Lubonja: Pse ligje të reja kur nuk zbatojmë këto që kemi?

January 15, 2016 08:43

Lubonja: Pse ligje të reja kur nuk zbatojmë këto që kemi?

Duke folur në emisionin “Të Paekspozuarit” të Ylli Rakipit, Lubonja ka thënë se Shqipëria ka nevojë për një lëvizje politike si në Greqi, Itali apo Spanjë.

Një lëvizje politike e cila ka dy forma, lëvizje politike si në Greqi, Itali, Spanjë, ku bashkohet populli”.

Ai shton se reforma e kerkuar me ngulm nga ambasadoret edhte ballo me maska per sa kohe kerkohet e keqja te sistemi i drejtesise.

Nuk akuzon njeri as në Spanjë, as në Greqi, as në Itali drejtësinë, akuzon kastën politike, s’e akuzon njeri drejtësinë.

Ballo me maska kur tenton të thotë se shiko se e kanë fajin gjykatësit që i ka emëruar politika.

“Pyetja ime është kjo, u bë debat publik për reformën në drejtësi, unë që e ndjek, por edhe populli duhet të dijë ku çalonte Kushtetua jonë që rregullon mënyrën e funksionimit të gjyqësorit, që na nxori këto rezultat,e se unë deri dje kam dëgjuar që ne i kemi ligjet e mira, por nuk i zbatojmë..”

Ai mori shembull serish Ramen:

E patë, doli kryeministri, ka shkuar në Miami, bileta 2200 dollarë që ja kanë dhuruar.

Ça ndodh, ti ligjin e ke mbi 10 mijë lekë të reja, duhet ta deklarosh dhe ta denoncosh atë që të jep më shumë, se ke ligjin.

Pse nuk ndodh kjo? Se kur kam pushtet as dua t’ia di për ligjin. Kjo na ka marrë në qafë, këta na nxjerrin sikur është problemi i ligjit. Zotëri nuk u mor askush të thotë ku çalon, 1- 2-3 ky version që kemi i Kushtetutës”, vijoi ai.

January 15, 2016 08:43
Komento

8 Komente

 1. Une January 15, 09:58

  shumi e ka Lubonja, por ne Greqi nuk ka trapa si ai

  Reply to this comment
 2. Beobachter January 15, 10:43

  Ty tos sharlatanit vec nje te erdhi hakut……AI..qe te coi tek dhoma pa qira.

  Reply to this comment
 3. LULI-21 NJISHIT January 15, 10:57

  kush vjen pas teje hafie BLIND SAKAT

  Reply to this comment
 4. Autonom January 15, 12:20

  Lubonja eshte bere si ajo-ai Konchita austriake qe telendisi Eurosongun vjet. Se nje kauze i perkasin. Kauzes se drejtave te bythes. Kauza kryesore sot ne BE, pas asaj te mbushjes se Europes me klandestine.

  Reply to this comment
 5. Tan January 15, 13:20

  Kujt ja thua me Tos?! Ai vete nuk e justifikon dot ate ” dhurate” 3200$, por ka popullin trap qe ja justifikon. Or nuk bohena kurre ne, o Fatos vellai…Katunari modh gjithandej, mire qe e myten Tironen, por as online nuk te lejn rradhe. Ty ta bofte zoti mbare lale, vazhdo se je i vetmi qe lexohesh.

  Reply to this comment
 6. Monika KryeLopa January 15, 13:38

  sKKKKipetare!
  Çobenjte pe Lubonje,pe Blushi,pe Vithkuqi apo pe Korçe e Poradeci apo me emerat e mbiemerat Fevzi,Blushi,Fevzi,Lubonja,Fevzi,Ngjela,Fevzi Pandi Bythka e kompani jane vetem FATKEQESIJA 25 vjet e ketij populli qe po ecen MBRAPESHT!
  TRAGJEDIJA,Nuk kemi as informacion e as inteligjence te na ndalojne te pakten NE VEND NUMURO! Pa le pastaj te lindin subjekte shqipetare te moralshem qe te shpjere ne giotine salisjanet e ilirjanet antishqipetare.

  Reply to this comment
 7. kris 1 January 15, 13:50

  per krimet e komunizmit politikanet dolen viktima te xhelateve bashkepuntore te sigurimit dhe per keto 25 vjet hajduteri banda politike qenka viktime e drejtesise?
  Pa larguar bandat politike reforma ne praktike sido qe te behet eshte e deshtuar.

  Reply to this comment
 8. londi January 15, 20:36

  Ja ty klysh buce je I pari qe nuk te vjen mire kur zbatohen ligjet, je bo si ushtari (spitali i te cmendurve elbasan) rahmet past I doktor dincit qe flet trap me trap dhe kujton se te japin ok ca komentues qe jan keshtu toca si puna e jote dhe ti kujto se ke bo shpikje.
  Je nje kermm ta shpif je bo si gogol nate, turresh neper ekrane tuj bo analiz pozitive per ata qe te mbushin xhepat, or shkallaq.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim