Lufta kundër informalitetit, arrestohen dy shtetas dhe tre shpallen në kërkim

October 31, 2015 22:05

Lufta kundër informalitetit, arrestohen dy shtetas dhe tre shpallen në kërkim

Policia e Tiranës ka arrestuar dy shtetas të cilët akuzohen për “Fshehje të ardhurash”, “Mospagim taksash dhe tatimesh” si dhe “Pastrimi i produkteve të veprës penale ose i veprimtarisë kriminale”.

Sipas njoftimit të Policisë, mësohet se shtetasit e arrestuar janë Aurel Preni,  40 vjeë, lindur dhe banues në Tiranë si dhe Fiqiri Hoxha, 61 vjeç, lindur e banues po në Tiranë.

Gjithashtu u shpallën në kërkim shtetasit I.K , E.K dhe F.G dhe po punohet për kapjen dhe arrestimin e tyre.

October 31, 2015 22:05
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*