Lukovë, nxirret me forcë Fredi Beleri nga një qendër votimi: U bënte presion komisionerëve (VIDEO)

June 21, 2015 13:28

Lukovë, nxirret me forcë Fredi Beleri nga një qendër votimi: U bënte presion komisionerëve (VIDEO)

Në kundërshtim me ligjin, kandidati i PBDNJ-së, Fredi Beleri është përpjekur që të futet brenda qendrës së votimit, por nuk është lejuar nga komisionerët.

Një incident është regjistruar në Lukovë, ku kandidati i PBDNJ­së në Himarë, Fredi Beleri është nxjerr me dhunë nga një qendër votimi

Bejleri ishte shoqëruar nga disa persona, duke ushtruar presion në qendrat e votimit. Në rastin konkret ka bërë dhe presion dhe në Himare, Mësohet se komisionet nuk kanë reaguar, ndonëse u kërkuar që ai të largohen nga ambientet e qendrës së Votimit. Por vetëm Në Lukovë, u arrit që kandidati të largohej, me kërkesë të forcave politike

Ndërkohë ka ardhje të shumta nga Greqia të emigrantëve, ndërsa nuk mungojnë dhe eksponentë politik nga Greqia në Himarë.

Beleri është i njohur për Masakrën e Peshkëpisë në vitin 1994 apo për fyerjen e simboleve tona kombëtare.

June 21, 2015 13:28
Komento

23 Komente

 1. Arben June 21, 13:40

  FREDI BELERI DO NJE PLUMB BYTHEVE.

  KA VRARE USHTARET SHQIPETARE NE PESHKEPI TE GJIROKASTRES.

  DUHET TE PAGUAJ PER KETE KRIM.

  Reply to this comment
  • berti June 21, 13:56

   Cjane keto palo kandidat, qe nuk njohin limite! Nje njeri qe lulfton vendin e tij, si mund ta doje ate??????

   Reply to this comment
   • linda June 21, 14:09

    kto lloj njerzish se kane vendin ktu nuk duam horra edhe gangstera qe terrorizojne popullin. kta nuk na perfaqesojne ne por te vetmit persona qe kto perfaqesojn jane bandat kriminelat edhe hajdutat e ktij vendi. prandaj te votojme qe mos te kemi me kshu njerez por ta cojme shqiperine ne drejtimin e duhur!

    Reply to this comment
    • mari June 21, 14:11

     Kta jane njelloj si pd nnuk kan asnje lloj ndryshimi po marrin te njejtat huqe si ato dje. po terrorizojne popullin mo dhunojne lirine e votes vetem e vetem per te vjedhur pushtetin me dhune. kto njerez vetem shkatrim sjellin per ne!

     Reply to this comment
    • Arben June 21, 15:09

     E KANE VENDIN NE BURG, JO NUK E KANE KETU.

     VETE FAKTI QE NUK ESHTE NE BURG, ESHTE

     FYERJE E RENDE PER TE GJITHE NE.

     Reply to this comment
   • forca June 21, 14:20

    forca e nje politikani dhe nje partia nuk eshte forca a presioneve, ultimatumeve ose kercenimeve, por forca a ergumentit racional dhe debatit te shendetshem. keto elemente te dyta kane munguar totalisht nga kjo parti anti-vlera edhe kjo eshte eshte prova me e mire per kete!

    Reply to this comment
  • jetmir June 21, 14:04

   e tmerrshme kush mund te votoje PBDNJ!! Nje parti antikombetare,qe ndan shqiptaret ne baze te besimeve fetare apo etnike !! Dhe tani duke mos mjaftuar keto shkon dhe bejne veprime te tilla !
   Kto njerez duhen shporrur nga politika e jo me tu japesh voten ..

   Reply to this comment
  • nevila June 21, 14:10

   turp ti vije! gjera te tilla duhen te ndalohen rreptesisht. nje njeri i tille nuk mund te perdhose nje proces te tille paqesor zgjedhor dhe demokratik si kurre me pare ne keto 25 vite demokraci.

   Reply to this comment
  • anila June 21, 14:12

   nje njeri i tille duhet te perjashtohet menjehere dhe pbdnj duhet te diferencohet nga akte te tilla. shqiperia do shkoj ne drejtimin e duhur dhe nuk ka force qe e ndalon vullnetin e tij te lire

   Reply to this comment
  • geralda June 21, 14:15

   e gjithe shqiperia do shkoj ne drejtimin e duhur dhe raste te tilla nuk duhet te perseriten . ky njeri nuk duhet te beje akte te tilla te denueshme dhe ne kete menyre nuk duhet kurrsesi ti bashkohet njeri.

