Vlahutin: Do bllokoheni për 3 vjet. Lu: Reforma, porosi nga Obama

May 11, 2016 11:10

Vlahutin: Do bllokoheni për 3 vjet. Lu: Reforma, porosi nga Obama

Në mbledhjen e grupit parlamentar të Partisë Demokratike, ku të pranishëm janë ambasadorët e SHBA dhe të BE, ambasadorja Romana Vlahutin bëri një paralajmërim.

“Nëse nuk miratohet tani reforma në drejtësi, negociatat do bllokohen për të paktën tre vite. Unë nuk jam këtu t’ju them se si e bëni punën tuaj si ligjvënës, e vlerësoj rolin tuaj, por duhet t’ju them si e sheh BE këtë proces”.

Kurse ambasadori i SHBA, Donald Lu, tha se e dinte që ka pasur një debat për ardhjen e tyre në mbledhjen e grupit.

“Unë nuk do ta kaloj vijën e kuqe. Por kam një mesazh nga presidenti Obama dhe sekretari Kerri. Ta kalojmë këtë reformë. Ne nuk do të ndalemi derisa kjo të ndodhë” – është shprehur Donald Lu.

May 11, 2016 11:10
Komento

8 Komente

 1. .... May 11, 11:24

  Shume mire, shume ire qe e paskemi edhe pororsi nga Obama per reformen ne drejtesine Shqiptare. Por reforemen ne Drejtesine Greke qe mohen te drejtat elementare Njerzore te popullsise Came perse nuk kujtohet Amerika e Obames. Apo eksperimentet behen vetem per Shqiptaret qe jane sklleverit me pa vlere per Amerikanet, Anglezet dhe Izraelin.
  Na del qe ju po i trajtoni shqipot vetem si kavje eeeeeeeeeeee Bravoooooooo

  Reply to this comment
  • .............! May 11, 17:48

   Hik mo kris bythen nga keni ardhur!

   Jo tre vjet por edhe 300 le te bllokojne, ai we ka bere demin do e paguaj sipas vleres qe i ve ligji dhe PYK, se pikat i levizin keta dobica.

   Po qe se populli nuk u cua sot kurre mos u cofte dhe ne te semes te vafte.

   Reply to this comment
 2. une May 11, 11:58

  mire e thatë, por kujt ja thatë

  Reply to this comment
 3. Moza May 11, 13:36

  Qe kur thua,o LU(lulush) se eshte porosi e Obames ke genjyer veten dhe jo shqiptaret.Obama nuk te ka thene te thuash ato qe do per PD-ne dhe”meritat” e saj.
  Po qe se ishin kaq te gatshem per reformat pse ngrive e mbive te Saliu e Luli.Vetem gjumi te ndan prej tyre.

  Reply to this comment
 4. Nazim May 11, 15:13

  He s i zgjut qe eshte ky Lu-ja.E di ky qe ne vdesim per emra te medhenj, e duke permend Obamen, menon ky lepurush podeste se ne do e hajme ate koker ullini.

  Po jo mer Lu, Obama, se ka idene se c po gatun ti e salehu me dekretin 25!
  Po hik mer Lu, merr ca pare nga salehu dhe dil ne pension ne karaibe.

  Po hik mer lale se ne nuk na e hedh dot me Obamen ti, se ne e dime ku i merr urdhnat ti mer lale.

  Reply to this comment
 5. Arben May 11, 17:20

  PERSE KAQ PAK, VETEM TRE.

  PRISNI SE NUK KENI PARE GJE AKOMA.

  Reply to this comment
 6. Arben May 11, 17:45

  PERSE KAQ PAK, VETEM TRE.

  PRISNI SE NUK KENI PARE GJE AKOMA..

  Reply to this comment
 7. E po kjo pune! May 11, 20:12

  Po dilni o shoqeria civile e pjerdhur qe merakoseni per nje peme se po behet nje park femijesh, dilni ne shesh kunder parlamentit te protestoni se keta qelbesira politikane te PD po e marrin peng kete vend…

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*