Lufta kundër kanabis, asgjësohen 16.630 bimë narkotike

July 8, 2016 09:00

Lufta kundër kanabis, asgjësohen 16.630 bimë narkotike

Specialistët për Krimet në Komisariatin e Policisë Krujë në vijim të punës për parandalimin e kultivimit të bimëve narkotike, gjatë kontrollit të ushtruar në fshatin Zallë dhe Bura, në Krujë kanë gjetur dhe asgjësuar me anë të djegies rreth 16 630 bimë narkotike të dyshuara të llojit  Cannabis Sattiva.

Nga ana e policisë po punohet për identifikimin dhe kapjen e autorëve, ndërsa materialet i kaluan Prokurorisë të Rrethit Gjyqësor Krujë për veprime të mëtejshme për veprën penale “Kultivimi i bimëve narkotike”.

July 8, 2016 09:00
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*