Lulzim Basha e kthen edhe zyrtarisht në treg “Pedonalen”

December 30, 2014 11:43

Lulzim Basha e kthen edhe zyrtarisht në treg “Pedonalen”

Tashmë rruga “Murat Topatin” në kryeqytet, apo ajo që njihet “Pedonalja”, do të kthehet zyrtarisht në treg.

Rruga e ndërtuar vetëm për këmbësorët kur Rama ishte kryebashkiak, në fakt që prej ardhjes së Bashës në krye të Bashkisë së Tiranës, është përdorur më së shumti si treg, ku bëhen qofte dhe pihen birra.

Sipas vendimit të fundit të Bashkisë, kjo rrugë gjatë fundjavave do të kthehet në treg për artikujt artizanalë, ndërsa nuk është çudi që më pas të jetë përditë treg.

Bashkia e justifikon këtë gjë, me faktin se turistët e huaj janë të interesuar për të blerë produkte shqiptare.

 

December 30, 2014 11:43
Komento

2 Komente

 1. Qebabtrore orientale December 30, 12:01

  Ky Luli, orientalizmin e ka ne gjak.

  Nuk ka si te shpjegohet ndryshe pasi ky lloj “tregu” per te cilen flet Basha ( qe ne turqisht do te thote Koke) me fizionomine qe ka gjinden vetem ne turqi dhe lindjen e mesme.

  Basha, dhe te tjere si Basha, ikni andej nga keni ardhur!

  Reply to this comment
 2. qytetar December 30, 12:05

  Sot e tutje do te quhet “Pedonhale”

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*