Luan Rama: S’ka zgjedhje pa opozitën

March 20, 2017 21:37

Luan Rama: S’ka zgjedhje pa opozitën

Nënkryetari i Lëvizjes Socialistë për Integrim Luan Rama është shprehur se zgjedhjet pa opozitën janë farse. Nga ana tjetër ai ka theksuar se është emergjente ulja në tryezë më opozitën dhe kapërcimi i kësaj situate politike.

 

“Ne kërkojmë kapërcimin e këtij ngërçit politik. Nga mitingjet nga çadra apo nga zyra duhet të arrihet një dialog politik. Është absurde situata e krijuar nga opozita”.

Kujtojmë që kryeministri Edi Rama është shprehur se zgjedhtej bëhen edhe pa praninë e Partisë Dekokratike.

March 20, 2017 21:37
Komento

20 Komente

 1. ??? March 20, 21:46

  LSI parti putanash qe per leke shesin edhe grate. Popull budalla qe nuk ngrihet e ti marre perpara keta plehra.

  Reply to this comment
  • €piriiiiii March 21, 10:44

   Se vendos Lesh e Lia nese ka apo ska Zgjedhje. Ate e Vendos Kushtetuta. Lesh e Lia smund ti bej dot Atentat Kushtetutes sepse e di si perfundon.

   Reply to this comment
 2. shpresa March 20, 22:20

  E degjova dhe sonte tek emisioni i Balles se “nuk ka zgjedhje pa opozite” nga dikush qe nuk e njoh ! Ore analista, politikane, gazetare e çfare jeni; kjo qe eshte opozite sot, neser mund te mos egzistoje fare se ne zgjedhje do kete shume parti. Kush u siguron juve se populli do votoje per kete opozite apo per kete shumice?! Pra, ju beni fallxhorin duke i mohuar demokracise dhe votes lirine e saj. Do te thote se nuk jeni me kembe ne toke dhe koke mbi shpatulla. Prandaj, hiqni dore, po deshet dhe te mos behi qesharak nga kjo shprehje. Zgjedhjet do behen, populli ka votuar per shumicen dhe ka kontrate me te deri ne 18 qershor, pastaj do te vendos perseri si e mendon ai se ka menduar per ps, lsi, pd, frd, pr, pa, pi, pe, pk, pb, ect. Na u bete kaq te besdishem me keto emisione sa na duki si ato nuskat qe vendoseshin ne miser per te trembur laraskat mos ta hane. Zgjedhjet do behen, kush deshiron te marre pjes le te marre, nuk emrohen as opozita dhe as pozita nga ju.

  Reply to this comment
 3. vasili March 20, 22:33

  Nga surrati i kesaj qenie rrjedh gjithmone nje perzierje ligesie dhe budallallaku.

  Reply to this comment
 4. . March 20, 22:43

  formacioni bisnesit ne politike me emrin lsi, eshte per negociata me formacionin e gangstereve ne politike me emrin PD.

  Reply to this comment
 5. Gjorku March 20, 22:44

  Kur flet EDI le tè pèrgjigjet Meta dhe jo zèdhènsi. Tè gjithè trenat kanè njè orarè dhe kush dèshiron tè udhètojè shkon gjithmonè pèrpara orarit tè nisjes. Kush humbet rrugès, le tè presè tjetrin pas katè vitesh. Kjo vlen dhe pèr you tè LSI !

  Reply to this comment
 6. Hajdut banke shoku i Full-hajnit. March 20, 22:50

  “Opoziten” nuk e ka nxjerre kush zvarre per te mos marre pjese ne zgjedhje.
  Sali SRB & Lulush Shalengjituri kur kijtojne se do te hane ne keto zgjedhje edhe njehere me shume se njemilion shpulla pas qafe dhe shkelma bytheve i ka zene lemeria, humbja eshte e sigurt.
  Sebepe per te mos marre pjese ne zgjedhje jane shume, por Cadristet e SHQUP-it kerkojne te ndalojne Reformen ne Padrejtesi dhe zbatimin e Vetting-ut, jane lende e pare per te bere sefte , inaguruar Drejtesine e Reformuar dhe keta do te shkojne ne shtepine pa qera (te paguar nga taksat e Qytetareve) ne Burgun 313.
  Keto bucet e LSI kane hallin e tyre se sa merakun e opozites, po merakosen se pas Reformes ne Drejtesi do te gjykohet edhe hajduti me bllok ne dore me ze e me figure Like Floriri.

  Reply to this comment
 7. Iliri March 20, 22:56

  Nuk ka zgjedhje pa opoziten, thone ky. Po kush e ndalon opoziten qe te marre pjese ne zgjedhje !. Ne rast se ajo nuk do, atehere edhe zgjedhje nuk ka, thote ky. Keta nuk jane politikane por matrapaze te neveritshem. Caktohet data e votimit, dhe ju si cecua duhet te testoheni te populli, dhe mos e levizni bythen as majtas e as djathtas.

