne vetveten, nuk ka mundesi te mos e keni kuptuar se, Edi Rama,Sali Berisha,Ilir Meta,Lulzim Basha,jane kokat e mafjes ne Shqiperi,do i benit nje sherbim te vyer vendit neqoftese per kohen qe ju ka mbetur ne shqiperi,te demaskoni me emra te gjithe politikanet rrufjane ne kete vend per bemat e tyre gjate 27 viteve qe shqiptaret i njohin fare mire,por qe eshte shume here me e besueshme kur shprehet nga ana juaj si personi me i besueshem per mbi 80%e shqiptareve,keta te degjeneruar politikane e duan me dru kokes,se ndryshe nuk kuptojne.

  Reply to this comment
 2. jetimet e Janarit July 5, 13:22

  Ngaterron peshqit me eren e peshkut qe bije P… ku u ka rene infarkt amasadoreve amerikane o ambasador idjot ne sherbim te lobizmit serbo xhihadiso e rus.
  Peshqik i madh nuk eshte Balili as Abilaj po jane Sali Ram Berisha e Ilir meta medija e tere kreret e krimit qe kane blere me flori Podesta qe emeron ambasadore amerikane qe deskrititojne Ameriken dhe tere ish presidentet burra shteti me fame boterore.Peshku i madh eshte Arvizu,Fazlliq,Lu Nue kala,Arvizu,FULLANI mik i tij e tere kjo klike krriminale qe mbi shqipetaret hedhin valle bashke me ambasadporet ne sherbim te Neron Salise qe i vuri zjarrin shqiperise—-
  Po qe se Trump apo Trap nuk e di fare se ku bije Shqiperija ashtu si nuk dinte ku binte Belgjika edhe mund te terheqe ambasaden e mbushur me kinezerira ose te ule shkallen e perfaqesimit se sa te dergoje injorante e te vazhdojne te fusin hundet ne halete e shqipetareve edhe kur bejne seks—-

  Reply to this comment
 3. intelektuali July 5, 14:49

  Shko tek vila e Mikut tend per koke, Presidentit te Shqypnise, Like Floriri se ke per ta gjetur atje Balilin, Kapobanden e Edvin Droges, shendoshe e mire duke ngrene ngjala dhe duke pire vere muskat me kriminelin e Enverit, Gramoz Ruci, Kryetar i Parlamentit ne shoqerine e Kapobandave te droges dhe Ministra te Edvinit, Saje Qorri dhe Fatmir Xhafa, duke i perqeshur dhe duke i treguar te dy gishtin e mesit te gjithe ambasadoreve te nerum ne Shqypni

  Reply to this comment
 4. elda July 5, 15:34

  Ske faj se edhe mua po te me japesh leket bej si kto artikuj.

  Reply to this comment
 5. izi July 5, 15:41

  Titull tjeter artikull tjeter. Ja kete ben media e paguar

  Reply to this comment
 6. info analitike July 5, 16:14

  Shoke cfare qe kjo hata qe po na ben shoku Lu! Si guxon qy tani te shaje policine heroike tahorriste e xhafoiste se nuk luftoka krimin! Aaa jo keshtu se na e acaron kriepsikon qe ka alergji ndaj kritikave, sidomos tani qe edhe BE i tha te duket kur te piqen rrushte vitin tjeter.

  Reply to this comment
  • Info Vicidoli July 5, 17:09

   Info palla je korrra e bythqirit. Ironia jote eshte ironia e nje femije kopshti pa dreke. Shqiperia do te behet doni a sdoni ju krimba bythe. Ty do te leme te lehesh neper blogje bashke me intelektuhalene, mark uk, antocensuren dhe ndonje vemje tjeter blogu

   Reply to this comment
 7. Arben July 5, 18:19

  RROFTE kokaina

  Reply to this comment
 8. T.T. July 6, 18:52

  Parangall i ndryshkur

  Me optimizëm të madh na erdhe,
  Dhe me barsaleta bajate po ikën,
  Edhe një klloun cirku sikur të ishte,
  S’do rrinte dot pa e thumbuar politikën !

  Ti politkën jo që s’e shënjestrove si duhet,
  Por me të ti u lidhe si mishi me thoin,
  Kujto pak si të hypën atje majë lozhës,
  Dhe mbi parlament na bëje bile “heroin” !

  Se per ata peshqit që përmend zotrote,
  Ata tashmë janë majmur akoma më shumë,
  Kështu është kur me parangall të ndryshkur ,
  Synohet të vihen troftat hutaqe në gjumë !

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim