Luks, prostituta dhe drogë! Zbulohen sekretet pas vdekjes së modeles 20-vjeçare në jaht

September 7, 2018 11:48

Luks, prostituta dhe drogë! Zbulohen sekretet pas vdekjes së modeles 20-vjeçare në jaht

Jetë e shfrenuar, prostituta dhe drogë. Këto janë sekretet e stilit të jetesës së miliarderëve.

Rasti konkret është për biznesmenin meksikan Alberto Bailleres, në jahtin e të cilit u gjet e pajetë një modele 20-vjeçare, e cila punonte si pjesë e ekuipazhit.

Sinead McNamara u gjet e vdekur në bordin e jahtit të ankoruar në Kefalonia të Greqisë javën e kaluar.

Sipas mediave të huaja, modelja 20-vjeçare kishte vrarë veten për shkak punës së lodhshme që bënte ajo dhe stafi për shefin e tyre, miliarderin meksikan.

Ekuipazhi ka treguar se çfarë ndodhte në fakt prapa jahtit që kushtonte 190 milionë Dollarë.

Prapa luksit fshihej një realitet më i hidhur.

Përdorim i shfrenuar i drogës, prostituta që ishin marrë në jaht në mënyrë të fshehtë dhe një orar pune që zgjaste rreth 20 orë në ditë.

Modelja 20-vjeçare mendonte se kishte prekur ëndrrën e saj duke bërë udhëtime sa nga një ishull në tjetrin në çdo vend të botës.

Por, në fakt puna që bënte ajo dhe kolegët e saj ishte tepër sfilitëse.

20-vjeçarja flinte më pak se 4 orë gjumë në ditë dhe shpesh ankohej për punën rraskapitëse.

Ekuipazhi i jahtit thotë se modelja mund të bënte vetëm 2 minuta pushim në një ditë pune 16-orëshe.

Të tjerë thanë se të ftuarit në jaht shpesh herë i keqtrajtonin, ndërsa shefi i tyre e bënte “një sy qorr” dhe nuk u dilte në mbrojtje.

Pavarësisht pagesës së kënaqshme që merrte, Sinead McNamara nuk përballonte dot stresin e punës dhe këtë stil jetese, e për këto arsye i dha fund jetës.

a.s/dita

September 7, 2018 11:48
Komento

1 Koment

  1. Lala September 7, 19:01

    Jo te gjitha ”modelet,, do te martohen me Tapin.
    Shkoni ne Dubaj goca sepse atje nuk ju
    vrasin ,ju paguajne me mire she ju ndrrojne me te tjera.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*