Lulzim Basha drejt mos rikandidimit për Tiranën

February 9, 2015 09:41

Lulzim Basha drejt mos rikandidimit për Tiranën

Pavarësisht deklaratave të Sali Berishës, duket se Lulzim Basha nuk do të rikandidojë për Bashkinë e Tiranës.

Në sondazhet e para të organizuara nga PD për emrat e mundshëm që mund të kandidojnë për Bashkinë e Tiranës, emri i Bashës, sipas Mapos, nuk është përfshirë.

Megjithatë, vendimi për caktimin e kandidatit për Tiranën pritet që të merret në prill.

Njerëzit dhe aleatët e Bashës kanë thënë se ai nuk do të rikandidojë, gjë që në fakt pritej, por një deklaratë e Berishës se ai është kandidati më i mirë i PD-së për Tiranën, ka krijuar dilemma se ky i fundit mund ta shtyjë Bashën drejt rikandidimit.

February 9, 2015 09:41
Komento

5 Komente

 1. "Horri i Bulevardit" February 9, 09:48

  Eduart Selamin e keni emrin, ai eshte mesuar me deshtimet, keshtu se ka problem, te deshtoje perseri.

  Reply to this comment
 2. Lul February 9, 10:03

  Lulzime behu gati per skopidhje, tani dhe Gita pe perzgjedh hamshorin qe eshte ne ngjitje….Lulec hap blloqet hidhu ndonje sy qe te jesh i pregaditur te pergjigjesh para togave te policis. Perpara Liria.

  Reply to this comment
 3. titi February 9, 10:13

  duhe te kesh kurajo qe te rikandidosh ne nje bashki ku puna e bere ne 4 vjet nuk eshte as 10%

  Reply to this comment
 4. ismeti February 9, 13:37

  i duhet horri i bulevardit , per ti manipuluar votat

  Reply to this comment
 5. Bredhi February 9, 14:52

  Lajmi i fundit i brendeshem nga selia e Partise Demografike eshte kanidimi per Tironen i Sali Sheqere Ram Berishes per postin krye.arit te Bashkise me te madhe ne vend!Ai po pergtit stafin e fushtes u thone drejtimin e kesa fushate do ta bejne “miqt” e vet!Motoja e kesaj fushate do te jete “Ta bajme Tironen si Bathorrja”!Thone qe per keto zgjedhje perseri vezhgimin e numerimin e votimeve do ta beje ish amb.Arvizu e mik i Saliut e i Lulit.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim