Luli Bitri, partnerja e Michele Placido në skenën italiane

Redaksia Online July 29, 2013 15:52

Luli Bitri, partnerja e Michele Placido në skenën italiane

Aktorja Luli Bitri do të jetë partnerja në film e Michele Placidos në pjesën teatrale “Un bacio sul cuore”. Pjesa tregon historinë e jetës së Xhuzepe Verdit. Bitri do të luajë rolin e sopranos çeke, Tereza Stolz, e cila është konsideruar muza e Verdit dhe e dashura e tij sekrete. Premiera është në datat 9 dhe 10 gusht, në skenën e Teatrit të Operas në Romë.

Pjesa vihet në skenë me rastin e 200-vjetorit të lindjes së kompozitorit të madh italian, Giuseppe Verdit. Plaçido, i dashur për publikun shqiptar për rolin e komisar Katanit në serialin “Oktapodi”, është njëkohësisht regjisor dhe aktor protagonist i pjesës teatrale.

Redaksia Online July 29, 2013 15:52
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*