  Reply to this comment
 8. MH March 20, 22:58

  LSI asht ne pozicion kujta t’ia prish e kujt t’ia ndreq.
  Kjo vjen nga mekati i liderit te tyre ne regjistrimet ne videon e Priftit.
  Ne aparence jane per reformen mbas kuintave jane per bllokimin e reforme-vettingut.
  Nese vetingu vihet ne pune seriozisht per te kryer detyren,asnji nuk mund ti shpetoj.Me vetingun ne detyre vdes hunda politika ne mosnderhyrje ne institucionet e pavaruna.Nuk lejohen pellitjet e Berishes mbaje krahut.A.Hajdarin e vrau filani pa u shue krizma e alltise e pa ik tymi nga gryka e alltise.
  Keshill z.Ramo: Bani brenda afatit regjistrimet ne KQZ se do ngelni pa pushtet.Po do ngelni edhe parti jasht politikes.

  Reply to this comment
 9. kris 1 March 20, 23:05

  Ndryshoni kodin elektoral te hartuar nga Saliu dhe i biri Edvin qe tu jepet mundesia e marrjes pjese dhe partive te vogla politike ne menyre te pavarur.Opozite jane mbi 60 parti dhe jo vetem dy partite e lidhura me krimin si partia e Saleqit dhe e Fatkeq Mediut

  Reply to this comment
 10. Adih March 21, 03:12

  Kush je ti ,o kanceri i LSIse qe ve kushte ,po nuk votoi Pd ska votime .Ste pyet ty njeri ,HARROJE perfundimisht..Po u shtyn votimet , sdihet cfare behet per vettingun mendon ky bashipozuku .. O Luan Rama ,popullit i intereson vetingu dhe reforma ne drejtesi ,qe tju shohi juve qe te gjithe , ne papilonin 313 .

  Reply to this comment
 11. kala March 21, 06:14

  Nje politikanuc i bezdisshem, qe ka zene nje vend ne partine qe merret me PUNESIMIN.

  Reply to this comment
 12. çadra e krimit March 21, 09:32

  rrofte blloku rrofte floriri se luani eshte byth qiri

  Reply to this comment
 13. Nje nga populli March 21, 09:40

  Ky Luan leshi, raka si e ka ky, eshte kaq i pa fytyre sa i duket vetja i zgjuar aq shume sa kerkon t’ju jape mend Shqiptareve. Ky fytyra harron se ata qe nuk duan te parrin pjese ne zgjedhje kane vrare 4 vete te pafajshem ne bulevard. Ky fytyra harron se shkak per ate protesten e dikurshme ku u vrane 4 te pafajshmit shkak ishte pikerisht kryetari i pa fytyre i ketij te pa fytyre. Kjo eshte arsyeja pse keta duan “konsensus”, por ky lloj konsensusi quhet matrapazllek, pazar i felliqur. Jo more luan leshi, jo kriminelet dhe hajdutet i hedh populli ne plehra sic ka hedhur enver hoxhen, sali shpellarin e keshtu me rradhe te gjithe. Ngelet duke futur shkopinj ne rrota reformes ne drejtesi, por vazhdon edhe pak sa te mundni, sepse se shpejti do te merrni ate qe meritoni. . . . .

  Reply to this comment
 14. Aliu nga Selenic March 21, 09:44

  Po sipas tej more mjeran do ta marrim me force qe te vije ne zgjedhje. Ajo nuk vjen se e dine shume mire se c`far i kan ber keti populli (edhe ju jeni argat i tyre se detin dhe pese kerkesat e MICITACESIT ) me ju i realizuan Berish duke u pasur juve ne krahe.
  E tani ti kerkon te bejsh rolin e “moderatorit” Po c`fare moderatori jeni ju kure para dite jeni me Ramen e naten e zeze me Bashen.
  Si mendoni juve se ata do te vijen ne zgjedheje.Vetem ne se i kap ne hu Amerika . ndryesh at nuk vijn se e dijen shum mire qe kurre nuk fitojne.
  Cadra c`do dite qe kamoon me qindra vota po humbete.
  Keshtu Zgjedhjet do te behen edhe pa ty dredharake LSI e lyre me FLORI te vjedhur.,!
  Kthejani pasurin Popullit sa nuk ua mori me force.!

  Reply to this comment
 15. blerona March 21, 09:58

  Ti je i pafytyre . Nje nga ata qe e ha buken kote je ti o luan. Ju sini Luan po nuslale. , ti nuke te dhimset populli as Shqiperia po pasurioja jote o mjerane . Mos dele me ne televzor se nxive ekranin me budallalleqe.

  Reply to this comment
 16. spata March 21, 10:32

  O debil .Buhu ti opozite .Kete kerkon dhe Ps .

  Reply to this comment
 17. ivi March 21, 13:47

  familja e ketij jane nga ata qe po i besove familjen ri i qete se ste lene kusur pa bere,ka pabesine e matjanit,ligesine skaparliut fshetesine e dibranit,spiunllekun e mirditorit ,trashesine lezhjanit,.te gjitha me te ligat e ketij kombi i ka kjo familje LUAN RAMA

  Reply to this comment
 18. asd March 21, 19:46

  LSI eshte e tmerruar sepse pa PDne ne zgjedhje del vete ne opozite dhe vetingu nuk mund te ndalet. Keshtu zhduket edhe qetesia dhe dashuria…
  Nga ana tjeter PD ne fakt po i ben presion LSIse dhe jo Rames duke mos u futur ne zgjedhje. Si do te levize Likja ? Koha po e shterngon.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*