   Reply to this comment
  • jetmira June 21, 14:18

   raste te tilla duhen denuar dhe nuk duhen lejuar.ka ardhur koha qe te shkojme ne drejtimin e duhur duke mos lejuar qe asgje dhe askush te cenoje vullnetin tone te lire

   Reply to this comment
  • fatjon June 21, 14:25

   Keta te PBDNJ nuk njhkan kufi !! Ne fillim ndajne shqiptaret ne baze te besimeve fetare, pastaj bejne ndarje etnike dhe tani veprojne ne kte menyre..
   ne fakt cmund te presesh tjeter nga njerez pa kulture ku te vetme menyre per te marre vota eshte neper mjet kercenimeve dhe mjeteve te tjera te paligjshme!!

   Reply to this comment
  • isos June 21, 16:41

   bashkejetesa midis komuniteteve eshte ne rezik nga nje kandidat taleban etnik sic eshte beleri . pasi nuk bindi qytetaret me friekn etnike qe u mundua te perhap tani ne menyre flagrant po shkel ligjin duke bere presion tek komisioneret dhe votuesit. por aq koha sa ka mbetur qytetaret duhet te votoj per ta kundershtuar!!

   Reply to this comment
 2. DIA June 21, 13:51

  Fredi beleri vetem i vrare behet njeri;

  Reply to this comment
 3. lukove June 21, 14:01

  u duke qarte nga fillimi i fushates elektorale qe partia e vangjel dules do bej nje fushate agresive. sinjalet ishin shume te qarte edhe kur kandidati Beleri bente fushate ne baze te kartes etnike duke u munudar te kriojoj percarje..tani i nuk u mjaftua me deklarata per edh u perpor te terrorizoj votuesit!!

  Reply to this comment
 4. erjon June 21, 14:17

  nuk e kuptoj si nuk ndryshuan nje here kta njerez !!
  Ne fakt nuk eshte se cuditemi dhe aq shume se mjafton te shohesh se me ke kane bere alenace (PD) dhe dihen sesi mund te veprojne kta lloj njerezish.. Gjithmone kane patur te njejtin zakon, cdo zgjedhje vetem kane ditur te vjedhin dhe kercenojne ne menyra te tilla

  Reply to this comment
 5. mushkonja June 21, 15:04

  a ka familje apo rop ai agallari i grekofonve

  Reply to this comment
 6. diti June 21, 15:23

  Keto jane horra, horra si anetaret e Pd-se. Ke frike te votosh, ke frike te kalosh neper rruge se e di qe te vijne te masakrojne. Edhe kete gje e bejne vetem keto lloj personash. Te votojme qe te shporren njehere e mire te gjithe kta persona

  Reply to this comment
 7. klea June 21, 15:27

  Se mos, jane mesuar kto ta marrin pushtetin me dhune, me presion apo me lek. na hapen barkun persona te tille, te vrasin veten dhe te shkojne te dhunojne personat qe kane prane, ato persona qe i votojne. Njerez te paskrupuj. Edhe thone qe te shkojne ti votojne, pale…

  Reply to this comment
 8. paul tedeskini June 21, 16:35

  Ku je o beni ne video…

  Reply to this comment
 9. dajtiusa June 21, 20:27

  Fatkeqesia e gjithe ketij show nga ky anti-shqiptar i deklaruar qendron ne mos-reagimin e strukturave tona te sigurise karshi evidencash kaq flagrante. Kush eshte ky individ qe te ushtroj presion ne toke shqiptare mbi shtetas shqiptar dhe mos t’i hyj asnje gjemb ne kembe! Eshte e vertete qe Rama, te pakten per momentin, eshte i detyruar te ndjek nje linje te matur diplomatike me fqinjet e pabese qe na kane rene per pjese, por kjo nuk do te thote qe te tregohemi kaq te dobet ne reagimet tona sa te lejojme haptasi kompromentim e integriteti territorial te vendit tone.

  Reply to this comment
 10. mbaje se me shpetoj June 21, 21:09

  Ketu duket serioziteti dhe forca e ketij shteti qe njerez vrases si qe kan vendin ne birruc jan akoma ne xhiro dhe bejn si u do qejfi.Ne vende te tjera ku respektohet ligji do i kishin ren lesht brenda ne buerg.

  Reply to this comment
 11. lis dushku June 21, 23:31

  Po cfare Bejleri e shte ky?Ky qenka nje DAWN,i duhen ca shpulla te vije ne vete!Ky dhjaks qe e kane fryre greket me pompe gjen shpetim tek celulari,kur ai djali ja preu drute shkurt;-Me ty e kam,mos eshte e ndaluar!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*