Lufta e klaneve në PD po nxjerr jashtë loje Sokol Olldashin

TEMA June 20, 2013 10:53

Lufta e klaneve në PD po nxjerr jashtë loje Sokol Olldashin

Edhe pse ata nuk flasin kurrë publikisht kundër njëri- tjetrit, nëntoka e tyre zien.

Bëhet fjalë për klanet brenda Partisë Demokratike, që janë bërë gati për të zënë vendin e Berishës, pasi ai të humbasë zgjedhjet dhe të largohet nga politika.

Edhe pse kryeministri Sali Berisha ka deklaruar se ai ka ende shumë energji për të qëndruar edhe në opozitë, në rast të humbjes së zgjedhjeve, ai do dalë në pension dhe duket se po përgatit Lulzim Bashën si pasuesin e tij.

Shumëkujt i ka rënë në sy se si në inaugurimin e tunelit të Krrabës, violinë e parë ishte Lulzim Basha.

Po ashtu ata janë habitur me faktin se Sokol Olldashi, ministër i Transporteve ishte spostuar. Në ceremoni nuk ishte as Jozefina Topalli, e cila po ashtu ka një ftohje me kryeministrin Sali Berisha që nisi pas hartimit të listës së Shkodrës dhe është forcuar tani me daljen e Lulzim Bashës në ballë të fushatës.

Por gazeta Shqip shkruan se ndër të spostuarit në parti është edhe Sokol Olldashi, që aktualisht është angazhuar me fushatën e PS në Fier.

Ftohja mes Bashës dhe Olldashit ka nisur që pas vitit 2011, kur Basha kandidoi për Tiranën.

Klani Basha në këto momente ndjehet më i forti, por ende nuk dihet se cili do jetë rezultati pas zgjedhjeve.

Diçka dihet me siguri: në rast të humbjes nga PD, do kemi shumë për të parë e për të dëgjuar nga ajo parti pa zë.

 

TEMA June 20, 2013 10:53
Komento

7 Komente

 1. mentari June 20, 13:35

  nje stan me çakenj,njeri me i poshter se tjetri

  Reply to this comment
 2. arjanita June 20, 14:00

  Kujt i plas se kush vihet ne krye te PD pas Sales?
  Lule Basha ka minimalisht 2 ¢eshje te lena pezull
  me drejtesine shqiptare qe besoj te beje drejtesi
  per 21 Janarin dhe vjedhjen me ndertimin e 62 km
  te rruges se kombit
  Olldashi per vjedhjet pa fund ne rruge etj.
  PD eshte kthyer ne Parti kusaresh dhe putanash.

  Reply to this comment
 3. Gava June 20, 14:12

  …” U mblodhen dibicat ngado qe qene
  Se kur u polli vici
  Pse te mos vene…!

  Reply to this comment
 4. gezimi June 20, 19:22

  O Mentar stanin e ke tek selia rosè, qè tè gjithè kokat me shkollè e vlera u zhdukèn njèri pas tjetrit. Ngeli vetèm piktori i dèshtuar e tè tjerè qè kan paguar ç’do vit per tè kaluar klasèn.
  Né atè parti kanè ngelur vetèm ata qè mbèshtesin 20%.

  Reply to this comment
 5. albano e lavire June 21, 06:50

  nje vrases deputeti dhe vrasesi i 21 janarit si me nda nje hale ose 2 plehra per gjysem

  Reply to this comment
 6. toni June 21, 07:56

  pd-ja me shporrjen e sali psikozes shperbehet fare,pastaj pd-eshte thjesht sigel se ska te bej fare me demokracine kur sala ka qene sekretar i ppsh-se ,e ashtuquajtura pd eshte nje klan kriminalesh barbaresh spiuna regjimsa etj te gjitha ndyresirat aty jane mbledhur ca pritet me 23 vjet po ato fytyra ,sala me kac islamin kerkon vota kunder komunistave nuk ka ku te shkoje me budallallek krye keput ..

  Reply to this comment
 7. oni September 12, 21:27

  Miopi Olldashi është djali i Beqir Ballukut.
  Minjtë e fshehtë të regjimit donin pushtet,?? dhe e fituan.
  (vijimi i origjinalitetit alla-shqiptarë dihet tashmë,??)

  Blendi Fevziu (KORANI)
  Jemin Gjana (I VOGLI)
  Halit Shamata (ÇANTA)
  Bardhyl Londo (SHISHJA E QUMSHTIT)
  Astrit Patozi (ALFONS BALLSHI)
  Shaban Memia (QUKAPIKU)
  Vili Minarolli (PROFESORI)
  Ridvan Bode (KORÇARI)
  Jozefina Topalli (DIZINJATORI)
  Sali Berisha (PENICILINA)
  Fahri Balliu (RRJEPSI)
  Leonard Demi (MURRIZI)
  Uran Butka (DOKU)
  Remzi Lani (HOLTA)
  Mero Baze (ÇORAPJA)
  Spartak Poçi (INXHINIERI)
  Armando Shkullaku (BOZHURI)
  Servet Pëllumbi (YLLI)
  Preç Zogaj (ÇIFTELIA)
  Genc Ruli (STILOLAPSI)
  Sokol Olldashi (TRENDAFILI)

  (* Shkrim i arkivës. Publikuar fillimisht më 09/07/2008)

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*