Luftëtari mund Vllazninë, ngjitet në vend të tretë

April 21, 2018 20:56

Luftëtari mund Vllazninë, ngjitet në vend të tretë

Luftëtari arriti të korrë një fitore mjaft interesante në Shkodër.

Ekipi gjirokastrit triumfoi me rezultatin 2-0 pasditen e së shtunës në stadiumin “Loro Boriçi”.

Përballja e Luftëtarit me Vllazninë, e cila u vendos nga golat e Abazajt dhe Bregut në pjesën e dytë të lojës, e ngjit ekipin gjirokastrit në vendin e tretë.

Momentalisht, Luftëtari gjendet në pritje të ndeshjeve të tjera të javës së 30.

Për Vllazninë kjo ishte një humbje e dytë, pas asaj në fushën e Teutës, dhe kjo ndalesë ia vështirëson akoma dhe më shumë situatën për të qëndruar në Superligë.

s.a/dita

April 21, 2018 20:56
Komento

2 Komente

  1. Mark U.K April 21, 22:35

    Nuk fitohet more Vllazni me turq.

    Reply to this comment
  2. MH April 22, 00:25

    Keshtu e ka humbja kur paraqitesh ne ndeshje me djepin e futbollit.Rritni kalamjt te bahen sportiste.Mos e mbani mendjen tek djepi ne doni fitore.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*