Luan Rama para mbështetësve të LSI: Nuk na tremb askush

March 12, 2015 12:36

Luan Rama para mbështetësve të LSI: Nuk na tremb askush

Luan Rama ka mbajtur një fajlim në emër të LSI-së, para qindra mbështetësve të kësaj partie që ishin mbledhur në zyrat e LSI-së, në shenjë mbështetje për Ilir Metën.

Rama ka thënë se LSI nuk trembet nga askush dhe se nuk bën pakt me krimin.

Sipas tij, janë të tjerët që tremben nga rritja e LSI-së.

LSI është e vendosur të ecë përpara pa u trembur nga askush, por duke i treguar vendin cilitdo që bën pakt me krimin.

Shqipëria e vitit 2015 nuk mund të qëndrojë më peng i bandave dhe krimit.

Prandaj, ky solidaritet shembullor, kjo ndjenjë mbarëkombëtare, do na bëjë të ecim më me forcë përpara.

Shqipëria dhe LSI-a janë një.

Ju falenderoj nga zemra. Përpara për fitoren e radhës.

Nuk është faji që të tjerët tremben nga rritja e LSI”, theksoi Rama në fjalën e tij.

March 12, 2015 12:36
Komento

10 Komente

 1. Aldrini March 12, 13:00

  Keqardhje per LSI….por ka qene dhe eshte nje problem per cdo qeveri qe e ka pasur pjese….Nje model shume problematik per politiken dhe shoqerine qe e shikon shtetin si “lope”…

  Reply to this comment
  • Edi March 12, 17:59

   Padrino Like i paska mbushur breker derisa paska paguar sherbetoret e tij qe te vijne e te brohorasin per te!
   Ne qofte se Likja s’ka hile ne vrasjet e planifikuara te dy deputeteve, perse duhet t’organizoje kundra-protesta, te dergonte “bab takun” ne Gjermani per te instruktuar Tonin e Mones, apo te kapet pas karrikes me keq se sala ne ’97 & 2011???
   Ilir Meta eshte sot simbol i anti-demokracise, anti-drejtesise dhe ant-humanizmit ne kete vend. Me vjen vertet keq se Ed Rama eshte kthyer ne sherbetor te ulet te ketij mostre!

   Reply to this comment
 2. popull leshko March 12, 13:05

  Nuk keni pse te trembeni, se mos ne shqiptaret jemi si greket dhe italianet qe kur nuk i duruan me pushtetaret ja dhane voten djallit, Mos e cani koken dhe BYTH..N se edhe po ra e majta ju deren e hapur e kini me Sali shpellarin, E moret ne qafe Dulen qe rrinte gjithnje ne pushtet dhe behej aleat gjithmone me fituesin.Dhe tjetra mos besoni shume Ramen se ai kur erdhi ne pushtet i tha popullit;Zyra e kryeministrit eshte per mua Pushteti dhe Burgu jane te tuat.

  Reply to this comment
 3. LOVE March 12, 13:26

  “Shqipëria e vitit 2015 nuk mund të qëndrojë më peng i bandave dhe krimit.”

  pikerisht per kete duhet te ikni …ju jeni banda dhe krimi !

  Reply to this comment
 4. SHQIPE March 12, 14:00

  Sa skrapallinje kane mare shtepi ne Tirane me nderhyrjen e ILIR Metes dhe pa asnje leke? Vetem ne nje palate ne afersi te kopesht it Botanik, jan transferuar njehere sh nga skrapari 36 familje. Ti beni tifo ILIR FLORIRIT, dhe te rini drejte, se eshte flori vertete. Ju solli ne Tirane, ju SIGUROJE edhe pune AQO

  Reply to this comment
 5. info analitike March 12, 14:30

  Dita si ka mundesi qe ne nje grusht vend protestuesit qenkan “qindera” ndersa tek Shetitorja as 3 mije!!! Perpiquni te jeni me te besueshem.

  Reply to this comment
 6. LEK DUKAGJINI... March 12, 16:28

  ….Duket çfare qenef parti eshte…Populli e ka mbrojt demokracine me vote…Aty çfare duan, apo jane ne prone private…Kesaj as me pak e as me shume , i thone nxitje e vellavrasjes…Vetem Sala nderseu veriun kunder jugut….Nje gje te tille ,vetem kolera turke beri, me moton ..perça e sundo…Edhe ky njeri ,si jashteqitje e asaj pjelle, nuk ndahet nga kjo mendesi primitive antikombetare…Keto lloj monstrash, jane gati te djegin Shqiperine ,per interesat e tyre..

  Reply to this comment
 7. Mark uk March 13, 08:42

  Mitingu i Rama Meta ishte antimiting.Pse nuk u zbatue ligji per organizimin e mitingjeve pa leje.Ku ishte policia e drejtuar nga nje i akuzuar per fshehje krimi.A u kantrolluan kta militant ashtu sic u kantolluan ata te apozites qe u kerkohej edhe pasaporta.Bile ata e quajten miting spontant.Kush i beson kto marrezira.Po nuk e lagoj Rama, Meten ky qe pervec milonave ka edhe floririn e Krrabes dhe do ja fusi Rames.Po si zore te ndodhi se i ka bashkuar krimi.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim