Kandidatura e tretë për Kryeprokuror, një avokat dorëzon dosjen

April 26, 2019 13:54

Kandidatura e tretë për Kryeprokuror, një avokat dorëzon dosjen

Paraditen e sotme, një tjetër kandidaturë ka dorëzuar dosjen për postin e Prokurorit të Përgjithshëm. Sipas gazetës Shqip bëhet fjalë për avokatin Lulzim Alushaj.

Deri më tani, janë 3 kandidatë që garojnë për postin e Kryeprokurorit.

I pari është Olsian Çela i cili vjen nga radhët e prokurorisë, e dyta është prokurorja e Tiranës, Fatjona Memçaj, dhe i treti është Lulzim Alushaj.

Ndërkohë që pritet të garojë edhe Arta Marku, Prokurorja e Përkohshme e Përgjithshme aktuale.

o.j/dita

April 26, 2019 13:54
Komento

1 Koment

  1. KY TIPI NUK KA ASNJI TIPAR SHQIPTARI April 26, 16:20

    DUKET QE ESHTE NOJ MBETURINE TURIQE NE ATE VEND

    LARGQOFT TE BEHN KTA SURRAT KRIMINELASH PROKURORE !!!!!!!!!!!!!!!!

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim